hr Hrvatska 2024: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Ja kod ostalih favorita koji mi se ne sviđaju ne ostavljam komentare, jer znam da to nije nešto presudno u odnosu na celokupnu sliku i atmosferu koja je stvorena. Da ima nedostataka i kod ostalih, sigurno ima, ali u toj kategoriji nekako Lazanja je najviše na udaru.
Pa negde je i logično da se ovde priča više o učesnicima sa exYu prostora nego npr. Kavkaza. Pogrešno je i terati ljude da ćute, kako bi se stvorila lažna slika da su svi oduševljeni. I naravno, priča se više nego inače jer je favorit, a onda rastu i očekivanja. Prosto, priželjkuje se odličan nastup dostojan pobede na Evroviziji. Nekom je već u tom rangu, neko očekuje više i nema razloga da se dobacuje forumašima koji ne misle isto kao vi koji ne vidite nijednu manu, a te koje se ističu, nisu da li je pomerio mašnu ulevo ili udesno, već one koje se tiču samih nastupa na predevrovizijskim koncertima i Dori, te proceni da nešto bitno nedostaje. I prošle godine se više pričalo o Kaariji i Loreen, jer su favoriti.

Što se tiče postavljenog snimka iz Amsterdama, teško je zaključiti kakav je bio vokalno, ali bar deluje da je za nijansu manje režao, što je pohvalno.
 
A zbog čega je problem da se kaže da je vajb takav da svaki put kada uđem na temu naletim na svežu raspravu o tome kako nešto ne valja? Ili BL, ili pesma, ili ovi što igraju na ulici, ili su kladionice ovakve i onakve? Baš i ne stoji to da druga strana nekome dobacuje, moj je utisak da je obrnuto.
 
Ne znam stvarno, ja nisam nijednom forumašu dobacio što misli ovako ili onako, dok meni jeste, a i još nekima koji misle na određeni način drugačije od tih kojima se sve dopada.
 
Solidno je ovo, mada stalno menja stajlinge, bukvalno sada posle ovog stajlinga večeras teeek nemamo pojma kako ce stajling i ceo nastup izgledati u maju, kao sto i za Teyu predstavu nemamo kakav ce ona stajling i frizuru imati na Euroosngu, takodje Svajcarac je misterija, malo je popravio i unormalio stajling, bolje i ovako da izgleda u maju nego sa dečijim Hajdi hajlinicama malim i sirokim...
 
Sinoć sam osjetila pobjedničku energiju tijekom nastupa, tako da sam sad mirna do finala, a tamo kako bude. :love:
Ljudi daju sve od sebe, svaki put bude nešto drugačije pa vjerujem da će oduševiti i kada bude najvažnije. Činjenica da je i bend počeo drmati kavez treba im samo dati vjetar u leđa; nadam se da će ga isti momci pratiti i na koncertima nakon ESC-a, iako mislim da će mu umjesto jednog gitariste trebati DJ. Na Sea Staru su već 25. 5. pa ćemo vidjeti. 🤩

@Miki, hvala na slikama, nadam se da si se dobro zabavio!
 
Pa negde je i logično da se ovde priča više o učesnicima sa exYu prostora nego npr. Kavkaza.
Pa ajde daj onda neki komentar na Raiven, jel ti se sviđa pjesma, imaš li kakvih pohvala, kritika, savjeta? Kako ti se sviđa njeno uživo izvođenje, njen stajling, šminka, bilo što? Pošto na slovenskoj temi od tebe nismo čuli ništa još uvijek, a pjesma je izašla prije 2 mjeseca...
Ništa? Dobro.

Pogrešno je i terati ljude da ćute, kako bi se stvorila lažna slika da su svi oduševljeni. I naravno, priča se više nego inače jer je favorit, a onda rastu i očekivanja.
Let 3 nije bio ni blizu favorita pa si i na njihovoj temi bio prilično vokalan i davao nam više puta do znanja da je sve grozno, užasno, katastrofično itd., mislim da si više komentirao njih nego Loreen i Kaariju koje si sad spomenuo

Jel ti se svidio Joker Out? Isto na njihovoj temi nikakvo mišljenje o njihovoj pjesmi nismo čuli s tvoje strane cijelu prošlu godinu...

