Humor

Zar misle da mogu tako brzo da pristupe EU, naročito ako se ima u vidu koliko su sada oštriji uslovi nego pre 10-20 godina, jer su uočili greške na primerima Rumunije, Bugarske, Hrvatske, a sve je postalo nestabilno u svetu? I još imaju i nerešenih pitanja, a tek treba da krenu u usklađivanje sa propisima EU... Da su stavili 2050. pa i da izgleda realno. Jedino što eventualno vidim kao brži prijem bi bila želja EU da što više zemalja koje se graniče sa Rusijom budu pod okriljem EU.​
 
Brže će ući ako se ujedine sa Rumunijom lol
 
Pa tehnički mogu i ranije ako se odluče na ujedinjenje sa Rumunijom.
Naravno da 2030. nije realna, ali to je termin koji su im rekli iz EU. Doduše, ta 2030. je sada termin za sve. Briga EU za ispunjenje uslova, ako budu odlučili primiće sve zemlje kandidate odjednom bez obzira da li su spremne ili ne.
 
To je pričala moja profesorka prava u srednjoj 2013. Kaže 2020. ulaze svi, bez obzira da li su spremni ili ne.
 
I ispostavilo se da nije bila u pravu.

Svakako će zavisiti od situacije u svetu i raznih interesa, ali ovako ako se ništa bitno ne desi što bi ubrzalo, potrajaće to. Nema nekog smisla da u isto vreme uđu zemlje koje su proces pristupanja započele pre deceniju, i one koje tek kreću u taj proces, osim naravno ako to nisu Norveška, Švajcarska... Neke procene su bile da mi najranije možemo ući 2035, pa mi čudno da se sada spominje 2030. za zemlju koja tek počinje taj proces pristupanja.
 
Ne znam da li je iko gledao ovaj dokumentarac o dve "delusional" persone majka i ćerka koje su nekada bile bogate no i dalje misle da pripadaju tom upper class svetu, iako žive izuzetno izolovano sa vrlo diskutabilnim životnim uslovima. Možda ne potpada pod humor, al pošto ja volim vrlo apsurdnu vrstu humora, ovo zabavilo na bizaran način.

 
Pa tehnički mogu i ranije ako se odluče na ujedinjenje sa Rumunijom.
Naravno da 2030. nije realna, ali to je termin koji su im rekli iz EU. Doduše, ta 2030. je sada termin za sve. Briga EU za ispunjenje uslova, ako budu odlučili primiće sve zemlje kandidate odjednom bez obzira da li su spremne ili ne.
Teško da će ih pustiti dok postoji Pridnestrovje
 
Pa status Pridnjestrovlja zavisi od toga kako će se završiti rat u Ukrajini. Ako Ukrajina pobedi, Moldavija preuzima kontrolu nad Pridnjestrovljem. U slučaju pobede Rusije, verovatno sledi njegova aneksija od strane Rusije. U oba scenarija, problem se rešava.

Mada kada je bio onaj samit EU u Moldaviji, Borelj je rekao nešto tipa - ako je mogao Kipar u EU sa teritorijalnim problemom, može i Moldavija. Zanimljivo da to nikada nismo čuli u slučaju Srbije. 🤔
 
Pa faktički i nije uslov za EU. 😅 Njima je bitno da se mi ne protivimo ulasku Kosova u SE, UN, UNESCO... a da li ćemo ih priznati skroz im svejedno. Svakako oni već žive svoj život nezavisno od Srbije.
 
Zar oni nemaju nekih problema i sa onim turskim pravoslavnim stanovnistvom? (Moldavija)
 
Imaju, ali Gagauzi nemaju dovoljnu podršku bilo koga (pa čak ni Rusije) da naprave neki veći otpor. Protestovali bi par dana i kad bi dobili neke pare od EU brzo bi se utišali.
Moldavija je u tom smislu slična Srbiji, dva autonomna regiona od kojih je jedan de facto nezavistan, a drugi ima separatističke pretenzije, ali ne i podršku da ih ostvari.
 
Last edited:
Pa status Pridnjestrovlja zavisi od toga kako će se završiti rat u Ukrajini. Ako Ukrajina pobedi, Moldavija preuzima kontrolu nad Pridnjestrovljem. U slučaju pobede Rusije, verovatno sledi njegova aneksija od strane Rusije. U oba scenarija, problem se rešava.

Mada kada je bio onaj samit EU u Moldaviji, Borelj je rekao nešto tipa - ako je mogao Kipar u EU sa teritorijalnim problemom, može i Moldavija. Zanimljivo da to nikada nismo čuli u slučaju Srbije. 🤔
Kipar im je pogodan za pranje novca Evropskih tajkuna, dok su Moldavija i Srbija zadnje rupe na svirali :)

Pa faktički i nije uslov za EU. 😅 Njima je bitno da se mi ne protivimo ulasku Kosova u SE, UN, UNESCO... a da li ćemo ih priznati skroz im svejedno. Svakako oni već žive svoj život nezavisno od Srbije.
defacto je poglavlje 35. (Ostali problem - Normalizacija odnosa sa Kosovom*) priznavanje.

a drugi ima separatističke pretenzije, ali ne i podršku da ih ostvari.
Sandžak ili Preševska dolina? Ili Vojvodina lol, mada to je realno sprdnja.
 
That 70S Show Lol GIF by Peacock
 
Danas sam tijekom vožnje na radiu čuo toliko glup, ali opet genijalan vic da sam se od smijeha skoro zabio u auto ispred:

Takmiče se kvaka i brava, brava pobijedi i kvaka dođe da joj čestita:
Bravo, bravo!
 
Back
Top