Istorija Pesme Evrovizije 1956 - 2021

Celokupna istorija ucesca po polufinalima od 2008. do sad:

ESCSF.jpg



Finska i Ukrajina ama bas nikada nisu bile zajedno u istom polufinalu.
 
Inace ako neko hoce da nadje 'Nije nam se dalo' na Spotify, trazite pesmu 'Iluzija', nesto su zajebali pesme i nazive lol
 
Inace ako neko hoce da nadje 'Nije nam se dalo' na Spotify, trazite pesmu 'Iluzija', nesto su zajebali pesme i nazive lol
Bukvalno hvala, tražim je od kad sam video da si je spomenuo 😍
 
Meni je Beovizija 2007 sasvim ok što se tiče pesama. Ne znam gde se izgubila ova pevačica...


Pesmu je radio Graja, aranžman Mare (kao i Molitvu), tekst je pisala sama Jelena.
Ivana Jordan je, po mom mišljenju, imala svoj najbolji nastup, Suzana Dinić najbolju interpretaciju, Maja Nikolić je za divno čudo bila skroz korektna, čak i Mira Škorić, pa Aleksandra Perović (ex Moby Dick), Bane i Tanja, Maja Marković...Inače jedna od devojaka iz pratećih mnogo liči na Mariniku Tepić :LOL: (vrv zbog slabog kvaliteta slike) To su bile te godne kad su svi festivali pravljeni na isti kalup - obavezno tri fejk prateća vokala, čini mi se da je na prvoj Evropesmi bio i neki fejk orkestar ili samo tokom dodele onih godišnjih nagrada.

Setio sam se i ove pesme sa Montevizije 2006.


NIje prošla na Evropesmu; U komentaru piše da je bila 4. po glasovima publike i da je bila veliki hit u CG. Muziku radila Leontina, Marina Tucaković tekst. Makar je od onoj jezivog dueta Vladane i Bojane bila bolja. :cautious: Ni o njoj više nikad ništa nisam čuo. Možda je bila na Skalama i još nekom festivalu, nisam pratio.
 
Da,Milica je od publike dobila čak 7 bodova.Inače čak 5 pjesama koje su dobile bodove od publike nije ni prošlo na Evropesmu,a prethodne godine čak 4.

Imala je Milica neku pjesmu što se jedno vriijeme vrtila na Pink music prije možda nekih 10ak godina.

Jelena Kovačević je vrlo malo pjevala u grupi Luna.

Meni je od 2000ih najjača Evropesma 2004,pa onda Beovizija 2006,pa Beovizija 2007.

2005. mi je npr jača Evropesma nego Beovizija dok 2006. obrnuto.
 
Last edited:
Jelena Kovačević je vrlo malo pjevala u grupi Luna.
😯 Nisam imao pojma da je bila u grupi Luna, mada ja tu grupu nikad nisam ni voleo - mada ima par ok pesama dok je Maja Marković bila u grupi.
 
Jeste, poželela je RTCG da pobedi i da organizuju Evroviziju u tom studiju gde bi izvođači morali ga gledaju u zid, tj, kameru ispred njega. :( Ali to se odnosilo na Evropesmu 2005; 2006 je delovalo za nijansu manje tesno, mada je scenografija slična onoj koju je RTS koristio za snimanje predstavljanja pesama.

 
Jedini učesnik na obe Montevizije koji se nije uspio plasirati na Evropesmu- Europjesmu:


 
Dok iscekujemo 2023. i videti ko ce biti crven, evo kompletnog ucinka svih zemalja od uvodjenja dve polufinalne veceri od 2008. do sad:

ESCSFi.jpg
 
Letonija i Slovenija mogu da obore rekord.

A po ovome je rekorder Makedonija koja se dok je bilo jedno pf uvijek plasirala.
 
Irska siguran NQ
Austrija i Danska isto mogu lako da ne odu dalje
 
Jeste, poželela je RTCG da pobedi i da organizuju Evroviziju u tom studiju gde bi izvođači morali ga gledaju u zid, tj, kameru ispred njega. :( Ali to se odnosilo na Evropesmu 2005; 2006 je delovalo za nijansu manje tesno, mada je scenografija slična onoj koju je RTS koristio za snimanje predstavljanja pesama.

Ma stani kako su ovi predstavljali pesmu?
 
Back
Top