ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

1. Češka
2. Ukrajina
3. Italija
4. Albanija
5. Estonija
6. Španija
7. Izrael
8. Irska
9. Litvanija
10. Letonija
11. Moldavija
12. S. Makedonija
13. Bugarska

Stvarno mi se (ful ili dovoljno) sviđa prvih sedam, ovo sve ispod bukvalno low-key nagon da preskočim pesmu (sa sve nastupom gde ima) svaki put kad čujem.
 
Trenutno:

1. Italija
2. Estonija
3. Ukrajina
4. Albanija
5. Španija
6. Češka
7. Litvanija
8. S. Makedonija
9. Irska
10. Izrael
11. Moldavija
12. Bugarska
13. Letonija
 
Мојих ТОП 13:
1. Шпанија
2. Италија
3. Украјина
4. Ирска
5. Чешка
6. Естонија
7. Литванија
8. Северна Македонија
9. Албанија
10. Израел
11. Бугарска
12. Летонија
13. Молдавија
 
Od do sad izabranih pesam ni jedna me nije ono baš posebno dotakla ni na jdna način, a nekolicina je sasvim ok.

Videćemo eto za dalje. Neki su totalno podbacili.

A sad idem kod Meta na engleski forum da podelim NULE Baltičkim zemljima sa zadovoljstvom...
 
Moj top 13 (za sada):

1. Češka :cz:
2. Italija :it:
3. Estonija :ee:
4. Španija :es:
5. Irska :ie:
6. Letonija :lv:
7. Izrael :il:
8. Sjeverna Makedonija :mk:
9. Litvanija :lt:
10. Moldavija :md:
__________
11. Bugarska :bg:
12. Albanija :al:
13. Ukrajina :ua:
 
Czech RepublicWe Are DomiLights Off
10​
EstoniaSTEFANHope
10​
ItalyMahmood & BlancoBrividi
10​
LithuaniaMonika LiuSentimentai
9​
UkraineAlina PashTihy zabutih predkiv
9​
LatviaCiti zeniEat your salad
8​
North MacedoniaAndreaCircles
7​
MoldovaZdob si Zdub & Fratii AvdahovTrenuletul
7​
BulgariaIntelligent Music ProjectIntention
6​
AlbaniaRonela HajatiSekret
5​
SpainChanelSloMo
5​
IrelandBrooke ScullionThat's Rich
5​
IsraelMichael Ben DavidI.M.
2​
 
Za sada jedino me je odusevila Ukrajina i Spanija sa onim fenomenalnim nastupom (bez nastupa, dosta slabije).
Ostalo je dosta slabije. Ako ovako nastave bice praznih mesta u TOP 10.
Nisam zadovoljan sa trenutnim izborom.
 
Ja se nadam da će da se pojavi neko prijatno iznenađenje i ozbiljan favorit (pored postojećih), mislim nije da nema još država i još vremena.
Nego samo kažem jer MRZIM MRZIM MRZIM veoma predvidljive Evrovizije, gde budu od starta preočigledna 1-2 glavna favorita, i još tipa dvoje što se konta provereno da će ići u top 5.

I onda kao jupii čekamo do maja, gledamo lep šou sve jako lepo fino, i dobijamo rezultate koje smo manje-više svi predvideli i kao jeej super, lol, znači užasno me to nervira.

Konkretno sa saznanjima do ovog momenta, stvarno mi je nekako preglupo da se od sad pa do maja konstantno do besvesti hajpuju Italija (kao omg shipujemo Mahmooda i Blanca i omg da li će biti duply pobedyy za prelepu Italijyy) i Ukrajina (omg ptice i etno kako lepo plakyy i omg prelepa ukrajinska tradicija a rat na pomolu spasimo ih od zle Rusije grunimo im sve bodove ikad). I da onda tako ekstremno očekivano pobedi neko od njih dvoje.

Jasno, ima još puno zemalja da odabere pesme, nikad se ne zna, samo mi se ne sviđa scenario koji mi već deluje jako verovatan.

Kontam, neće Ukrajina verovatno ni pobediti baš zbog te svoje situacije, ali opet svi se lože i biće previsoko verovatno zbog političkog hajpa.