Pa i Luke Black je imao dosta prostora za napredak i nije bog zna kako pjevao, pa koliko se sjećam i nisi se nešto pretrgao da mu svako malo daješ savjete šta da popravi, kritike itd, kao što daješ ovdje ove i prošle godine... btw neki komentar na Teyu? Šta očekuješ da popravi u odnosu na pze? Sviđaju li ti se njeni preparty nastupi?
Ništa? Dobro.

I uopće nije istina da se ne smije ništa reći protiv BL, ja sam još na Dori rekao da mi se ne sviđa kostim baš, da bi ga promijenio, da mora radit na držanju mikrofona, još malo imat stabilniji vokal itd., ali ja osjetim, a i drugi forumaši, kad se daje konstruktivna kritika, a kad je već riječ o hejtanju i pikiranju pjesme, izvođača itd., a budimo iskreni ti to radiš(već drugu godinu zaredom). Pa mu ne valjaju dugi ružni rukavi, pa mu nije energija na visini na nekoj faking nebitnoj dodjeli nagrada, pa reži, pa šta će mu ova 2 Devita, pa ovo, pa ono, pa previše puta trepnuo tokom nastupa... i sve to dok je očigledno da se dečko trudi da bude što bolji, da mu raste samopouzdanje, da je sigurniji u izvođenju itd., glas drastično promijenit ne može, ali počeo je zvučat bolje(svakako nije presudno jer ne pjeva baladu, inače bi bio problem) i u odnosu na Doru napredak se vidi

Pusti malo i nas da se veselimo, pa makar ti bio u pravu, a mi delulu, dovoljno smo patili 😞
Naravno da ćemo bit sad pozitivni i u nekom hajpu

Btw ti slobodno smiješ komentirat i druge izvođače, favorite i njihove pjesme, nije zabranjeno 😉
 
Iskreno za Lazanju ovde nije neki veliki hejt, postoje naravno ljudi koji nisu fanovi, medjutim u poredjenju sa Let 3 ovo za Lazanju je super, ovde je bilo i raznih bisera za pesmu Hrvatske 2023.godine, neki su ladno pricali kako je Let 3 isto sto i Gruzija 2022.godine i da će tako da prodje ta pesma čak i lošije, pa su se rugali njima i toj pesmi da su odvratni da smrde, da su oni kao pesma Leto svet iz Beograda 2008.godine sto je bilo smehotresno..

A onda su svima zapušili usta, dobili bi skoro 200 poena publike da su ucestovale balkanske zemlje kao Marija kada je pobedila: Bosna, Crna Gora Makedonija, Madjarska, Bugarska itd

Toliko o tome kako ce proci jezivo i kako je to najzasnije nesto sto smo videli i čuli, publika je rekla sta misli o toj pesmi, a to je da je bila 7.mesto od 37 pesama po publici i too zamislite uprkos tome sto niko skoro iz Jugoslavije bivše nije učestovao, pa vi vidite :)
 
Licno ce mi uvek biti drago da neka pesma iz okruzenja dobro prodje cak iako je ne volim, kao mamu SC prosle godine. Da ne pricam koliko volim BL, sto neko rece kao da mi je iz kuce. Secam se i velike podrske Konstrakti od strane forumasa iz Hrvatske. Taj rivalitet mi je ovde totalna glupost, kao da nije dovoljno sta se na drugim poljima desava.
 
Pa meni činjenica da je Let3 bio 7. na tvt ne mijenja onu da je jedna od gorih pjesama prošle godine, ali sam svakako očekivao da će proći solidno, štaviše, mislio sam da će i bolji biti prije svega u pf a onda i u finalu bodovno.

