Istorija Pesme Evrovizije 1956 - 2021

I dalje često slušam svog prošlogodišnjeg pobednika Tusea i iznenadila me informacija da pesma na Spotify-u ima gotovo 37 miliona slušanja. 😳 Što znači da je samo sa te platforme dobio preko milion evra (on, producenti, label), a gde su tu ostale platforme. Haos!
 
Meni je to jedna od boljih njihovih pesama 😍 (mada mi je malkice bolja originalna verzija, al nije sad revolucionarna razlika)
 
Dobra mi je i ova verzija. Ja sam njenu godinu skoro pa bojkotovao, ali se sećam da mi u lajvu to nije bilo to. Ove godine je imala baš baš dobru pesmu na San Remu.
 
Naletela mi na Spotify albanska pesma iz 2009, verzija sa FiK-a, kakva pesmetina bre 😍
 
Na današnji dan 1991.je poslednji put Italija organizovala ESC(pre ove godine).
 
Jugoslavija je u Italiji oba puta slabo prošla. 1991. u Rimu je Bebi Dol bila 21. odnosno predzadnja.


1965. u Napulju je Vice Vukov bio 12. od 18 zemalja.

 
S obzirom da pobednik sa nacionalnogg izbora zadnje dve godine ima veliku medijsku propraćenost, a pritom pesme su postale hitovi, očekujem da će se prijivati i poznatiji izvođači. Ove godine je pored pobedničke, još nekoliko pesama jako slušano i često s emogu čuti na radio stanicama
 
Back
Top