ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

Tek sada sam skapirao da je jedan od glavnih razloga zašto Ujedinjeno Kraljevstvo još nije zvanično potvrđeno kao domaćin narednog izdanja ESC-a 2023 je taj što većini Evropljana treba viza da bi ušli u tu zemlju,da je drugo mesto neka druga zemlja za ulazak u koju,za razliku od UK,ne treba viza,recimo Španija ili Švedska,oni bi već bili potvrđeni kao domaćini za 2023,jer za njih ne treba viza,oni su u Šengenskoj zoni,dok UK nije,te stoga upravo taj problem vize koči potvrdu!
 
Pa, ima logike. :unsure:

U stvari, to nema toliko veze, ali je lakse ako ne treba oko viza da se gubi vreme.
 
Last edited:
Da, videh obaveštenje o tome. Nakon SAD-a i Kanade, proširuju ESC brend i na Latinsku Ameriku.

Takmičenje "Eurovision Song Contest Latin America" će producirati članovi Voxovation-a - Christer Björkman, Anders Lenhoff, Ola Melzig, Peter Settman i Greg Lipstone, kao i producenti takmičenja "American Song Contest" i "Eurovision Song Contest Canada". Pesma Evrovizije je prilično gledana u Latinskoj Americi, pa im je ovo bio logičan potez, a u narednim mesecima biće određen grad domaćin.

Inače, Voxovation sa sedištem u Los Anđelesu, ranije poznat kao ASC, Inc, predstavlja širenje franšize Pesme Evrovizije na nova tržišta.​

GkFbdZp.jpg
 
Dakle imamo Evropu, Kanadu, SAD i latinsku Ameriku. Sledi svetsko takmičenje. 😏
 
Ali naziv "Eurovision Song Contest Canada" kao i "Eurovision Song Contest Latin America"; ne znam kako to definisati.
A joj, ako bude svetsko takmicenje, tek onda sto ce izbiti 3. svetski rat.
 
Nakon gledanja vise puta, mogu reci da je Italija jako podbacila sto se tice organizacije ove godine. Scena je toliko losa bila da je bilo kriminalno gledati. Ocekivao sam da posle toliko godina stvarno uloze malo vise truda ali izgleda su samo hteli da zavrse sto pre…
 
EBU je objavio da će domaćin Pesme Evrovizije 2023. biti Ujedinjeno Kraljevstvo, dok će Ukrajina biti direktni finalista zajedno sa zemljama iz BIG 5. Ukrajinski javni servis će sarađivati sa britanskim javnim servisom kako bi se u šouu prikazali i ukrajinski motivi.​
 
Preživećemo valjda još jednu godinu s ukrajinskom tematikom...
 
Koja divna simbolika da UK bude Potvrdjeno kao zemlja domacin ESC 2023 u sedmici u kojoj se navrsava 10 godina od otvaranja Olimpijade u Londonu 2012!
 
Dopada mi se sto su Britanci dobili, a ne dopada mi se sto ce Ukrajina umesati prste. U redu mi je da imaju neki svoj deo u revijalnom delu, ali da mesaju prste oko organizacije, mi se ne svidja. Hocu da vidim kako bi to Britanci odradili po svom misljenju.
S druge strane, ako nesto krene po zlu (kao u Italiji) mogu uvek okriviti Ukrajinu.
 
Sutra će objaviti skraćeni spisak gradova koji su u konkurenciji za domaćina.
 
U konkurenciji su:

Birmingham
Glasgow
Leeds
Liverpool
Manchester
Newcastle
Sheffield

Samo Birmingem od ovih koji su već bili domaćini.
 
Čini mi se da nije niko kačio, ja sam tek skoro naleteo na ovaj video. Toliko opreme, ovakvih i onakvih led zidova, a opet sve skupa nije izgledalo dovoljno dobro. Svetla su donekle izvukla stvar, ali ipak nedovoljno da poprave utisak koji je ostavilo to nesrećno kinetičko sunce.

 
Meni je i dalje potpuni hit kako su neposredno pred početak proba skapirali ''e, ovo ipak neće ići'' i onda ostavili to havarisano sunce kao sprdnju, delegacijama poremetili nastupe + uništili ionako bejzik scenu, a ova vodica okolo potpuno suvišna i bez ikakvog dodatnog wow efekta. Nastupi loše snimljeni i bledunjavi, pod izgreban i musav, a kamermani lutaju po sceni i kadrovima.

Sreća u naše 5. mesto, to je ujedno i jedina pozitivna stvar koju ću pamtiti sa ovog izdanja (uz naravno par odličnih pesama). Sve ostalo je za z a b o r a v.
 
Last edited:
Back
Top