Što se Lazanje tiče, ovo je dokaz sad i u Hrvatskoj koliko ljudi u regionu zapravo vole ESC kad ide neko konkurentan. Pobijedio ili ne, stvarno je napravio pometnju pravu i imaće sjajnu karijeru nadalje. Top 2 u pf sigurno, biće i najslušaniji iz prvog pf, a za finale ko zna, biće gusto u vrhu.
 
Pa ajde daj onda neki komentar na Raiven, jel ti se sviđa pjesma, imaš li kakvih pohvala, kritika, savjeta? Kako ti se sviđa njeno uživo izvođenje, njen stajling, šminka, bilo što? Pošto na slovenskoj temi od tebe nismo čuli ništa još uvijek, a pjesma je izašla prije 2 mjeseca...
Ništa? Dobro.
Napisao sam da ja generalno očekivano da se više komentarišu favoriti i učesnici iz exYu, a ne da ja kao pojedinac treba svaku pesmu pojedinačno da komentarišem. Ali kad već pitaš za slovenačku pesmu, fina mi je, nisam rangirao svih 37 pesama pa ne znam tačno gde mi je. Dopada mi se što je drugačija, ali nedostatak je što se teže pamti i možda suviše eksperimentalnog zvuka.​

Let 3 nije bio ni blizu favorita pa si i na njihovoj temi bio prilično vokalan i davao nam više puta do znanja da je sve grozno, užasno, katastrofično itd., mislim da si više komentirao njih nego Loreen i Kaariju koje si sad spomenuo
Stil Let3 se meni ne dopada. Ima ponešto simpatično, ali to nije fazon koji ja slušam, niti mi prija, ni ovako ni u ESC kontekstu. Generalno ne volim cirkus na Evroviziji i otuda moji komentari, to je najviše što mi smeta. To nema nikakva veze sa tim što predstavljaju Hrvatsku. Ima pesama koje je Hrvatska slala na ESC a koje su mi veoma drage, naročito one sa kraja 90-ih, zatim Boris Novković i još poneka. Potpuno bez razloga me napadaš, samo zato što se tvoje mišljenje ne poklapa sa mojim. Šta neki forumaši pišu za pojedine pesme i izvođače, ispada da ih treba katapultirati, ali očigledno nekima smetaju dobronamerni komentari da nešto ne štima i da bi valjalo popraviti. Ja ne idem za tobom i ne prigovaram ti da li se neku pesmu prokomentarisao ili nisi, niti me to zanima.

Što se tiče Jokoer Outa, meni su bili skroz ok, dao sam im 7 poena u polufinalu forumskog glasanja, u finalu mi nisu bili u top 10. Na Evroviziji uvek imam veća očekivanja od radijskih pesama, pogodnih za kul žurku i to je to. Kako si krenuo da me ispituješ, kao da hoćeš da kažeš da imam nešto protiv predstavnika zemalja exYu, što nema veze sa istinom. Iz Slovenije mi recimo Ana Soklič bila prilično dobra, zatim odlične Maja Keuc, Nuša Derenda itd.

To skakanje i prozivanje forumaša zato što ne napišu nešto u superlativu je zaista neumesno. Dosta sam zauzet poslom da bih svako malo komentarisao nastupe sa koncerata i slično. Teya mi je na svakom koncertu bila odlična, ne bih se bunio i da ništa ne promeni u odnosu na PZE, ali super mi je što je najavila da će biti sve nešto veće i prilagođeno ESC sceni. Kod Luke sam priželjkivao glasniji vokal pre svega, a i on nije bio favorit Evrovizije kao što je Lazanja, da bi se stavljali u isti koš. Imaj u vidu i da ovo što si ispisao je protiv pravila foruma i tačke "Član je obavezan da poštuje druge članove i njihovo mišljenje bez obzira da li se sa njime slaže ili ne", tako da bih te zamolio da ne prozivaš članove foruma ako napišu nešto što nije u skladu sa tvojim mišljenjem. Možeš se nadovezati na komentare, ali ne i ukazivati im da praktično ne smeju tako da misle. Dodatno, ne izmišljaj kako ja idem i komentarišem koliko puta je Lazanja trepnuo. Rekoh već da mi pesma nije ni u vrhu, ni na dnu, niti postoji hejt sa moje strane prema nastupu i pesmi. Prema izvođaču kao osobi tek nimalo, deluje kao kul lik.​
 

