Istorija Pesme Evrovizije 1956 - 2021

Odlična stvar, meni najbolja iz Češke, šteta što je nastup nepostojeći, moglo se ovde dosta dobro improvizovati, iako je sporija pesma.
 
Njena pesma mi je bila lepa, ali malo dosadnjikava, svakako zasluženo finale tada.

Kod "Hope never dies" me je najviše osvojila njegova boja glasa, kao i njihova međusobna harmonija, top. Ali džaba, kad je vrhunac nastupa njeno izuvanje i bacanje cipela. :confused:
 
Kada smo vec kod dueta, a i uopste, ovo je pesma za koju licno mislim da je nepravedno zakucana za dno. Evrovizija 2009 Slovacka. Mogu slobodno reci da mi je ovo jedna od najboljih, najlepsih (ako ne i najbolja) pesama u istoriji Evrovizije. Ima sve sto volim kod jedne pesme. Uvod, razradu i zakljucak. Glasovi su mi odlicni. Plus nastup lep, sveden. Evo i sad sam se najezio.
 
Da se prisjetimo izvođača koji su 2 puta učestvovali na Beoviziji/PZE i oba puta ostali bez finala.

1/2

Prvo oni koji su svoje prvo učešće imali u prvoj deceniji 21. vijeka:










 
Gledam malo neka veća neslaganja žirija i publike i 2011 mi baš interesantna, Evelina Sashenko iz 🇱🇹 je pobedila prvo polufinale po žiriju, a da je odlučivao samo televoting ne bi ni prošla... Dino Merlin iz 🇧🇦 je u drugom polufinalu po žiriju bio 11. tako da ga je televoting izvukao da uopšte i uđe u finale..
 
Mislim da je i naš žiri dao dosta bodova Evelini Sashenko iz 🇱🇹 te godine u finalu.. Glasali su i za Donny Montell posle..
A da li si očekivao da će Gianluca Bezzina sa 🇲🇹 pobediti žiri glasanja u polufinalu 2013 godine sa numerom "Tomorrow"? Ili da će Ira Losco sa 🇲🇹 takođe uzeti žiri u polufinalu 2016? 🤭
 
Upscale-ovao sam ovaj video i malo ga pročistio kroz neke filtere, popravio sinhronizaciju zvuka i slike. Dosta puta spominjane ZG, kao nesuđeni učesnici Beovizije i sigurno Evropesme 2006, mada svi znamo kako se sve to završilo, pa svejedno ne bi imali šanse da odu na Evroviziju, iako bi verovatno razbili sa televotingom (kao što su Moje 3 i OT Bend).


Ja sam tek sad obratio pažnju na to da je ovu pesmu komponovao Kiki Lesendrić, koji je iste godine bio zastupljen i sa legendarnom Romale, Romali; kod obe pesme je kao autor teksta potpisana Lj. Jorgovanović, ali kako je u nekom RTS specijalu posvećenom Marini Tucaković, nastupila i Ana Nikolić sa RR (Leontina takođe sa Zamisli), a Marina tada bila postipsana kao autor teksta, vrlo je verovatno da je ona bila i autor, ili barem koautor Blizine, ali da bi zbog činjenice što je bila umetnički direktor Beovizije postojao sukob interesa da bude i autor teksta takmičarske pesme. Marina je takođe najverovatnije pisala tekst za još dve sjajne pesme koje je komoponovao Kiki (Viktorijinu Kaži sestro i Džej/Majinu Pobedila si ljubav; na Beoviziji potpisana izvesna Maja Miloš (po mnogima alter ego Marine T.) Kiki je, inače komponovao i dve fenomenalne folk balade: Cecinu Luda za tebe i Janinu Crna kutija. :love:
Kao aranžeri Blizine su potpisani S. Moby (mislim da je to Srđan iz nekadašnjeg Moby Dick-a i Goran Ratković Rale. Dakle baš ozbiljna ekipa je ovo radila.
Inače, @omikron me bio pitao gde su se ovo predstavljali... RTS je te godine snimio ove specijalne TV nastupe sa sve razglednicama koje su kasnije korišćene i na samom takmičenju, i svakog dana je premijerno bila emitovana jedna pesma - dva puta dnevno čini mi se; u nekom jutarnjem terminu i pre TV dnevnika. Dakle, nisu bile puštene sve pesme kao sada, nego postepeno. Milslim da su Flamingose emitovali negde među poslednjima. Saša Popović je kasnije zbog pogoršanja zdravstvenog stanja Bajramovića odlučio da umesto njega nastupi Nevena, i čini mi se da su to predstavili u petak u Grand Show-u dan pred Beoviziju, da bi na dan održavanja odlučili da se povuku, ili je (vrlo verovatnije) to predstavljanje sa Nevenom bilo nedelju dana ranije. Meni je verzija sa Šabanom ipak bila bolja.

E tako, a sada dosta za Zvezdama Granda iz 2006. godine za sva vremena. Smorili smo toliko puta pričajući o njima. :ROFLMAO:
 
Last edited:
A koji je bio razlog povlačenja?

Inače prelep tekst pesme, Marina moderna Desanka Maksimovic i to je tako. Hehe

Dijaspora bi se šlogirala na tekst ove pesme.
 
Prejaka konkurencija ili dojava iz CG da će bilo koji favorit iz Srbije biti ostavljen bez poena. :LOL:
 
Glupi RTS koji ne ume da namesta. Trebalo dati nulu svim crnogorskim pesmama a publika je nasa i to je to.

A oni dozvole da ih prejebu dva puta na istu foru
 
Bilo je glasina da se u CG 2005. nije naplaćivalo SMS glasanje. Da se setimo ovčica iz RTS žirija (Bilje Krstić, po mnogima zaslužne za trijumf Kona 2009. i najvećeg smor komentatora Evrovizije - Silvane Grujić) 👏👏👏

 
@Petar

Koji ti je Gabbani bio na listi 2017? Pre neki dan sam procitao da ga nisi nikako mirisao..
 
Nije mi bio za pobedu, ali mislim da mi je bio u top 20.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Back
Top