it Italija 2023: Marco Mengoni - Due Vite

Ja presrećan... Tako dobro i sa televotingom i sa žirijem danas u ovo vreme da ovakav kvalitet postigne.. Jooj presrećan sam! 🙌
Ja sam vam rekao nikad Marca ne isključujte.. Marco ne bi dolazio da završi niže od prvog učešća.. U to sam siguran! 😌😉 Marco nije ESC projekat.. Ne zaboravite nikad..
IL GRANDE MARCO!! 🤩😍 Naklon do poda... Hvala ti do neba što nam donosiš i serviraš kvalitet..
 
I da moram da dodam, svaka ti čast Marco za zastavu u flag parade.. 👌🙌🤩❤️🧡💛💚💙💜
 
Potpuno očekivan i zaslužen plasman, meni je ova pjesma od starta među najboljima i bilo mi je jasno da ne može loše da prođe.
Sinoć je zakucao i interpretacijom i minimalističkim nastupom do te mjere da sam pomislio da će možda i da pobijedi kod žirija.
Sestri sam nakon odgledanog nastupa u pf rekao - Mengoni ide u top 5. I eto ga.

Porodično smo gledali i komentarisali preko četa i Italija je, uz Izrael, svima bila najbolja. Bravo Marko.
 
A rekao sam odma da ce biti top 2 kod zirija, omanuo sam za poen. Pesma je prekvalitetna da bi bila izgnorisana. Bio mi je simpatican kad je falsirao na kraju i napravio facu jer je odma setio xd
 
Ja sam bio ubeđen da neće biti u top 10 kod publike, pa mi je sa te strane veoma drago što se i dalje ima sluha za jednostavne balade, uslovno rečeno. Fenomenalan rezultat, još i više što je nadmašio svoj prethodni plasman.
 
Izvukao se Mengoni. U pocetku nije bas obecavao vrh po nekim procenama, ali ga je zasluzeno dostigao lepa balada i najbolji vokal
 
Mnogi su komentarisali kako Mengoni nece priviriti prethodnom njegovom plasmanu i nece odbraniti to 7. mesto u finalu. Drago mi je sto je sve njih demantovao i sto je zasluzeno na visokom 4. mestu. Sjajajn glas, sjajna balada. Ovo je pevanje, ovo je talenat. Ne treba od evrovizije samo praviti cirkus, pirotehniku. elektroniku. Dajte malo prirodnog glasa, muzike pesme. Da nemaju razloga ostali da pljuju kako ovo vise nije festival muzike.
 
Jedan od utisaka sezone će mi definitivno ostati ovih par snimaka sa koncerata gde publika horski peva pesmu, najež totalni..
 
Za nekoliko godina nadam se da ce Mengoni opet doci na ESC i na kraju kao treca sreca i pobediti.
 
Odličan plasman, nitko nije pričao o njemu, i onda iz sjene dođe do 4. mjesta, Talijani mi već par godina ne izlaze iz top 15, uvijek šalju kvalitetu
 
Odličan plasman, nitko nije pričao o njemu, i onda iz sjene dođe do 4. mjesta, Talijani mi već par godina ne izlaze iz top 15, uvijek šalju kvalitetu
Ok, ja sam niko, kako se Vi zovete dragi gospodine? 😌
 
Ne mislim ovdje nego općenito, jako slabo se pričalo o njemu, barem koliko sam ja popratio
 
  • Love
Reactions: Mrm
Bio je predivan sinoc! Necu da lazem, ova pesma ima posebno znacenje za mene, a Marko je sinoc toliko emotivnono i iskreno otpevao da me raspametio, ali i slomio. Jos onaj kraj kad je krenuo da se trese, prosto se vidi da on tu pesmu oseca na sopstvenoj kozi. Drago mi je sto je zavrsio u top 5, ali mi je i krivo sto nije u top 3.
 
  • Love
Reactions: Mrm
Volim pjesmu i u načelu mi je drago što se plasirao tako kako se plasirao, međutim... Ne mogu se oteti dojmu da se, kao i određene druge zemlje, i Italiju previše forsira. Možda banalan primjer, ali zašto je recimo Blas 2021. s Voy a quedarme s isto tako muškom baladom i dobrom interpretacijom završio na dnu tabele (da se razumijemo, Due vite je bolja pjesma, ali baš tolika razlika?!), a Mengoni četvrti? Naravno, jer je s jedne strane Italija, a s druge strane "nebitna" Španjolska.
Too much mi je to prženje na Italiju.
 
Back
Top