@Majsta94


Nisam mislio na tebe ovo što sam napisao za Let 3 i taj hejt koji se ovde prosle godoine stvorio, čak se i ne sećam da li si stalno hejtovao ili nisi, niti šta si pisao, ovo sam rekao uopšteno, ali konkretno ovo se odnosilo mislim ipak na druge forumaše..
 
Iskreno za Lazanju ovde nije neki veliki hejt, postoje naravno ljudi koji nisu fanovi, medjutim u poredjenju sa Let 3 ovo za Lazanju je super, ovde je bilo i raznih bisera za pesmu Hrvatske 2023.godine, neki su ladno pricali kako je Let 3 isto sto i Gruzija 2022.godine i da će tako da prodje ta pesma čak i lošije, pa su se rugali njima i toj pesmi da su odvratni da smrde, da su oni kao pesma Leto svet iz Beograda 2008.godine sto je bilo smehotresno..

A onda su svima zapušili usta, dobili bi skoro 200 poena publike da su ucestovale balkanske zemlje kao Marija kada je pobedila: Bosna, Crna Gora Makedonija, Madjarska, Bugarska itd

Toliko o tome kako ce proci jezivo i kako je to najzasnije nesto sto smo videli i čuli, publika je rekla sta misli o toj pesmi, a to je da je bila 7.mesto od 37 pesama po publici i too zamislite uprkos tome sto niko skoro iz Jugoslavije bivše nije učestovao, pa vi vidite :)
To što su Let3 bili 7. mesto kod publike, apsolutno ne menja činjenicu da je to nešto najogavnije što je poslato na ESC, iz perspektive nas kojima je ta pesma odvratna. Dobar prijem kod publike je pokazao jedino da se publika uželela cirkusa i kiča. Pokušavaš da dokažeš nešto što stvarno nema mnogo veze sa realnošću i da likuješ tim famoznim 7. mestom tvt-a, kao da 25. (pretposlednje) mesto kod žirija ne govori ništa, a zapravo govori mnogo.

A BL i Let3 su neuporedivi u svakom smislu, počevši od PESME, stila, pa onda i svega ostalog. Od srca želim BL pobedu, bez trunke bilo kakve sujete i zavisti, naprotiv. Hajp je zaslužen i opravdan, a mesta za napredak i poboljšanje uvek ima, kako kod njega, tako i kod ostalih takmičara.
 

@Majsta94


Nisam mislio na tebe ovo što sam napisao za Let 3 i taj hejt koji se ovde prosle godoine stvorio, čak se i ne sećam da li si stalno hejtovao ili nisi, niti šta si pisao, ovo sam rekao uopšteno, ali konkretno ovo se odnosilo mislim ipak na druge forumaše..
Opušteno, nisam se ni osjetio prozvanim, samo sam se nadovezao na tvoj post 👍

@Djole89 plus što je publiku privuklo to što su prozivali znašvećkoga možda više nego sama pjesma i nastup
 
Tebi je to ogavno, većini nije ogavno, što su pokazali i glasovi publike iz Srbije, Let 3 je dobio 12 poena u polufinalu i 10 poena u finalu, sto se dugo unazad nije dogodilo da neko iz Hrvatske tako prodje, tako da u ovom slučaju sam ja većina.

Let 3 je meni bio originalniji dosta od Lazanje, iskusniji su bend, pesma je bila čak i zanimljivija i zaista nešto što se retko vidja na Evroviziji kao i Konstrakta.

