Beogradsko proleće

Bas. Prijatno sam se iznenadio kada sam video da je na spisku. Nedostaju mu festivali.
Pesma mi se dopada.
 
Polovinu odslusao, a drugu polovinu sutra ujutru.
Za sada mi je Danijel Alibabic najbolji.
 
Milena Vučić, ne bih je nikad poznao.

Možda i jedna od boljih pjesama,mada su slabe pjesme generalno. Prošle godine su bile bolje.
 
Pobjedila Tijana Bogićević! Drugi Adi Šoše iz Mostara,treći Isak Šabanović.
 
Nagovarao majku da gleda(mo) iako nije moj đir jer sam u najavi skapirao da će cela priča bar delom da joj pogodi žicu, i tako je i bilo. Usput slučajno saznao da je često pratila festival onomad kad je aktivno postojao, ali ne bi uopšte skontala za ovo sad da je ja nisam nutkao da pogleda.

Bila je oduševljena Svilarom i Bojanom u revijalnom delu (voli i te Konelijeve pesme, i bio joj je crush kad je bila klinka lol, a i ovo dvoje gotivi), a od pesama su joj se izrazito najviše svidele Isakova (glasala je za njega) i Tijanina, baš ih je ishvalila, tako da je bila zadovoljna i rezultatima 😁 (Inače je od PZE postala fangirl Princa ali bila je blago razočarana ovom sada mu pesmom).

Ja nisam nešto naleteo na pesme koje su mi se svidele, bilo je par da su mi bile okej (i generalno druga polovina pesama mi je delovala malo jače u odnosu na prvu). Ali mi je sveukupno na muzičkom nivou bio prijatan ceo taj zvuk i atmosfera živog orkestra, i taj neki tračak duha takvog festivala koji eto generacije mojih roditelja (ne jedine naravno) pamte, kapiraju i cene.
 
Spot za drugoplasiranu pesmu "Pusto ostvo" (Adi Šoše)

 
Adi ima ono nešto, ima prepoznatljivost, ima tu crtu gde se izdvoji, ova pesma je odlična...
 
Sad sam odlsušao par pesama.

Žali bože ove gotivne bine.
 
Pa zar ne treba da se održi 20. aprila u mts dvorani? Pre nedelju dana se završio konkurs i rekoše da je stiglo više od 100 prijava.
 
tAJ FESTIVAL JE NAJVEĆA SRAMOTA U ISTORIJI OVE NAPAĆENE DRŽAVE
Ali ni ja nigde nisam pročitao da ga neće biti već i dalje sve stoji da je 20og
 
Andrej, nemoj da me plasis. 🤥

Lepa vest. Festival za opusteno uzivanje. Jedino mi je krivo sto nisam nigde nasao da se prodaje CD ovog drugog izdanja.
 
Jedino mi je krivo sto nisam nigde nasao da se prodaje CD ovog drugog izdanja.

Nisu izdali CD prošle godine, jer su i prekinuli saradnju sa RTS-om. Onaj iz 2022. je izdao PGP RTS. Jedino ako uspostave saradnju sa nekim drugim, npr. direktno sa City Recordsom i sl.
 
Da. Taj prvi CD sam kupio kada si me uputio gde i kako. (y) Nadam se da, ako ne ove godine, da ce biti naredne. Jeste da sve to ima na YT, ali ipak bih voleo da imam i u vidu CD kolekcije.
 
Back
Top