it Italija 2022: Mahmood & Blanco - Brividi

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,995
Points
118
hmJaYNy.png

Italija, domaćin ovogodišnje Pesme Evrovizije, predstavnika tradicionalno bira na Sanremu koji se ove godine održava od 1. do 5. februara.

25 takmičara se bori za pobedu na 72. izdanju festivvala, a njih ocenjuju akreditovani novinari (štampani mediji, radio i tv, web), demografski žiri “Demoscopica 1000” i publika preko telefonskog glasanja. Pored novih takmičarskih pesama, oni će večeras kada je na programu četvrto, pretposlednje veče, izvesti obrade pesama iz 60-ih, 70-ih, 80-ih i 90-ih godina prošlog veka.

Spisak takmičarskih pesama
  • Achille Lauro feat. Harlem Gospel Choir - Domenica
  • Yuman - Ora e qui
  • Noemi - Ti amo non lo so dire
  • Gianni Morandi - Apri tutte le porte
  • La Rappresentante di Lista - Ciao ciao
  • Michele Bravi - Inverno dei fiori
  • Massimo Ranieri - Lettera al di là del mare
  • Mahmood & Blanco - Brividi
  • Ana Mena - Duencentomila ore
  • Rkomi - Insuperabile
  • Dargen D'Amico - Dove si balla
  • Giusy Ferreri - Miele
  • Sangiovanni - Farfalle
  • Giovanni Truppi - Tuo padre, mia madre, Lucia
  • Le Vibrazioni - Tantissimo
  • Emma - Ogni volta è così
  • Matteo Romano - Virale
  • Iva Zanicchi - Voglio amarti
  • Ditonellapiaga e Rettore - Chimica
  • Elisa - O forse sei tu
  • Fabrizio Moro - Sei tu
  • Tananai - Sesso occasionale
  • Irama - Ovunque sarai
  • Aka7even - Perfetta così
  • Highsnob & Hu - Abbi cura di te
Sistem glasanja

Tokom prve tri večeri žiri akreditovanih novinara je podeljen u tri pojedinačne grupe, dok će četvrte i pete večeri oni glasati zajedno. Pored njih i publike, pesme ocenjuje i 1000 članova izabranih prema izbalansiranim kriterijumima na osnovu starosti i geografskog porekla, koji glasaju na daljinu i čine glas javnog mnjenja. Prve dve večeri glasa žiri akreditovanih novinara, pri čemu svaka grupa nosi trećinu glasova. Treće večeri glasaju publika i demografski žiri, u jednakom odnosu, 50%:50%. Izračunavanjem proseka procenata na osnovu glasanja žirija prve dve večeri i rezultata treće večeri, dobija se trenutna rang lista. Četvrte večeri, kada takmičari nastupaju sa obradama tuđih pesama, bilo italijanskih ili stranih, glas publike vredi 34%, glas akreditovanih novinara 33% i glas demografskog žirija takođe 33%. Prosek ovih rezultata i onih dobijenih prethodnog dana dovode do nove rang liste koja ujedno predstavlja i stanje pred finalno veče koje je na programu u subotu, 5. februara. Konačno, u finalu najpre glasa samo publika, i kombinovanjem dobijenih glasova i onih polaznih dobijenih na osnovu prve četiri večeri, dobija se konačna rang lista. Prve tri pesme biće ponovo izvedene uživo ili će biti pušten snimak, glasovi se resetuju i za njih ponovo glasaju publika čiji glas vredi 34%, akreditovani novinari sa udelom od 33% i demografski žiri koji ponovo ima svojih 33% udela. Na taj način dobija se pobednik Sanrema i potencijalni predstavnik Italije u Torinu.​

suKju4T.jpg
 
Last edited:
Sanremo kao jedan od najgledanijih programa, i ove godine obara rekorde i potvrđuje svoju popularnost. Treće veče Sanrema gledalo je 9.361.000 gledalaca, sa udelom od 54,1% u gledanosti svih televizija. Prvi deo, od 21:30 do 23:42 gledalo je 12.849.000 pri čemu je šer bio 53,2%, dok je drugi deo od 23:46 do 1:46 gledalo 5.455.000 ljudi, uz šer od 56,8%. Vrhunac gledanosti bio je u 21:45 kada je prenos gledalo 14.790.000 i šerom od 59,9%.

Prenos festivala onlajn na RaiPlay je generisalo 1,1 milion pregleda, što je povećanje od 55% u odnosu na 2021. godinu. Sve ukupno, za tri večeri je zabeleženo 3,3 miliona pregleda što je povećanje od 47% u odnosu na prošlu godinu.

Večeras će voditelju Amadeusu društvo praviti glumica Maria Chiara Giannetta, protogonistkinja RAI fikcije "Blanca".