Valjda samo želim da kažem da me nervira kad postoji sveopšte favorizovanje i ogromna predvidivost, maltene i nevezana za same nastupe u Torinu.
 
Last edited:
Ja vidim ovako. Ukoliko mi se pobednicka pesma ne dopada (pr. Portugal 2017, Svedska 2015 ili Holandija 2019) recicu da je namesteno, progurano ili zbog ovoga ili onoga su pobedili. A ukoliko mi se dopada pobednicka pesma sve je ok. U ovom slucaju posto mi se bas dopada Ukrajina, necu imati nikakvu zamerku ukoliko pobedi (ne kazem da nije tacno ili nece biti toga, to sto si pisao). A da ih je recimo predstavljao Our Atlantic – "Moia Liubov", svasta bih komentarisao. Samo je problem sto vec u startu, ko god da predstavlja Ukrajinu i ostvari odlican rezultat, pricacemo kako je zbog ove situacije pogurana.
...

Valjda samo želim da kažem da me nervira kad postoji sveopšte favorizovanje i ogromna predvidivost, maltene i nevezana za same nastupe u Torinu.
I mene to nervira.
 
Ja vidim ovako. Ukoliko mi se pobednicka pesma ne dopada (pr. Portugal 2017, Svedska 2015 ili Holandija 2019) recicu da je namesteno, progurano ili zbog ovoga ili onoga su pobedili. A ukoliko mi se dopada pobednicka pesma sve je ok. U ovom slucaju posto mi se bas dopada Ukrajina, necu imati nikakvu zamerku ukoliko pobedi (ne kazem da nije tacno ili nece biti toga, to sto si pisao). A da ih je recimo predstavljao Our Atlantic – "Moia Liubov", svasta bih komentarisao. Samo je problem sto vec u startu, ko god da predstavlja Ukrajinu i ostvari odlican rezultat, pricacemo kako je zbog ove situacije pogurana.

Pazi, i meni lično su Ukrajina i Italija trenutno 2. i 3. omiljena pesma od dosadašnjih 13 izabranih. I ok biće mi zato možda malo manje krivo (nego npr. za Holandiju 2019. ili Dansku 2013. gde nisam uopšte gotivio te pesme), ali i dalje će to da me nervira kao koncept i šablon.

Kao generalno mnogo više volim da ispliva i pobedi underdog čak ako i nije meni lično baš naj naj al mi je ok. Ili na stranu pesme, voleo bih da dođe neka zemlja koja nije ESC sweetheart (tipa lupam Island, Estonija, Češka) pa iskida i pobedi. Nego ovako postoji taj neki pool od cca 5 zemalja koje su same po sebi verovatne za pobedu i inače se visoko plasiraju skoro uvek, i skoro svake godine gledamo 2 od njih kako se kolju za tu pobedu i kao dokle više tako.

A konkretno za Ukrajinu sad, stoji da im je i zamah u prethodnim godinama takav, a i situacija ovogodišnja takva da što kažeš šta god da šalju iz (doduše dobre) Vidbir kuhinje imaju hajp i sasvim sigurno visok plasman. Ali stoji i npr. da eto Our Atlantic - Moia Liubov, pa čak ni Kalush Orchestra - Stefania nisu pesme i koncepti koji na sve postojeće trenutne evropske simpatije i bolećivost prema Ukrajini na ESC još i toliko igraju na taj tip izazivanja emocija i dodatne autoviktimizacije kao što to radi Alina Pash u svojoj pesmi, bukvalno:
1644827624646.png
Ona da ima taj vajb i fazon i u lošijoj pesmi od Shadows of Forgotten Ancestors (koja je, kažem, i meni jako lepa), isti bi efekat i posledice bile. A ne krivim ja Ukrajinu što to nije izbegla i što svesno i igra na tu kartu (kažem, dodatno, povrh svega), nego publiku koja evo već očigledno (često i svesno) pada na to i kuje ih u zvezde.
 
