Književnost

Preporuka i od mene za Gijoma, pročitala sam sve od njega, dopada mi se stil pisanja. Mada, iskreno ne mogu da izdvojim jednu koja mi se najviše dopada.
 
Čitao sam i ja neke njegove, super je.
 
Uzeo sam Šaptača od Donata Karizija da pročitam i bogami nisam se razočarao, knjiga je bomba, upravo sam završio i kraj me je ostavio u šoku. Video sam da ima nastavak, ali sam uzeo još jednu drugu knjigu od njega tako da ću tu prvo da pročitam pa tek onda nastavak 😃
 
Ja imam sve delove knjiga Donata i brzo je postao moj omiljeni pisac. Neke čekaju na stolu da ih pročitam ali defitivno njegov način pisanja mi je fantastičan. Toliko mi zavrti mozak.. To zapravo i volim, do samog kraja drži pažnju.
 
Skroz se slažem, pročitao sam Šaptača u 3 dana, a uzeo sam od njega i Lovca na duše. Sad vidim da ima nekoliko knjiga koje prate Milu Vaskez, tako da ću posle Lovca knjige sa Milom čitati po redosledu, pa onda nastavak Šaptača poslednjeg.

Baš te nekako svakim novim poglavljem ostavi u šoku, donekle kao da ti ispira mozak, na dobar način. Jedva čekam da započnem novu knjigu 😃
 
Daa pritom ima i nastavke koji su takođe povezani pričama iz prethodne knjige. Moram da pogledam posle koje delove sam pročitao pa da napišem
 
I meni je odličan, jedino mi ostalo da pročitam "Ja sam ponor" koju sam preskočila, ali generalno imam da kažem slično kao kod Musoa da mi se dopada i njegov stil pisanja, nekako te baš tera da ne ispuštaš knjigu iz ruku dok ne završiš.
 
Super je Donato.

Imam grižu savesti jer mi Kindle skuplja prašinu, ali nekako zima mi je za čitanje, eventualno jesen. Preko leta mi 300 drugih stvari odvuku pažnju.
 
Poslije 8 godina kada sam još tada u osmom osnovne dobio knjigu tek sada sam odlučio pročitati Različiti 🤣
 
Obožavam da čitam i imam veliku biblioteku. :)
U leto pročitala sam knjigu, roman srpskog pisca Liliani Habjanović Đurović "Ženski Rodoslov". Ja sam oduševljena! Veoma zanimljiva priča nekoliko generacija. I naučila sam mnogo o srpskim tradicijama.
 
U bliskoj budućnosti planiram da pročitam nekoliko knjiga o psihologiji da bolje upoznam sebe i druge.
 
U bliskoj budućnosti planiram da pročitam nekoliko knjiga o psihologiji da bolje upoznam sebe i druge.
Knjige iz psihologije više izazivaju konfuziju u glavi nego što će ti pomoći da upoznaš sebe. Ako čitaš više knjiga naići ćeš da više oprečnih gledišta i možeš postati zbunjena. Mnoge knjige koje se prodaju na policama na kojim piše Psihologija uopšte nisu ni psiholozi, ni psihijatri. Ne slušaj preporuke prijatelja koja se njima knjiga svidja jer koliko god bili slični i prolazili kroz slične probleme, ne postoje dve iste osobe. Posavetuj se ako možeš sa nekim psihologom.
Čovek i sebe i druge mnogo bolje upozna kroz iskušenja koje donosi život.

Ja kao psiholog vrlo malo knjiga mogu da preporučim jer ili su veoma površne, na nivou saveta mudre komšinice, ili su prestručne pa ih ne razumeš. Ono što mogu da ti kažem da izbegavaš knjige koje imaju ovakve podnaslove: Šta morate da znate da bi vaš život bio savršen?( Zato što ne moramo ništa i ničiji život nije savršen i implicira da smo nesposobni), Kako da se rešite problema ( jer problema će uvek biti)? ...

Za nekog obrazovanog, ko nema ozbiljnih psiholoških problema za početak preporučujem knjige Ženski mozak i Muški Mozak od Luen Brajzendin. Govori o razlikama izmedju dva pola i onda shvatiš da te neko ne mrzi ako nešto ne može da promeni. Nešto naravno, može.
 
Ja sam uzeo Bookmate, mada nisam nešto zadovoljan izborom knjiga na srpskom, na engleskom malte ne ima sve što je meni skroz okej jer se trudim što više da ga usavršim pa mi to dobro dođe. Trenutno čitam American Gods Neila Geimana, ali sam preko iste aplikacije pročitao već nekoliko knjiga.

@Petar naišao sam na Pines pre par meseci ppošto sam tražio baš knjige u žanru misterija, možda krenem nakon što završim ovo sad. 😃

Inače sam takođe skoro pročitao 2 knjige Gijom Musa, u pitanju su romani Život Je Roman i Ako Sutra Ne Postoji i obe su mi se jako svidele, pogotovo ova prva i planiram još nešto od njega da uzmem da čitam u budućnosti.
Imam sve knjige od Musoa. Ako su ti se dopali te dve, onda ce ti se dopasti njegove prve knjige, s pocetka. Volim njegov stil pisanja, ali se u poslednjih godina "ulenjio". Knjige su sve tanje, a tok price je nekako sturo; nije toliko zanimljivo. Dobre ideje, ali lose realizovane.
Jedna zanimljivost. Pojedini likovi koji budu u prethodnim knjigama, pojavljuju se, spominju se u sledecoj ili u nekoj od narednih. Posto sam citao redom, vec u drugoj knjigi se ponovo pojavljuju likovi iz prethodne knjige. Vodio sam evidenciju. 😁
 
Mislim da je Ledeni zmaj, autora GoT-a, da mu ne pisem ime, jedina knjiga gdje su se dogodile samo 3 smrti. I jedina knjiga koju procitas za pola sata jer je pisano za djecu. Zivilo dijete u meni
 
Back
Top