ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

OGAE Second Chance Contest 2022 entries

https://escxtra.com/2022/05/24/ogae-second-chance-contest-2022/

On the list, it seemed OGAE Ukraine had chosen Alina Pash. However, Alina cannot take part, as she actually won Vidbir this year. Due to political issues, she eventually didn’t represent Ukraine. Kalush Orchestra replaced her and managed to take the crown in Turin. OGAE Ukraine will now have to choose a different song for the competition.
 
Mogao bih sastaviti jedan bas dobar TOP 10 sa "Theje" na celu.

A interesuje me kako ce proci pesma "Ciao Ciao".
 
UJRT je bio nešto slično kao JRT.I tada su televizije slale svoje delegacije na ESC uključujući i dirigenta.

Da,za BiH bi najbolje bilo da idu FTV i RTRS mada za tim nema volje.
 
161 milion ljudi je pratilo Evroviziju. Sto je nekih 20 miliona manje od prosle godine, i 40 i nesto miliona manje od 2016. godine. Gledanost pada, videcete kako ce iz godine u godinu gledanost biti sve manja. Hvala EBU sto je ovo takmicenje unakazio, dozvolivsi sve ove skandale.
 
Eurosong će uvijek imati dobru gledanost. Uopće nije uništen. Doslovno je u identitetu Europe. Manjak je zbog Rusa i Bjelorusa. I ok. I dalje je najgledaniji glazbeni show na svijetu.

Također, potrebno je naglasiti i da podaci gledanosti ne postoje za televizijske kuće u Albaniji, Azerbajdžanu, Cipru, Crnoj Gori, Hrvatskoj, Izraelu, Malti, San Marinu i Sjevernoj Makedoniji.

Dakle, još koji milijunček više.
 
Mislim da nisu toliko Rusi odvukli odredjene milione, koliko su Turci. Mislim da je Turska danas na Evroviziji, da bi bila mnogo veca gledanost.
 
Istina, sve to utiče, ali činjenica je i da se TV sve manje gleda, sve je dostupno na telefonu i svako gleda šta hoće i kad hoće, ne mora da se prati uživo ništa više kad sve može da se premota ili nađe na društvenim mrežama.

Da ne pričam o tome da se ljudi okupljaju pa ih po tipa 10 gleda zajedno, u Španiji su neka kina nudila gledanje finala u salama, u Britaniji na otvorenom gledalo nekoliko stotina njih samo na jednom mjestu... Tako da je to sve dobro, samo neka živi festival
 
Mislim da nisu toliko Rusi odvukli odredjene milione, koliko su Turci. Mislim da je Turska danas na Evroviziji, da bi bila mnogo veca gledanost.
Ova razlika od 20 miliona se odnosi na proslu godinu, a Rusija je ucestvovala prosle.
A inace se slazem, da su Turci na Evroviziji, gledanost bi bila znatnija veca.
 
Da. Glasanje je ranije cesto bilo vrlo dosadno jer se na pola vec sve vidi
 

Novi sistem više nagrađuje dominaciju u glasanju, bilo kod publike bilo kod žirija... Po starom sistemu su uravnoteženiji glasovi...
Pa dobro, ovde Ukrajina sve do poslednjih par zemalja ne bi bila jasan pobjednik, 41 poen razlike je slično kao Grčka iznad Malte 2005. Srbija šesta, što je super i dalje, ali ljepše je top 5 svakako 😄 I šteta za Češku koja bi ostala sa 0
 
Back
Top