ie Irska 2024: Bambie Thug - Doomsday Blue

Bila je bolja i opuštenija nego u polufinalu. Delovi pesme u kojima ne arlauče su dokaz da ona stvarno super peva i ima ekstra glas. Iako mi se pesma i dalje ne sviđa drago mi je zbog njihovog plasmana.
 
Suludo je reći da je nezasluženo samo jer je meni pesma krš. Neminovno se istakla nastupom i mislim da Bambi možemo okarakterisati kao ovogodišnju Konstraktu. Nisam verovao da će se Ircima isplatiti da budu "out of the box" ove godine, posebno kad se setim onog tragikomičnog The Late Late Show-a, ali eto primera kako produkcijski snažnim nastupom možeš doći do izražaja.
 
Zar nije neko rekao da oni (nebinarni ljudi) smatraju da je oslovljavanje u srednjem rodu uvredljivo?
 
"Predstavnica Irske pobesnelo" :rolleyes: Kako je predstavnica u ženskom rodu, a pobesnelo u srednjem, svašta ćemo pročitati, a onda će doći neko i braniti ih i reći da tako treba, bez obzira što zvuči i uvredljivo i gramatički pogrešno.

A u istom tekstu citirali je gde kaže "Silno sam ponosna", i sad čitalac treba da zaključi o čemu je reč, ko je žensko, a ko nebinarnog roda i da li se uopšte govori o istoj osobi.
 
Last edited:
Joj nisam ovu dušu prokomentirao, sve čestitke Irskoj, baš mi je drago zbog njih, pogotovo što su nakon prošle godine imam osjećaj dotakli dno dna i moral je bio na nuli, totalno neko beznađe...i onda se pojavila Bambie 😍

Nastup jedan od najboljih, pjesma mi nikad nije bila među top favoritima, ali sam podržavao izbor od početka, jer više stvarno nije imalo smisla slat jedno te iste mlake pjesme.

A Bambie kao izvođač jedno od najvećih otkrića 🙏
 
Previše nepotrebne mentalne gimnastike zahtjeva cijela ta priča oko nebinarnosti
 
Možda je jednostavnijim jezicima poput engleskog lako, ali kompleksnijim poput naših je baš teško uklopiti to sve.

Elem, iako baš nije po mom ukusu, stvarno je nastup odrađen super, a iskr očekivao sam i više poena publike. Čezdidge svakako
 
Onaj kadar kad je plesac spusti dole i kamera joj zumira na pola lice (tad peva im down in the doomsday blue stih) jedan od najacih kadrova ikada.
 
ceo nastup je super a pogotovo mi je bilo zanimljivo sto je u 4:3 formatu... najbolje kadriran nastup i na ovom a mozda i na svim ESC
 
U inat svima koji su mislili da žiri ovo neće ceniti ❤️
Ja sam iskreno bio skeptičan i jako sam iznenađen da je žiri ovo odlično ocenio! 👏 Ali naravno da mi je drago baš zbog toga.
Interpretacija i nastup su bili maltene bez greške, moćno urađeni uz visok umetnički dojam i veoma originalno i upečatljivo je sve.
Bez obzira na sve to, žiri retko ceni ovakvu avangardu, pa se opet postavlja pitanje da li je samo ta LGBTQ tematika (neobjektivno) uticala na takvu odluku žirija ili ne.
Svakako se pokazalo da je Bambie Thug pravi peformer za jednu ovako veliku scenu i profi nastupe i verujem da mu vreme tek dolazi.
 
Ma kad i Honest Vocal Couch daje ocenu za vokal 5/5 nema sumnje!
Mnogo mi drago zbog dobrog plasmana Bambi, glasao sam i videh Srbija dala 7 poena što je ekstra s obzirom kako reaguju na ove stvari. Ispostavlja se da u Srbiji itekako ima veštica. 😁
 
i ja sam za nju glasa
Gledao sam finale s drugom i jos 10ak ljudi, Irska nam je ukupno te veceri bila drugi favorit (iza Hrvatske)
 
Back
Top