ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

Cini mi se da je ove godine posebno zbijen raspored nacionalnih finala. Treba gledati da se to malo bolje rasporedi za nas fanove. Nesto mi nije ova sezona za sada, hajlajt definitivno Benidorm fest.
 
E ne znam je l' se samo meni čini, ili fanova ima više nego ikad pre, i svi više nego ikad prate sva moguća nacionalna finala.
Mislim, uvek skoro sve zemlje biraju pesme u periodu od ista dva meseca, i nacionalna finala uglavnom budu neke subote, logično da se dosta preklapa i poklapa. Ali nije se ranije toliko ljudi žalilo jer se masovno gledalo tipa samo Sanremo, Melodi i još par njih. Sad odjednom ne mož da se živi od masa fanova zainteresovanih čak i za crnogorski interni izbor lol
 
Za mene highlight Sanremo i trebao je on da bude zadnji, ništa nakon njega nije isto.
 
Srbija će izabrati svoju pesmu a prema trenutnom kalendaru objave pesama ili predstojećih takmičenja sa pozicije od 24 do 26 mesta.
Očekujem ipak da će tog 5 marta još neka zemlja objaviti pesmu ,baš kao i pre tog datuma iako još nema zvaničnih podataka od 15 ak zemalja.
 
Predevrovizijski koncert u Amsterdamu se vraća ove godine i održaće se 9. aprila u dvorani AFAS Live.

7ZXlVDk.jpg
 
Ova godina neodoljivo podseća na 2019. zasad:

- Svi se žale na loš početak i loše izbore zemalja
- Mamud predstavlja Italiju
- Kirkorov radi pesmu za Rusiju
- Haos na ukrajinskom NF (potencijalno ponovo isključenje)
- Rumunija opet puca sama sebi u nogu
- Vrlo verovatno poznato ime za Finsku sa kraja devedesetih i početka 2000-ih
- Lundvik opet hoće za Švedsku
- Pobednik The Voice Belgija (flamanska verzija) na ESC
- Navodno opet procurela holandska pesma
- Grčku predstavlja pripadnica dijaspore (doduše to je bilo i 2020/21.)
- Estonija šalje kantri pesmu
- Prvi favorit u Hrvatskoj bivši pobednik Pinkovih zvezdica
- Češka šalje tročlani bend - isti tim će im raditi nastup
- Favorit u Sloveniji duo ženski vokal i muško za instrumentom sa indipopom
- U Srbiji izjednačena i otvorena situacija između 4 pesme - doduše sad znatno jača imena (tad su se spominjali Nevena, Saška, Dženan i Vladovićka)
- Svetski superstar voditelj ESC-a (tad Bar Refaeli, sad Mika)

Ako se neko seti nečeg, nek doda, ovo mi je sve što mi je palo na pamet :ROFLMAO:
Sad sam se setio

Bivša članica moje 3 učestvuje u srpskom nf i ima velike šanse da pobedi
 
Direktor španskog javnog servisa RTVE je saopštio da će se od sledeće godine organizovati takmičenje "HISPAVISIÓN" u gradu Kartagena de Indias u Kolumbiji, na kome mogu učestvovati sve zemlje koje ujedinjuje španski jezik. Očekuje se učešće i Portugala i Brazila. Nekad je postojalo slično takmičenje, OTI festival, od 1972. do 2000. na kome su Španci i Meksikanci odneli najviše pobeda, po 6.
 
Kaže na Wiki, zemlje koje će da prenose American Song Contest, samo najfinija najelitnija ekipa 😁
 

Attachments

  • Screenshot_20220217-022233_Chrome.jpg
    Screenshot_20220217-022233_Chrome.jpg
    142.1 KB · Views: 18
Ovogodišnji Pobednik Evrovizije će 100% biti neka interno odabrana pesma koja će biti obajvljena u martu i zemlja koja ili nikada nije pobedila ili nije odavno,tj.pobedila je ranije,ali nikada u 21.veku,šta kažete na to?Upravo je sve ovo navedeno 2019.odgovaralo Holandiji,koja je tada i stvarno pobedila.
 
Voditelji predevrovizijskog koncerta u Amsterdamu biće Edsilia Rombley (predstavnica Holandije na ESC 1998, 2007, voditeljka ESC 2021) i Cornald Maas (evrovizijski komentator za AVROTROS i član selekcionog komiteta za izbor holandske pesme za ESC 2022).​

DRn8H1p.jpg
 
Ovogodišnji Pobednik Evrovizije će 100% biti neka interno odabrana pesma koja će biti obajvljena u martu i zemlja koja ili nikada nije pobedila ili nije odavno,tj.pobedila je ranije,ali nikada u 21.veku,šta kažete na to?Upravo je sve ovo navedeno 2019.odgovaralo Holandiji,koja je tada i stvarno pobedila.

Znači Belgija ili Švicarska.
 
Sad gledam ovu statistiku slušanja i provaljujem da je meni ovo jedna od najjačih nf sezona ikada. Biće mi i ESC jak sigurno. Ali Konstrakta najslušanija pesma sa PZE, vriska.
 

Attachments

  • Screenshot_20220217-195203.jpg
    Screenshot_20220217-195203.jpg
    258.9 KB · Views: 15
Back
Top