ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

RULE BRITANNIA, BRITANNIA RULE THE WAVES,

BRITONS NEVER EVER EVER SHALL BE SLAVES

Živeo BBC! Živela Evropska Radiodifuzna Unija!

Barem su se delimično iskupili za onaj cirkus sa ESC-a i političku pobedu Ukrajine.
 
Eto porastao mi je esc entuzijazam za bar pola posto. Cestitke za UK
 
Tako i treba! Ukoliko ESC ne može da bude u Ukrajini,onda treba da bude u Velikoj Britaniji koja je osvojila drugo mesto.Biće Glazgov i Hydro Arena 100%,ali će to zvanično biti potvrđeno tek u septembru.
 
Meni je ove godine prevashodno zao sto je ova politicka situacija ubila jedan ESC koji bi bio toliko neizvestan, gde bi bitka za svaku poziciju bila bas onako "zilet"

Taj krajnji duel izmedju (evidentno) Spanije i UK bi bio toliko napet i mozda bi to stalo u rang one ludnice iz 2003.
 
Ma biće u UK i to je tako, nije to Srbija pa da veliki vođa odlučuje o apsolutno svemu. Sad će se nagađati da li će biti sve ok do tad ili ne, ne ide to tako, pa i da se završi sutra rat mi ne znamo šta će biti sledeće godine, jednostavno rizično je.
 
A i da stave da je ESC tamo, ko bi se prijavio kad se ne bi ni znalo hoće li uopšte biti ESC.
 
Jedva čekam da dovedu babu Lilibet da kaže Europe start voting now xD teško, al kad je već svuda vodaju i ovde mogu da je dovedu :D
 
Kakve smo sreće, baba će umreti u nedelji pred ESC i život tamo ima da stane na dve nedelje.
 
Bože svašta, ta žena bar još 10 godina neće otići. Kao wow nosi štap sa sobom sada, kako sam matora, a u stvari nemam staračke pege uopšte. Sve je to performans.
 
Fala Bogu pa konačno neka logična i razumna odluka od strane EBU-a, iako se od starta znalo da skoro pa i ne postoje nikakve šanse da se takmičenje održi bilo gdje u Ukrajini iduće godine... Mada sam više bio za to da se pravo na organizaciju prepusti nekoj državi koja nikada nije pobijedila ili jeste ali u dalekoj prošlosti, s obzirom da je Velika Britanija bila na 2. mjestu sasvim je logičan slijed događaja da će prvo pokucati na vrata BBC-ja kome je izmakla za dlaku, što su Englezi naravno prihvatili širom raširenih ruku. Kako god, ne sumnjam da će u Ujedinjenom Kraljevstvu sve biti ''high quality'' i ''pod konac'' osmišljeno i realizovano kada je riječ o organizaciji samog show-a za razliku od ležernih Italijana ove godine, svejedno mi je za koji će se grad odlučiti da bude ''city host''.
Ja sam priželjkivao da će tipovati na Španiju koja je sada bila na korak 1. mjestu pa ko zna opet kada, doduše isto k'o i Britanija mada su ovi drugi ipak dosta skorije imali tu posljednju pobjedu, dok Španci na ponovni trijumf najduže čekaju od svih plus bi bilo legendarno pratiti Evroviziju koja se odvija tipa u Barseloni ili Madridu. Isto se ne bih bunio da su pikirali Poljsku kao potencijalnog domaćina, što bi mi zapravo imalo veće simbolike jer je u pitanju zemlja koja je susjedna Ukrajini, koja je najviše njihovih izbjeglica primila i najveći doprinos i trud uložila u rješavanju istočnoevropske krize, još se spominjalo da bi u tom slučaju se birao grad koji je najbliži granici sa Ukrajinom pa da i teritorijalno bude najbliži nesuđenoj zemlji organizatoru ali ništa ni od toga... Eto barem ćemo imati dvije godine za redom manifestaciju u zemljama iz grupe ''Big 5'' nakon ko zna koliko godina, ako ništa drugo! :p
 
Inače, bzvz mi je što su na youtube-u postavljali live-on-tape klipove za svaku zemlju pojedinačno idući po polovinama kako je ko nastupao po polufinalima i u finalu, nepregledno je i mrzi me sada krenuti od svih redom da gledam... :sneaky: Ne znam šta ih je koštalo da su kao prošle godine napravili u dvije večeri mini-šou u kome bi prvu noć prikazali snimke polufinalista a drugu od finalista ili kako već, bilo bi nam svima zanimljivije al' aj!
 
Slažem se, moglo je nešto tipa onog prezentovanja polufinala za vreme korona virusa. Imalo bi više smisla, ili eventualno da su to objavile stranice nacionalnih televizija, u isto vreme, pod određeno konstruisanim nazivom naslova
 
Interesantno je da ove godine iz drugog polufinala od svih žena koje su bile solo izvođači u finale su prošle jedino Konstrakta i Cornelia dok je njih čak 5 ostalo u polufinalu (Andrea, Andromache, Brooke, Vladana i Ema) a od muškaraca ispali jedino Achille i Michael Ben a svi drugi se plasirali... Poređenja radi, prošle godine u drugoj večeri od žena je ispušila samo Samanta Tina dok momcima zvijezde nikako nisu bile naklonjene pa je od svih njih u finalu se našao samo Gjon. Preokrenulo se ovaj put pa su muškarci bili znatno uspješniji! :p
 
Back
Top