Hrvatska je mala zemlja koja nema ni približno veliku dijasporu kao Srbija i sa tog aspekta Let 3 je ostvario u tom trenutku najbolji rezultat za Hrvatsku u istoriji te zemlje od kada glasa publika, ko je imao više televote glasova od Let 3 u finalu ikada a da je predstavljao Hrvatsku...

Pa Marija Serifovic da je bila 2023.godine ne bi imala 268 poena publike nego recimo 160 poena publike, iz prostog razloga što nije bilo Madjarske, Bosne, Makedonije, Bugarske, Crne Gore itd od kojih je dobijala dvanaestice ili veoma visoke poene.

Glasovi žirija su potpuno nebitni i irelevantni, jer žiri nikada neće glasati za rok muziku i ex-yu rok iz Hrvatske na hrvatskom jeziku, oni glasaju samo za amerikanizovanu muziku i to uglavnom pop muziku, pa oni su Konstrakti dali 40 poena u finalu, ako ne racunamo komsije, toliko Djole o stručnosti tog "cenjenog" žirija, u tom istom žiriju recimo sede osobe koje su ispale u četvrtfinalu svojih nacionalnih finala neretko sede i osobe koje su potpuno anonimne čak i u svojim zemljama, čisto da budemo načisto, o tome da su potkupljivi svedoči i slučaj Holandije 2016.godine, ili 2022.godine..

Zaista je suludo uzimati stručni žiri i njihov kredibilitet za ozbiljno, kada ljudi glasaju uvek za bogate ili moćne zemlje i vode se kladionicama, oni nikada neće glasati za rok pesme, seti se kako su urnisali ubedljivo najbolju pesmu na evroviziji 2018.godine ,Madjarsku, jedna od boljih pesama koju je Madjarska ikada poslala oni su urnisali, jer eto pesma je na madjarskom, nije komercijalna, Konstraktu unistili, Let 3 unistili, pa taj isti žiri je Netti, heeej Netti dao 200 i nesto poena, šta ti to govori??

Hrvatska je mala i siromašna zemlja bez ugleda na evroviziji, uvek je lagano ispadala u polufinalu godinama unazad, Let 3 ih je vratio na pravi put, da nije bilo Let 3, nikada se Lazanja ne bi prijavio, sam je to rekao, idoli su mu Let 3, toliko o tome..
 
Napisao sam da ja generalno očekivano da se više komentarišu favoriti i učesnici iz exYu, a ne da ja kao pojedinac treba svaku pesmu pojedinačno da komentarišem.
Znam ja da si ti mislio na generalno, ali i ti si forumaš, pa me zanimalo zašto ne komentiraš slovenske pjesme jer su i oni dio exYu

Potpuno bez razloga me napadaš, samo zato što se tvoje mišljenje ne poklapa sa mojim. Šta neki forumaši pišu za pojedine pesme i izvođače, ispada da ih treba katapultirati, ali očigledno nekima smetaju dobronamerni komentari da nešto ne štima i da bi valjalo popraviti.
Netočno, ne napadam te jer se tvoje mišljenje ne poklapa sa mojim, napisao sam da mi ne smeta što neko ne voli pjesmu već pikiranje izvođača. Po tvojoj logici onda sam prošle godine non stop napadao ljude koji ne vole Let 3 jer vas je bilo dosta, a to nije bio slučaj.

To skakanje i prozivanje forumaša zato što ne napišu nešto u superlativu je zaista neumesno
Slažem se, ali ja to ne radim

Dosta sam zauzet poslom da bih svako malo komentarisao nastupe sa koncerata i slično.
Svako malo komentiraš Lazanju, ne znam dal je baš doslovno nakon svakog koncerta, ali nakon većine koncerata je došao tvoj komentar, čak i nakon onog nebitnog nastupa na dodjeli nagrada.