Razumem te, jer se uglavnom slazem sa tobom. Ova pesma, kao i Dzamalina pesma, upravo to izaziva i idu na tu kartu. Sto je ok iskoristiti ukoliko se ne pretera.
I ja bih voleo da neke ne tako omiljene evrovizijske zemlje ostvare odlican rezultat ili pobedu, ali da mi pesma bude dobra. Pesma mi je pre svega najbitnija.
 
I ja volim kada nemamo predvidljivog pobjednika, zato (iako sam znala da imaju šansu pobijediti jer sam znala da će dobiti tvt) sam prezadovoljna bila prošle godine sa pobjednikom nakon bespotrebnog uzdizanja Malte (lol) itd.
Ali za sada meni stvarno (ne što mi je najbolja do sada) ali stvarno jedino Italija ima pjesmu koja može pobijediti. Smatram da u taj krug potencijalnih pobjednika mogu još jedino ući Death Of Us (Norveška) i River (Poljska) ako pobijede na svojim NF.
 
I ja volim kada nemamo predvidljivog pobjednika, zato (iako sam znala da imaju šansu pobijediti jer sam znala da će dobiti tvt) sam prezadovoljna bila prošle godine sa pobjednikom nakon bespotrebnog uzdizanja Malte (lol) itd.
Ali za sada meni stvarno (ne što mi je najbolja do sada) ali stvarno jedino Italija ima pjesmu koja može pobijediti. Smatram da u taj krug potencijalnih pobjednika mogu još jedino ući Death Of Us (Norveška) i River (Poljska) ako pobijede na svojim NF.
U tom slučaju definitivno navijam za Poljsku jer mi je uvek draže da vidim one koji su retko ili nikada pobeđivali da uspeju
 
Pa slažem se, mada su mi obje (odnosno sve 3) odlične.
 
I ja volim kada nemamo predvidljivog pobjednika, zato (iako sam znala da imaju šansu pobijediti jer sam znala da će dobiti tvt) sam prezadovoljna bila prošle godine sa pobjednikom nakon bespotrebnog uzdizanja Malte (lol) itd.

Ajao da, Malta (a meni lično i Švajcarska, iako je dobro prošla) prošle godine bukvalno među najiritantnijim bespotrebnim uzdizanjima ikada 😅
Kao ona deca što ih ceo život guraju svuda roditelji, rodbina, kućni prijatelji, profesori u školi ih favorizuju, sve kao bravo bravo odlikaši, a ono ništa posebno, pa onda dođu na faks i ispale se 🤣
 
Uf, a za Maltu je toliko bilo očigledno sve, i koliko će da spushi kod publike i sve. Koliko iritantna pjesma.
Mrzim ta napasna uzdizanja.
 
Najdraži moment prošle ESC sezone 🤡🤡


malta-destiny.gif
 
Ova godina neodoljivo podseća na 2019. zasad:

- Svi se žale na loš početak i loše izbore zemalja
- Mamud predstavlja Italiju
- Kirkorov radi pesmu za Rusiju
- Haos na ukrajinskom NF (potencijalno ponovo isključenje)
- Rumunija opet puca sama sebi u nogu
- Vrlo verovatno poznato ime za Finsku sa kraja devedesetih i početka 2000-ih
- Lundvik opet hoće za Švedsku
- Pobednik The Voice Belgija (flamanska verzija) na ESC
- Navodno opet procurela holandska pesma
- Grčku predstavlja pripadnica dijaspore (doduše to je bilo i 2020/21.)
- Estonija šalje kantri pesmu
- Prvi favorit u Hrvatskoj bivši pobednik Pinkovih zvezdica
- Češka šalje tročlani bend - isti tim će im raditi nastup
- Favorit u Sloveniji duo ženski vokal i muško za instrumentom sa indipopom
- U Srbiji izjednačena i otvorena situacija između 4 pesme - doduše sad znatno jača imena (tad su se spominjali Nevena, Saška, Dženan i Vladovićka)
- Svetski superstar voditelj ESC-a (tad Bar Refaeli, sad Mika)

Ako se neko seti nečeg, nek doda, ovo mi je sve što mi je palo na pamet :ROFLMAO:
 
Back
Top