Takmičari će večeras sa gostima pevati sledeće pesme (nije poređano po redosledu nastupa):
  • Le Vibrazioni - Live and Let Die (Paul McCartney), feat. Sophie and the Giants i maestro Peppe Vessicchio
  • Ditonellapiaga e Rettore - Nessuno mi può giudicare
  • Michele Bravi - Io vorrei... non vorrei... ma se vuoi
  • Massimo Ranieri - Anna verrà, feat. Nek
  • Fabrizio Moro - Uomini soli
  • Rkomi - medlej Vasco Rossi, feat. Calibro 35
  • Giovanni Truppi - Nella mia ora di libertà, feat. Vinicio Capossela i Mauro Pagani
  • Elisa - What a feeling
  • Tananai - A far l'amore comincia tu, feat. Rosa Chemical
  • Noemi - You make me feel (like a natural woman)
  • Ana Mena - Medley feat. Rocco Hunt
  • Iva Zanicchi - Canzone (u verziji Milve)
  • Gianni Morandi - Medley feat. Mousse T
  • Achille Lauro - Sei bellissima, feat. Loredana Bertè
  • Dargen D'Amico - La bambola
  • Emma - Baby One More Time feat. Francesca Michielin
  • Mahmood & Blanco - Il cielo in una stanza
  • Matteo Romano - Your Song, feat. Malika Ayane
  • Yuman - My Way, feat. Rita Marcotulli
  • Aka 7ven - Cambiare, feat. Arisa
  • Sangiovanni - A muso duro, feat. Fiorella Mannoia
  • La Rappresentante di Lista - Be My Baby, feat. Cosmo, Margherita Vicario i Ginevra
  • Highsnob e Hu - Mi sono innamorato di te feat. MrRain
  • Giusy Ferreri - Io vivrò senza te, feat. Andy dei Bluvertigo
  • Irama - La mia storia tra le dita, feat. Gianluca Grignani
Rang lista nakon treće večeri:
  1. Mahmood & Blanco
  2. Elisa
  3. Gianni Morandi
  4. Irama
  5. Sangiovanni
  6. Emma
  7. Massimo Ranieri
  8. Fabrizio Moro
  9. La Rappresentante di Lista
  10. Dargen D'Amico
  11. Michele Bravi
  12. Ditonellapiaga e Rettore
  13. Aka 7even
  14. Achille Lauro feat. Harlem Gospel Choir
  15. Noemi
  16. Rkomi
  17. Matteo Romano
  18. Iva Zanicchi
  19. Giovanni Truppi
  20. Highsnob & Hu
  21. Giusy Ferreri
  22. Le Vibrazioni
  23. Yuman
  24. Ana Mena
  25. Tananai
 
Meni se više svidela Iramina prošlogodišnja pesma.
Nekako mi je ovo izdanje San Rema anemično i povratnici mi se nisu nešto proslavili. LRDL, Emma i Noemi su mi među favoritima, iako niko od njih nema realne šanse. Sangiovanni, Michele Bravi, Matteo Romano, Elisa solidni.
Deluje da će pobediti Mahmood & Blanco. Brividi nije loša, ali me ne fascinira i hajp je nesnosan.
 
I meni Brividi nije loša ali ne vidim čemu toliko oduševljenje.
 
Zasad utisak kao i na pocetku, Sandjovani i Irama su mi znatno ispred ostalih.

Ipak, ocekujem pobedu M&B, tj za pocetak lagan top 3 njihov, ali ko zna. Elisa mi nije vise toliko sigurna za top 3
 
Prvi post od mene pa evo ga ovdje.
Vidjet ćemo što će noćas biti sa coverima, mislim da pobjeđuju Mahmood i Blanco. Irama ima predivnu pjesmu, definitivno favorit.
 
Ima dosta dobrih pesama, ali sad nešto ne bih voleo da pobedi Brividi iako verovatno hoće. Moji favoriti su Virale i Ciao Ciao
 
Meni je isto slabije izdanje nego prethodna dva koja sam baš ispratio.
Ipak, izdvojile su mi se sledeće koje vrtim ova dva dana:

1. Irama - refren fantastičan, moć, i što je neko napisao, 'ti slušaš pjesmu, a zapravo, pjesma sluša tebe'. Prelijepa.
- Elisa - isto premoćna, prelijepa melodija, glas... 10+
3. Ana Mena - slab sam na nju, nema nikakve šanse, ali pjesma vozi i biće uspješna sigurno
4. Emma - njen stil baš volim i pokidala je
5. sangiovani - predobra stvar
6. Noemi - nekad možda previše teksta ali i ona je odlična, nema šta (bolja mi je Glicine)
7. LRDL - zarazna baš, sviđa mi se
8. M&B - mislim da je pomoglo dosta ime izvođača da se digne hajp, ali nema se šta reći, dobra pjesma skroz

Očekujem M&B pobjedu i opet visok plasman ako odu, a isto očekujem i ako odu Irama ili Elisa
 
Znači počeo da slušam ovog Blanca, ima top pesme. Ova na Sanremu mu još i najslabija. :ROFLMAO:

Ali dobra je i ona. Malo ih je nekako ograničila, oba pevača pucaju od energije a nemaju prostor da to ovde pokažu. Više bih voleo da je Blanco nastupio sa nečim u svom stilu.
 
Negdje pročitah da je Morandi prvi kod demoskopskog žirija.Mada sumnjam da se njemu i ide na ESC.
 
Šta ako M&B kažu da ne žele da idu jer je Mahmood nedavno bio :D
Kontam da bi onda LRDL poslali
 
Mada ja mislim da bi on htio na esc, možda samo radi koncerata otkaže.
 
Sumnjam da će bilo ko odbiti, još su na domaćem terenu.
 
Ne bi Elisa sigurno isla ako ne bi pobedila

@dodo Iva Zaniki je rekla da ne bi, Ema da ne zna
 
Back
Top