Bojana Stamenov

Nije Bojana izabrala pesmu već Grajić sa RTS-om izabrao 3 kandidata (ili on sam već) i bio autor tih pesama. 😉

Drugo, 😊 ne može se na PzE još uvek zvanično sa tekstom koji ne sadrži u sebi srpski jezik ili jezik nacionalnih manjina minimum 50% a drugih 50% može na jeziku koji nije u zvaničnoj upotrebi u Srbiji.

Treće, da li treba žrtvovati jezik zarad boljeg plasmana? 😉
Veruj mi šta god Srbija tj. mi kao Srbija poslali juče, danas ili sutra, biće izignorisano od strane žirija već unapred i to nekih 95% iggnor (razlog, geopolitičke igre) tako da jezik njima ne igra nikakvu ulogu bar kada smo mi u pitanju jer nas niti vide niti čuju a i ne žele ništa od toga već dugo, dugo. Publika je realnija 100%, mi jednostavno na tu kartu moramo da igramo ubuduće ako hoćemo dobar rezultat a ne neko 18. mesto u finalu.

Molim Boga da me ove godine demantuju jer Ramonda kao pesma ne zaslužuje ignor žirija i po reakcijama stranaca u reactions na pesmu se to vidi da je Ramonda žiri frendly i po mom ličnom osećaju isto, ali čisto sumnjam da nas opet neće ignorisati. Jednostavno je to tako iz gore navedenih razloga koji imaju veze sa svim osim sa samom pesmom.
 
Pa Bojana nije morala da peva to smeće od pesme koje su joj uvalili, ali nije imala ili doboljno muda ili dovoljno integriteta ili dovoljno inteligencije i ukusa da odbije.
A što se tiče plasmana, pa mi smo pobedili, bili drugi i treći i peti (četvrti po publici) zahvaljujući publici, pevajući na srpskom, tako da ne mislim da će nam pevanje na engleskom nešto puno doneti kod publike (2016. i 2017. godina kao primeri)
 
Bojana je i na Farmu otišla po preporuci tadašnjeg menadžera, gde odlučila sama lol
 
Kad si nov u svemu, nemas mnogo izbora. Sanja je pored Bojane jos bilji primer. Da je recimo te 2016 njoj data prilika i vreme da sa njenim ZAA bendom uradi pesmu i ode, ko zna šta bi bilo. RTS je tada ili bio nedovoljno zaintetesovan za ESC ili previše lutao i eksperimentisao. Sve u svemu, bio je bezidejan.
 
Back
Top