Istorija Pesme Evrovizije 1956 - 2021

Isti, da. Lijepo su govorile Femminem dok ne preminem :ROFLMAO:

Ali lijepo, znači da je Niki Antolos zdravlje valjda dobro sad, baš je bila loše neko vrijeme
 
Znam znam, ima multiplu sklerozu, kao i ja, pa sam baš poslednjih par godina nju pratio. Zato i pitah 🙈😁
 
Dosta zanimljiv video, par stvari me baš iznenadilo


1) Ja do dana današnjeg nisam pojma imao da je organizirana Dora za ESC 1992. i da je na ESC trebao ići Magazin - Aleluja, al’ nismo još bili primljeni u EBU. 😅 Njih baš nije išlo, i taj jedan put kad su pobijedili nisu otišli. (edit, zaboravih da su išli 1995 looool) A na toj Dori druga bila Severina s Tvoja prva djevojka, a negdje pri dnu Josipa i Dino s Rušila sam mostove od sna, obje baš kultne pjesme u HR. 😲

2) Ovi Bjelorusi stvarno nisu humani, skoro svake godine promjena, vriska. Al’ ne kontam što je 2010. bila tako loša reakcija na Far away pa su mijenjali, skroz ok zvuči pjesmica, stoput bolje nego oni cringe leptiri, fuj.

3) Zaboravih skroz da je Čija si trebala ići 2003. Šteta da nije, mislim da bi baš baš dobro prošla
 
Magazin je bio 1995. na ESC sa Nostalgijom.

A to za 1992. neki govore da je dezinfornacija.

Takođe je dezinformacija da je Zorica Kondža trebala da predstavlja Jugoslaviju 1985.A te godine Jugovizija nije ni održana,a ona sa Pokorom kasnjja te godine nastupila na Splitskom festivalu.

Beovizija 2003. nije ni bila izbor za ESC jer je maksimalan broj učesnika na ESC tada bio 26.A i pjesme na Beoviziji su trajale preko 3 minuta.Mada mislim da je SCG tada učestvovala na ESC da bi Čija si pjevao neko drugi.

Nisam znao da je Francuska 2004. i 2006. promjenila pjesme.
 
Sređivao sam neke stare snimke: Najbolja albanska pesma; revamp je svakako bolji, ali i ova sa NF je sasvim ok:


A ovu sam pesmu čuo kad sam pravio neki od topova prvih 10 FSC-a. Predivno

 
Umrla je Segmedina Srna-Bajramović,voditeljica BiH izbora 1999 i 2002 i čitateljica BiH glasova na ESC nekoliko puta. :(
 
Tuga, samo 50 godina. :( Uz nju nekako vežem neka prva ESC sjećanja - kako mi je ESC 2001. bio prvi koji sam pratio, urezalo mi se u sjećanje kako je saopštavala glasove, a u pozadini je bila ulica kojom su prolazili auti, i kako tad kao mali naravno nisam imao pojma da je vjerojatno u studiu, cijeli vrijeme sam se plašio da je ne pregazi auto dok čita glasove. U par navrata kad sam kao “odrasliji” gledao to glasanje, uvijek sam se sjetio toga.

Nek počiva u miru. 😞
 
Jao, na šta sam naleteo 😂

Ah, premoćan demo snimak, mogla je komotno i sa ovom verzijom otići, dosta ''svježije'' i modernije zvuči instrumental... Iako mislim da bi ishod bio isti, nekako nam se sve namještalo samo od sebe i išlo u tom smjeru da flopnemo.
Jeste vala bio mračan i čudan taj period između 2016. i 2018. godine u kontekstu našeg učešća na Evroviziji, mada lično za mene ubjedljivo najljepši period dosadašnjeg života... :giggle: Mislim da bi te interne pjesme u narodu zaživjele da su bile na srpskom umjesto na engleskom (i Sanjina i Tijanina domaća verzija mi kidaju), a kasnije s povratkom Beovizije svakako je trebalo neko vrijeme kako bi festival opet stao na noge, one prve 2 godine su bile kao probne a ni pjesme nisu ostale nešto prepoznatljive.
 
Kad smo ono tokom Korone gledali Beovizije i Evropesme, bio sam kačio klipove da bih ih lakše puštao tokom zajedničkog gledanja. Većinu sam obrisao, jer već postoje na više različitih kanala, a i nisu bili nekog kvaliteta. Ali neki su, eto, ostali, poput Ludog letnjeg plesa koga neke nove generacije ESC fanova tek sada otkrivaju ... Iako sam neko vreme mislio da bi Romale Romali možda bolje prošla, sada definitvno mislim da su Flamingosi bili ti koji bi napravili haos u Atini. Klip već svi znate ali ga postavljam ovde zbog komentara ispod ..."zašto ovaj grad a ne onaj, zašto Istanbul kad nije prestonica...? :ROFLMAO:

 
Ja sam i dalje ubedjen da bi sa tom pesmom ostvarili odlican rezultat. Cak sam siguran da bi bili u TOP 5. A i sto da ne u TOP 3. S obzirom da su se racunali iskljucivo glasovi publike i odlicno bi prosli. Meni licno ne znam da li bi mi bili u TOP 10.
 
U Beogradu, ima tekst u temi "Koncerti", pisao je Miloš. Novi Sad nema Botaničku baštu, mada bi kao trebalo da je dobije u narednim godinama, postoji i predlog lokacije.:D
 
E ok, zbunila me Ljubica, povezujem je više sa Vojvodinom.
 
Ja sam i dalje ubedjen da bi sa tom pesmom ostvarili odlican rezultat. Cak sam siguran da bi bili u TOP 5. A i sto da ne u TOP 3. S obzirom da su se racunali iskljucivo glasovi publike i odlicno bi prosli. Meni licno ne znam da li bi mi bili u TOP 10.
Mislim da bi Flamingosi teško dogurali do top 3 te godine pored Dime, Lordija i Harija ali bi neko 5. mjesto za ''Ludi letnji ples'' bilo sasvim izvjesno, baš iz razloga kog si spomenuo - računao se samo televoting a još je u pitanju period masovne popaljenosti našeg naroda u zemlji i inostranstvu na Evroviziju... U najgorem slučaju bi se borili za 6. poziciju sa onim otkačenim Litvancima, svakako ostaje žal što Louis i Marinko nikada ne dočekaše svjetla evrovizijske scene, ''Crazy summer dance'' bi definitivno ostao upamćen kao evergreen. :)
 
Mislim da bi Flamingosi teško dogurali do top 3 te godine pored Dime, Lordija i Harija ali bi neko 5. mjesto za ''Ludi letnji ples'' bilo sasvim izvjesno, baš iz razloga kog si spomenuo - računao se samo televoting a još je u pitanju period masovne popaljenosti našeg naroda u zemlji i inostranstvu na Evroviziju... U najgorem slučaju bi se borili za 6. poziciju sa onim otkačenim Litvancima, svakako ostaje žal što Louis i Marinko nikada ne dočekaše svjetla evrovizijske scene, ''Crazy summer dance'' bi definitivno ostao upamćen kao evergreen. :)
И даље ми није јасно зашто су постојали поједини који су се ложили на Ану Николић поводом тога да она победи Фламингосе те 2006...
 
Back
Top