it Italija 2023: Marco Mengoni - Due Vite

Mara Sattei – “Duemila minuti” - klasika, klasičnije nego sam očekivao, but I'm into it... 🙂 Malo mi je falilo volumena kod vokala pred kraj, malo drajfa...
Bivalo je boljih večeri na San Remu, definitivno..

1. Anna Oxa
2. Ultimo
3. Olly
.
.
.
.
.
4. Gianmaria
5. Mara Sattei
.
.
6. Marcco Mengoni
7. Elodie
 
Realno Blanco je highlight večeri, dobili reklamu gratis...trebalo je da ga puste da im malo polupa i scenu :LOL:
 
Ma Elodie je najbolja bila. :cool: Mengoni je isto odličan, te Leo i Olly. Možda su još zapaženi bili Ariette i Colla Zio.
Blanco - no comment!
 
Svi moji favoriti na dnu, damn..
Zaslužili ste to "booo" kad legendu stavljate na 14. mesto.. 🤪
 
Italijani se izgleda vratili u fazu balada i šlagera, nisam fan.

Doduše, skoro po pravilu ono što mi se svidi na SanRemu bude delo Dardusta, možda još par pesama po strani. Sve ostalo je nepresušan izvor dosadnjikavih balada uz koje se lakše spava.


izgleda da je highlight večeri kako dete baca cveće po sceni.
 
Last edited:
Jedino što je valjalo sinoc Marco, Anna Oxa i Elodie, ali nakon proslogodisnjeg esc debakla, ja nekako ni ne racunam da Italija učestvuje na esc, jer mislim da nemaju šanse vise ikada da pobede, a da se ja pitam, zabranio bih ih da učestvuju bar jedno 5 godina 😂.
 
Trebalo je da se nađe u prvih pet, stvarno ne kapiram u čemu je njihov problem. Čitao sam da je moguće da su je ishejtovali jer je u velikoj meri kulirala press pre festivala, slabo je davala intervjue, a preskočila je i otvaranje i green carpet, jer je navodno bila prehlađena.

Očigledno je ozbiljno popi*dela, pošto je danas poručila novinarima da su ''funkcionalno nepismeni'' i da ''potraže pomoć stručnjaka i slušaju pesme i bave se tekstovima shodno njihovim mogućnostima'' lol
 
Last edited:
Ju ovo bila stampa 🤣 Šta radi Ultimo na 4.mestu onda, izmirio se sa svima?
Čula pesme, Leo mi je simpa.
Ne kapiram samo kako su svi oduševljeni sa Elodie
Ali Marco sije u pregledima/lajkovima samo tako
 
Elodie precenjena do zla boga. Ona pesma je nista bukvalno.
 
Meni su najbolje pesme Elodie, koje se nisu takmičile na SR...
 
Upravo preslusao pesme i ove cetiri pesme (izvodjaca) se izdvojilo:

1. Ultimo - napokon da mi se nesto od njega dopadne; pesma se sporo gradi, ali kao sto Mrm pise odlicna gradacija
2. Anna Oxa - jedini razlog sto je na poslednjem mestu je neki bojkot novinara
3. Marco Mengoni - pa, nemam nista protiv da on pobedi; mnogo vise mi se dopada ova pesma nego sa Evrovizije; i retko kad mi se potrefi da mi se nesto dopadne a da je favorit
4. Cugini di Campagna - neka klasika koja mi se dopada; strofe su mi malo bolje od refrena; samo sto mi nesto odevna kombinacije ne ide uz njih

Opsti utisak, zbog duzina pesama, kao da niko nece na Evroviziju. A inace, fino i ugodno izdanje. Nema mi losih pesama (a i volim festivalske pesme); najmanje mi se dopada Olly vise zbog glasa (ocena 4-).

Jos bih izdvojio Gianluca Grignani - Quando ti manca il fiato koji je po meni imao najbolju muziku, instrumental koji, po meni, nije mogao da isprati; kao da ga je pojela.
 
Sjajan Sanremo, iako nije žanrovski nešto raznovrstan.

Top 3:

1. Mengoni
2. Ultimo
3. Mr Rain
 
Elodie završila u press topu zbog imena. Bolji mi utisak ostavlja pesma u studijskoj verziji, ali opet miljama daleko od Andromede (ona iz 2017. mi je isto nebitna).

Mengoni divan i u studijskoj, jedino mi malo krivo što se onaj dinamični deo iz druge strofe ne prospe u refren.

Večeras me posebno zanimaju Giorgia, Levante, Madame, CD, zapravo cela druga polovina spiska
 
Back
Top