ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

Sad to već sve više podseća na San Remo! :love:
 
Dobro je sto polako razmisljate o potencijalnim voditeljima i planovima za ESC 2023.
Olivera cita i hvata beleske :D
 
Da prokomentarišem ukratko utiske nakon odgledanih isječaka na tik-toku sa prvih proba zemalja koje nastupaju u prvom polufinalu...
Letonija, Litvanija i Norveška će po svemu sudeći imati iste ili jako slične nastupe kao na svojim nacionalnim izborima (eventualno sa malim izmjenama po pitanju grafike dok koreografiju očito niko od njih neće mijenjati), dodao bih i Dansku a moguće i Island kao i Ukrajinu koji će biti na isti fazon i bez drastičnih razlika...
Moldavija će izgleda biti totalni mess u svakom mogućem smislu, Slovenci ukrali kuglu iz Roterdama od Uraganki ali simpatični su mi na sceni, Holandija i Švajcarska očekivano idu na svedenu varijantu (jedino se plašim da u slučaju Holandije ne bude preobična interpretacija i nedovoljno istaknuta).
Ne sviđa mi se što su se Portugalke poredale u zatvoreni krug jer mi je nekako bilo efektnije i sa kantautorskim šmekom dok su sjedile jedna do druge u nizu, Albanija će vjerovatno servirati zanimljivu koreografiju (s tim što bi mi bilo upečatljivije da su se odlučili za ženske plesače umjesto muških) ali oni kostimi su mi ipak isuviše provokativni, Jermenija isto može biti interesantna sa onim dnevnim boravkom na stejdžu...
Nisu mi ni Bugari loši, dobro zvuče a pirotehnike će očigledno biti na pretek, Hrvatska - slatkast stejdžing i nadam se da će koreografija pratiti tematiku pjesme ali nikako mi nije kompatibilna Mijina pink haljina sa njenom ličnosti i sentimentom koji njena stvar nosi, što se mene tiče uopšte nije ni trebala mijenjati outfit sa Dore pošto više ide uz nju i prikladniji je. :p
Ubjedljivo najbolji utisak je ostavila Grčka - pokidaće sa scenografijom a zatim i Austrija sa sve onim čudom u obliku kruga ala Rumunija od prije 8 godina, čini mi se da je i Pia Maria bila konačno vokalno stabilna a za dalje ćemo vidjeti.
 
Ma nisu, kažem ako se desi da pobede bolje dati nekome drugome da organizuje.

Edit: ako ništa danas su makar ubrzali sa slikama i snimcima proba.
 
Last edited:
Ljudi, ovo sa isključenim suncem je fora. 💀 Nasela čitava zajednica.
 
Back
Top