nl Holandija 2024: Joost Klein - Europapa

Nadam se da nećemo imati viÅ”e sličnih pjesama tj. da Banana i ona estonska pjesma neće doći do Malmea. Iako mi estonska pjesma i nije neÅ”to loÅ”a.
 
SlabaÅ”no pratim holandski pop, pa sam i na Joosta naleteo u par navrata i iskren da budem nije mi neÅ”to. Ne znam Å”ta su spremili za ESC i o tome ću posebno suditi, ali ovako na prvu nisam preterano oduÅ”evljen izborom. šŸ¤·ā€ā™‚ļø
 
Ali kako su nas zeznuli , kao Numidia ili Karsu za esc a ono na kraju ovaj lik. Sad samo cekam tu situaciju sa Slovenijom, svi cekamo da objave Raiven sutra, a ono na kraju bude neko tipa Zan Sercic :ROFLMAO: Treba vratiti kristalnu kuglu :ROFLMAO:
 
Ali kako su nas zeznuli , kao Numidia ili Karsu za esc a ono na kraju ovaj lik. Sad samo cekam tu situaciju sa Slovenijom, svi cekamo da objave Raiven sutra, a ono na kraju bude neko tipa Zan Sercic :ROFLMAO: Treba vratiti kristalnu kuglu :ROFLMAO:
Ne bi se iznenadio da za sloveniju bude ona Luma .
 
Zanimljiv izbor, sviđa mi se zapravo Å”to su voljni da probaju da izađu iz zone komfora i oprobaju se u alternativnijoj muzici. Holandija mi je najjača evrovizijska država u poslednjih pet izdanja (bili su mi #1 2019. i 2022. i u top 10 2020. i 2023.)

Ipak, mislim da je eksperimentalna elektronika/ gabber vrlo rizičan žanr na Evroviziji, tako da je neophodno da pesma bude hitična.

Takođe, baÅ” ne vidim apsolutno nikakvu sličnost sa Kerijom, ne razumem na osnovu čega se provlači to poređenje, deluje mi malo kao da neki ljudi ne razumeju muziku najbolje ili ne sluÅ”aju viÅ”e od par žanrova (ne osuđujem). ViÅ”e me podseća na tipa KrankÅ”vester iz Hrvatske. Pre bih ih uporedio sa Little Big nego sa Kerijom.
 
Ali kako su nas zeznuli , kao Numidia ili Karsu za esc a ono na kraju ovaj lik. Sad samo cekam tu situaciju sa Slovenijom, svi cekamo da objave Raiven sutra, a ono na kraju bude neko tipa Zan Sercic :ROFLMAO: Treba vratiti kristalnu kuglu :ROFLMAO:
Raiven zapratila zvanični ESC kanal i Williama sa Wiwibloggs, izgleda da je ona šŸ¤©
 
Dalo se za očekivati da će viralnost koju je Karija postigao uticati na čeŔću pojavu takvog tipa pesama. Nije da sam impresioniran, ali ok, videćemo Å”ta će ponuditi.
 
Last edited:
Meni ovo deluje dosta zanimljivije konceptualno do Kaarije, potencijalno naravno... :)
 
Pa deluje Zanimljivo, ali ako idu na foru bićemo Kaarija 2.0 teÅ”ko da će doživeti sličan uspeh, to nikad ne uspe. Ali ajde, čekamo pesmu, moram da presluÅ”am neke njegove.
 
Back
Top