is Island 2022: Systur - Með hækkandi sól

Islanđanke takođe idu na ESC koncert u Amsterdamu, 9. aprila.

W00YRQE.jpg
 
Minipop

cSEiXD0.jpg
 
  • Haha
Reactions: Mrm
Pazite šta vam kažem, Island će se plasirati za finale..
Da vas je neko pitao da li će se "Kedvesem" plasirati za finale 2013. šta biste mu odgovorili?
Ili baš Palaponk sa Islanda..
Ili Boggie - "War for nothing" koja mi se nimalo ne sviđa...
 
Pollaponk i Boggie su pjevali na engleskom i imali jasne i jake poruke, a Kedvesem je išao na univerzalnu slatkoću. Ova pjesma to nema, ništa od navedenog. Meni je ok, kad je poslušam ne smeta mi, ali ne vidim po čemu bi se izdvojila da prođe u finale
 
Ja ne znam ovo da procenim... na momente mislim da vrlo lako može biti u vrhu kod žirija, a na momente mi je toliko monotono i nezanimljivo da pomislim da će i žiri da uspava. Zavisiće od opšteg raspoloženja, ali sam ipak bliže mišljenju da najverovatnije ispada.
 
Ima mnogo vise primera da su ovakve pesme ispadale nego prolazile. Ipak, treba sto manje porediti pesme. Jednostavno se ne istice dovoljno za top 10 u polufinalu, ne verujem da ce uspeti da prodje iskreno.
 
Mislim da ćete biti iznenađeni rezultatom ove pesme..
 
Meni recimo ta iz 2011. ne može da se uporedi sa ovom. Jako sam voleo tu pesmu, imala je dušu, melodiju, poruku, namenu. Prosto je sve bilo na svom mestu, uključujući i dobar nastup. Nije za džabe završila na 4. mestu u pf, čak mislim da smo joj mi dali 12 poena.
 
I ovo ITEKAKO ima poruku.. Ali nije na engleksom.. :(
Ipak, mislim da će se kvalifikovati..
 
Pesma zvuči organski i islandski stvarno lepo paše, jedino mi smeta prelaz između strofe i refrena. Krajnje atmosferično, ne verujem da će ispod 11. mesta u pf (u slučaju da se ne kvalifikuje).
 
  • Like
Reactions: Mrm
Meni ovo kao špica za seriju, bukvalno one novije skandi serije, pa kao da sam uključio neku od njih i ide špica.
Ima mi neku estetiku i armosferu, al u konačnici mi je tako neka prateća muzika za nešto, muzika za lift, za kul neupadljivu špicu itd. i od svih pesama ove godine doslovno se najlakše isključim iz ove dok traje i zaboravim da je slušam uopšte, ili pak dobijem poriv da je preskočim.
Jedina varijanta za finale im je da imaju upečatljiv nastup, a pošto ovde ne može lomatanje po sceni, onda neke kostime jako efektne konceptualne da imaju, da šetaju po sceni, ne znam... Ovako generalno sam definitivno mnogo bliži tome da ne prolaze.
 
Bože koliko volim ovu pesmu, najviše nju slušam, posle Portugala! Pa ovo je izvrsno!
 
Mnogo mi se sviđa taj nordijski prizvuk kojim odiše cela pesma. 😊 Divno i autentično mi zvuče i prosto viče Island iz pesme (iako nikada naravno nisam bio tamo, ali deluje mi baš tako).
Ova originalnost zaslužuje u najmanju ruku finale i verujem da će se to desiti!
Nažalost, nema vajde od vas i izgleda da jedini Mrm ovde ima pojma.
 
Meni je takođe odlična i smatram da bi u ovom sastavu I polufinala trebalo da prođu, ali videćemo. :)

A da, što se tiče poruke, definitivno je ima, sad što možda nije neka univerzalna tipa "mir u svetu" i slično, ne isključuje njeno postojanje.
 
Ja sam Systur na forumskom glasanju ipak poslao u finale. Ne mogu da kažem da sam veliki fan, ali zaslužile su s obzirom na to kakva je konkurencija u prvom polufinalu. :)
 
Back
Top