ie Irska 2024: Bambie Thug - Doomsday Blue

Mislim da od sada najbolje svakog predstavnika na Evroviziji da oslovljavamo sa ONO, da se neko ne bi uvredio, i tako je najlakse, nema mozganja dal je zensko ili musko, i dal nekom treba urolog ili ginekolog.
 
E i ovako postoje gomila manifestacija gde se slavi maskulinitet i strejt način počevši od utakmica i navijača, tako da ostavite nama na miru gde možemo da budemo šta hoćemo pa makar bili i paradajz koji jodluje.
 
Mislim da od sada najbolje svakog predstavnika na Evroviziji da oslovljavamo sa ONO, da se neko ne bi uvredio, i tako je najlakse, nema mozganja dal je zensko ili musko, i dal nekom treba urolog ili ginekolog.
To nikako, jer je to uvredljivo. U srpskom jeziku ONO se koristi za predmete i mladunce. To što pojedini zauzimaju stav da se apsolutno nijedna osoba na planeti ne sme proglasiti muškarcem ili ženom na osnovu ličnog doživljaja i fizičkih karakteristika, ne znači da takvu neprikladnu teoriju treba drugi da slede.

Pošto je tema nebinarnosti sve prisutnija u medijima, možda se u dogledno vreme i definiše kako ih treba oslovljavati, a da to ne rade pojedinci samostalno. Takođe, već smo videli da ima nebinarnih osoba koje prihvataju da im se ophodi sa ON, ONA ili ONI, neki su samo za ONI, koliko god to pogrešno zvučalo, bar je manje uvredljivo itd, a nema poente ni kopati po netu ne bi li se eventualno saznalo kako se neka javna ličnost oseća i da li je juče bila jedno, a danas drugo. Verujem da će vremenom sve doći na svoje, a do tada mislim da je u redu da se držimo tradicionalnog prepoznavanja polova, i da se neće niko time uvrediti, svesni jezičkih nedostataka u današnje vreme.​
 
Mada jezički nedostaci nemaju nikakve veze s binarnim pravljenjem lista izvođača.

Nadam se da će sledeći put ako bude bilo nebinarnih izvođača, ovde to biti ispravljeno.
 
To je urađeno uz javnu konsultaciju sa članovima foruma, i nije bila namera da se ijedan izvođač ponizi, već naprotiv, da šansa da se iskaže mišljenje da su i nebinarni, ljudi koji mogu biti i lepi i zgodni. Ako bude bilo potrebe, konsultovaćemo se i sledeće godine. Već je objašnjeno da se neće tolerisati uvredljivo pisanje, kao što je u par navrata pokušano. Takođe, hvaljenje uvredljivog narativa gde se odrasli ljudi oslovljavaju sa "ono" biće sankcionisano. Ako urednici ne uoče takav govor, tu je opcija "Report" nakon čega će biti procenjeno da li treba reagovati i na koji način, što je diskreciono pravo urednika, u skladu sa pravilima foruma.
 
To je urađeno uz javnu konsultaciju sa članovima foruma, i nije bila namera da se ijedan izvođač ponizi, već naprotiv, da šansa da se iskaže mišljenje da su i nebinarni, ljudi koji mogu biti i lepi i zgodni.
Bilo je različitih predloga među članovima foruma.
Nadam se da sledeći put neće biti izabrani oni diskriminatorski.

A svaka čast ako bude sankcionisano uvredljivo pisanje na temu pola i roda.
 
Sto ljudi, sto ćudi. Forumska zajednica je skup ljudi različitih mišljenja, nekom je nešto diskriminatorsko, nekom opravdano, a nekad uočljivo jasno šta god neko rekao. Svakako sam primio k znanju polemiku koja se povela ove godine oko toga i biće dogodine razmotreno dodatno, a nakon što budemo imali spisak učesnika. Možda ni ne bude nebinarnih izvođača dogodine, možda neko bude ali se i sam izjasni da mu je ok da ih oslovljavaju i kao muško i kao žensko itd. Sve što budemo imali od informacija biće uzeto u obzir, kao i neko opšte mišljenje forumaša, ali ne i pojedinaca, bar kada su osetljive teme u pitanju.​
 
Back
Top