Kod Luke sam priželjkivao glasniji vokal pre svega, a i on nije bio favorit Evrovizije kao što je Lazanja, da bi se stavljali u isti koš.
Nije ni Let 3 bio favorit pa si bio puno aktivniji s kritikama nego kod Luke, kojega si rijetko komentirao negativno, iako su oboje imali mana.

Imaj u vidu i da ovo što si ispisao je protiv pravila foruma i tačke "Član je obavezan da poštuje druge članove i njihovo mišljenje bez obzira da li se sa njime slaže ili ne", tako da bih te zamolio da ne prozivaš članove foruma ako napišu nešto što nije u skladu sa tvojim mišljenjem
Poštujem druge članove foruma i njihova mišljenja bez obzira da li se slaže sa mojim ili ne, napisao sam da je skroz u redu da se nekome ne sviđa pjesma, njegov glas, njegov stil, šta god. Pikiranje nije u redu, to je ono što ne samo da meni smeta, već i drugima, koji su to sinoć prokomentirali. Znači nije da samo ja imam neki problem, ili da mi smetaju tuđa mišljenja ili mi smeta što ima forumaša kojima se ne sviđa BL i njegova pjesma, objašnjavam ti zašto su ljudi onako komentirali sinoć i zašto neki imaju osjećaj da se samo Lazanji traže neke mane

Dodatno, ne izmišljaj kako ja idem i komentarišem koliko puta je Lazanja trepnuo.
Sarkazam postoji, upotrijebio sam ga

E sad ja ne znam jel ti mene ne shvaćaš ili me ne želiš shvatit, ali još ću jednom ponovit za kraj, skroz je u redu da ti se pjesma ne sviđa, ono što mi je čudno je to što si se na njega pikirao, druge pjesme ne komentiraš, imam osjećaj čak ni svoju predstavnicu, ne znam jel sam vidio ijednu pohvalu nakon nekog njenog preparty nastupa, ako je bilo ispričavam se, ali ja nisam uočio

Ajmo obrnut scenarij, Teya je prva/druga na kladionicama, svi ste u hajpu jer nakon 100 godina imate dobre šanse za pobjedu, ja ne komentiram nijednog drugog izvođača na njihovim temama, nego se samo pojavim na Teyinoj temi nakon skoro svakog prepartyja pa mi smetaju njene šiške, pa mi smeta kostim, pa mi je pretiha, pa mi nije dovoljno emotivna, pa ovo, pa ono... jbt šikanirali bi me na temi 😅 (inače ništa od ovog šta sam naveo meni ne smeta niti je to nužno realnost, to sam samo naveo kao hipotetički primjer gdje mi sve smeta, a za druge izvođače se ne oglašavam)

Valjda ti je sad jasnije o čemu ja pričam, ako nije, onda mi je stvarno žao ✌️
 
Djole@

Takodje odakle ti ideja da "stručni žiri" zaista može razumeti pank, metal ili rok muziku sa ovih prostora, dakle jugoslovensku muziku, niti im je jezički blisko niti muzički, ljudi slušaju švedsku melodifestivalen muziku na engleskom i slušaju mahom Džastina Bibera, za njih je kvalitetna pank, rok ili metal muzika sigurno strana ili nepoznanica. Taj žiri ne bi stavio čak ni Maneskin na 4.mesto, da nisu bili glavni favorit kladionica i da nije u pitanju Italija koja je izašla iz korone i da nisu imali stajlinge kakve su imali.

Naravno da bi Let 3 prosao mnogo bolje kod žirija da je u pitanju neka veća i bogatija zemlja i da je u pitanju zemlja koja je u vrhu kladionica u tom trenutku, drugačije bi gledali na njih da su neku bogatu zemlju poput Švedske predstavljali, kao što bi Konstrakta pobedila čak možda na evroviziji da je predstavljala Švedsku, jer bi dobila naravno neuporedivo više poena "stručnog" žirija... :)
 
Back
Top