ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Tako lupetaju sve i svašta i onda im organizatori kažu da ne može lol Kao Jonidin orao 2019. što nije izašao iz ekrana, nego je ostao da leti u ekranu 😂
 
Večeras je bio Alla Leið 2024. show za 1. polufinale...

Evo i rezultata:

42 Hrvatska
38 Australija
36 Poljska
36 Island
32 Portugal
31 Srbija
29 Cipar
24 Ukrajina
24 Finska
23 Irska
----------------
22 Luksemburg
20 Litva
14 Slovenija
12 Azerbajdžan
07 Moldavija
Gledam bas Eurojury isto nije uopste odusevljen Ukrajinom, a Litvaniju kao i ovde masakriraju.
 
Moji lični kvalifikanti po polufinalima + rangiranje ''Velike šestorke'' (prije proba):


Prvo polufinale:

1. Srbija :rs:
2. Litvanija :lt:
3. Kipar :cy:
4. Finska :fi:
5. Slovenija :si:
6. Luksemburg :lu:
7. Ukrajina :ua:
8. Irska :ie:
9. Island :is:
10. Hrvatska :hr:
__________
11. Portugal :pt:
12. Poljska :pl:
13. Moldavija :md:
14. Azerbejdžan :az:
15. Australija :au:


Drugo polufinale:

1. Austrija :at:
2. Češka :cz:
3. Grčka :gr:
4. Norveška :no:
5. Holandija :nl:
6. Letonija :lv:
7. Estonija :ee:
8. Danska :dk:
9. Belgija :be:
10. Malta :mt:
__________
11. Jermenija :am:
12. Gruzija :ge:
13. Izrael :il:
14. Švajcarska :ch:
15. San Marino :sm:
16. Albanija :al:


Direktni finalisti:

1. Švedska :se:
2. Španija :es:
3. Italija :it:
4. Velika Britanija :gb:
5. Njemačka :de:
6. Francuska :fr:
 
Pošto je sada moguće na Eurovision.place imati svoju idealnu Evroviziju 2024. odlučio sam napraviti svoj ranking i evo ga. 😁 U suštini ima dosta nekih kontroverznih izbora jer nisam baš nešto bio fan ovih pjesama koje su bile favoriti fanova.My Dream Eurovision 2024 Ranking.png
 
Iako imam više pjesama u drugom polufinalu koje su mi draže i često ih slušam, ipak mi je prvo moćnije prvenstveno zbog mase država koje imaju bolju istoriju kvalifikovanja i kakvu-takvu reputaciju na takmičenju, a druga stvar - u njemu se nalazi više mamaca za teleglasanje (Hrvatska, Ukrajina, Finska, Litvanija) nego u suprotnom gdje tu titulu mogu ponijeti samo Holandija i Grčka (+ Izrael, zna se iz kojih razloga) a koja je jedino i bitna u no jury polufinalima.

Pri tom u prvom polufinalu prva polovina je bolesno jaka i u ovom trenutku jedino Irsku mogu zamisliti kako ispada (nažalost), druga polovina je pretanka i osim Luksemburga, Slovenije i Finske nikog više ne bih pustio dalje (hajde eto i Portugal na lijepe oči) a poznata stvar je da procentualno više zemalja iz drugog dijela svake godine prođe u finale nego iz prvog tako da su moguća iznenađenja da pored Irske ispadnu još i Kipar i/ili Poljska a prođe fazon Azerbejdžan i/ili Moldavija...

Svakako, hvala boginji Heri što je prihvatila učešće i što na kraju Islanđani ne odabraše onog Palestinca koji bi bio siguran finalista samo na konto porijekla, ovako je oslobođeno mjesto za nekog drugog pošto je prilično izvjesno da Island kao i Australija iz drugog dijela ostaju u polufinalu. 🤝
 
Kladionice nam samo dižu kvotu za finale , sada je 1.42 . Biće tesno , a ako ne udjemo u finale , onda lepo da se povucemo sledeće godine , pa će nas možda malo više ceniti kada se budemo vratili . Plus ovo nasumično biranje da stalno u prva 3 nastupamo u polufinalu . Ma dovidjenja
 
Kladionice nam samo dižu kvotu za finale , sada je 1.42 . Biće tesno , a ako ne udjemo u finale , onda lepo da se povucemo sledeće godine , pa će nas možda malo više ceniti kada se budemo vratili . Plus ovo nasumično biranje da stalno u prva 3 nastupamo u polufinalu . Ma dovidjenja
Poludecu od tebe.
 
Drugo polufinale je puno otvorenije i šareniji je dijapazon, za malo zemalja se može staviti ruka u vatru sa tvrdnjom da su sigurno out ili pak da prolaze što nije slučaj za prvo veče kad je manje-više 7-8 finalista već sad poznato...

Prvi dio druge večeri je tanan i jedine vrijedne pomena su mi Austrija, Grčka i Švajcarska tako da najviše pušiona tu očekujem (Albanija, Malta, Češka) dok je drugi dio paklen i jedina slaba karika među njima je San Marino, svi ostali (a pogotovo Holandija, Norveška, Izrael i Belgija) su ozbiljni konkurenti tako da će biti prilično nepredvidivo i interesantno za praćenje. 👌

Sve u svemu, dosta su mi iznivelisana polufinala po jačini pjesama i nekako neutralna iako se na početku činilo da će ponovo prvo polufinale biti znatno snažnije od drugog koje je pred završnicu sezone zadalo udarac i skoro pa prevagnulo u svoju korist, jedan dan mi je jedno bolje a drugi dan drugo tako da ne mogu da se odlučim konkretno kome dajem prednost, malo me podsjeća na 2015-u po ovom pitanju.

Što se tiče direktnih finalista - iskreno mršava ponuda ove godine i sviđaju mi se jedino Švedska, Španija i eventualno Italija, veliki downgrade u odnosu na recimo pretprošlu godinu kad su mi bukvalno svi bili za top 10.
 
Pa dobro, to se uzima sa rezervom, stand-in nikad neće biti kao pravi izvođač prije svega, a drugo, sve zavisi od utiska. Prošle godine su ljudi gledali Nou lično kako izvodi Unicorn u Liverpulu na probama a onda i u pf pa rekli da neće ni top 10 biti a ona top 3 😂

Tako da komentar ovog lika možda bude tačan, možda omaši pa je nastup još gori i završe 20. a možda i kida i bude top 3. Kako mi je drago što ove godine imam priliku da vidim generalke i sam steknem utisak o nastupu i plasmanu. I used to pray for times like this...
 
Back
Top