ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

Ja sam pre mislio na Ćanel. A ovo za Dariu je neko trolovanje.
 
Ćanel zasluzeno. SloMo i Euforija 2 najjače koreografije ikad
 
Ne znam. Meni su u njenom nastupu toliko odbojni muški plesači. Kao tri neka pacova. Pogotovo onaj koji je sa njom igrao. Zar nisu mogli neke lepše momke da nađu???
 
Nije bas da sam pored ćane obracao pozornost na latinsko ibersku musku mladunčad
 
Uspeh ESC 2022 pesama na nemackoj (meni licno najobjektivnijoj, mada i to je diskutabilno) top 100 listi:

:am: poz. 8 (na godisnjoj listi poz. 40); zbog Tiktoka logicno
:de: poz. 8 (na godisnjoj listi poz. 94); ovo je krajnje cudno: prvi nemacki predstavnik od 2018. da udje u nemacku listu i da pored loseg rezultata zavrsi na godisnjoj listi, obicno bi debelo flopirali

Dok se "pobednici" nisu proslavili: odmah posle Evrovizije debitovali su na poz. 22, sledece nedelje pali na poz. 72 i onda nestali sa liste.

Mada generalno se pobednici od 2014. i nisu bas proslavili a evo i kako:

2014 :at: poz. 5 (proveo samo tri nedelje)
2015 :se: poz. 3 (proveo 15 nedelja, ali nije usao u godisnju listu)
2016 :ua: nije uopste usla u listu
2017 :pt: poz. 43 (proveo samo jednu nedelju)
2018 :il: poz. 19 (u drugoj nedelji pala na poz. 53 i nestala)
2019 :nl: poz. 26 (u drugoj nedelji pao na poz. 100 i nestao; 2021. se zbog Tiktoka jelte, vraca na listu i provodi jos 19 dodatnih nedelja ali se ne pozicionira vise od poz. 35 u aprilu 2021)
2021 :it: poz. 9 (provode samo 11 nedelja)
 
Uspeh ESC 2022 pesama na nemackoj (meni licno najobjektivnijoj, mada i to je diskutabilno) top 100 listi:

:am: poz. 8 (na godisnjoj listi poz. 40); zbog Tiktoka logicno
:de: poz. 8 (na godisnjoj listi poz. 94); ovo je krajnje cudno: prvi nemacki predstavnik od 2018. da udje u nemacku listu i da pored loseg rezultata zavrsi na godisnjoj listi, obicno bi debelo flopirali

Dok se "pobednici" nisu proslavili: odmah posle Evrovizije debitovali su na poz. 22, sledece nedelje pali na poz. 72 i onda nestali sa liste.

Mada generalno se pobednici od 2014. i nisu bas proslavili a evo i kako:

2014 :at: poz. 5 (proveo samo tri nedelje)
2015 :se: poz. 3 (proveo 15 nedelja, ali nije usao u godisnju listu)
2016 :ua: nije uopste usla u listu
2017 :pt: poz. 43 (proveo samo jednu nedelju)
2018 :il: poz. 19 (u drugoj nedelji pala na poz. 53 i nestala)
2019 :nl: poz. 26 (u drugoj nedelji pao na poz. 100 i nestao; 2021. se zbog Tiktoka jelte, vraca na listu i provodi jos 19 dodatnih nedelja ali se ne pozicionira vise od poz. 35 u aprilu 2021)
2021 :it: poz. 9 (provode samo 11 nedelja)
Objektivno su Armenija i Njemačka imale najradiofrendly pjesmice pa ni ne cudi njihov uspjeh vas samo esc-a
 
Kad već pominjemo radiofriendly pesmice, ja i danas malo malo pa čujem If I were sorry.
A pesma mi je YAWN na kub.
 
Tako si rekao i 2021. da se vise neces baviti njome pa opet postavis njene provale. 🤣🤣🤣
 
Evo i Duške - 2022 edicija - bili su shorts-i ako se sećate. Sada je to objedinjeno u jedan klip 8 i po minuta. Mislim da se više neću baviti njome. :) Opet sam joj stavio top sličicu. :)

Boze nije mi dobro od stenare. Jadna Duska
 
Kakve smo sreće, baba će umreti u nedelji pred ESC i život tamo ima da stane na dve nedelje.
Ali nažalost upravo to se desilo kod nas u nedelji pred ESC,doduše razlog je potpuno drugačiji.Pucnjave na Vračaru i u Mladenovcu.Ti si bio vidovit i predvideo si još prošle godine da će nešto loše da se desi pred ESC 2023.Hvala bogu da Konstrakta nije osvojila 2.mesto prošle godine,nego Sam Ryder,tj.UK,kako bi tek bio problem RTS-u da organizuje ESC samo par dana nakon ove strašne tragedije koja nas je snašla.
 
Back
Top