hr Hrvatska 2022: Mia Dimšić - Guilty Pleasure

Ah jadna mica :( Kad sam procitao negde da je prvo pf slabije, imao sam nade da se mozda nesto desi, ali nakon sto su nastupili bilo je jasno da je bila poprilicno neupecatljiva, jos je i nastupala tu negde na sredini, nije bilo spasa. Nastupom su lepo "opisali" o cemu peva, ali ne verujem da su svi pratili i zeleli da shvate. Jermenka ju je pojela za dorucak.
 
Ja sam plakao dok je pevala na jugoslovenskom 😭 Baš je mica.
Nastup rtsovski, iz vremena kad je kreativni tim RTS-a pravio nastupe.Bas ono standardno uniformisano, statično, pričamo priču i šaljemo porukicu. Dok deca jugokomunjara koja su zaposela HRT imaju glavnu reč , ovako će im biti.
 
Kupio sam singl CD "Guilty Pleasure" :)
Na disku su engleska, hrvatska, karaoke obe verzije i instrumental.

TTBBHWY.jpg


qBUsq59.jpg


g0TyJWW.jpg


6QsI5fZ.jpg
 
Zašto ja ovo tek sad vidim... Mia i Slatki greh :ROFLMAO:
Dokaz da neke izraze na engleskom ipak ne treba prevoditi.

333.png
 
Bila 11. u polufinalu, mess 😂 ja mislio predzadnja

Ali je ogromna razlika između nje i 10.
 
Pa ko joj je kriv što i ona nije zvala Dietmanna, imala bi Armenkin nastup 😅 Ovako pustila da joj neko s HRTa radi
 
Televoting

12 - Slovenija
6 - Austrija,Švicarska,Albanija
2 - Bugarska
1 - Portugal

Žiri

8 - Slovenija,Grčka
6 - Bugarska
4 - Armenija,Italija
3 - Ukrajina,Albanija,Austrija,Holandija
 
Što se mene tiče, mogla je i u finale, umesto Švajcarca.
 
Sa boljim nastupom i njenom većom uključenošću u pesmu, sigurno bi prošla. Generalno, nastup je srž problema kod svih EX-YU država, to je nešto na čemu svi treba više da radimo.
 
Nešto razmišljah o tome šta i kako iduće godine jer ovo stvarno više nema smisla. Još kad se sjetim da će naredne 2-3 godine još biti Dora obzirom da su potpisali ugovor, muka mi je. Kako Huljofon više nije zainteresiran, jedina nada nam je da je Vlaho nakon ovogodišnjeg drugog mjesta s Markom zagrizao i da će nekome (pa možda i Marku, što da ne) složiti još jaču i moderniju pjesmu dogodine. Dobar mu je duet koji ima sa Zsa Zsom, a ona mi je kao takva već par godina jedan od prvih izbora za odlazak na ESC, ali iz nekog razloga izbjegava Doru. Ovo je recimo baš hit (doduše bez ovog očajnog autotunea trap dijela), nešto na ovu foru bih volio čuti za nas, lagani Poli Genova vajb

S druge strane i dalje ne razumijem kako NITKO nije predložio Eni Jurišić i Matiji Cveku da sačuvaju Trebaš li me za Doru. Mislim da trenutno nema slušanije i emitiranije pjesmu u Hrvatskoj, ono bi pomelo ovogodišnju jadnu Doru, a mislim da bi i na ESC-u konkuriralo za dobar plasman. Finale bez sumnje.

A možda je vrijeme i da se probude neke stare hrvatske ESC zvijezde, tipa Vesna Pisarović se opet dosta aktivirala i ja bih nju odma' slao, ili pak Danijelu koja je jedna od najvoljenijih naših predstavnika u ESC mjehuriću + izgleda bolje nego te 1998. (taman ako dogodine opet organizira UK, baš bi bilo zgodno da ode ona hehe). Može i Sevka, ne mogu vjerovati da to kažem, ali da, nek ide da očisti obraz od afrike paprike. Naravno, it won't happen

Od većine ovih mladih ionako nema vajde, dokazali su na Dorama da ne razmišljaju eurovizijski i da su prosječni hrvatski mediokritetski izvođači (Albina, Roko, Mia i jedna i druga, Filip Rudan i sl.).

Kako god TEŠKO + PRETEŠKO NAMA
 
Back
Top