Kupovina

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,333
Points
118
ShoppingOF.png
U ovoj temi diskutovaćemo o iskustvima kupovine, kako u fizičkim, tako i onlajn prodavnicama, na pijacama, buvljacima, ali i o svim drugim oblicima trgovine poput kupovine nekretnina, automobila i plaćanja usluga. Koje markete rado posećujete, gde pazaraite hranu, a gde odeću i obuću? Šta preporučujete, a šta ne? Šta je na sniženju? Da li ste neku robu ili uslugu reklamirali i kakva su prava potrošača?
 
Meni je Lidl najbliži, bukvalno na 2 minuta. Aplikacija im je super, stalno dobijam kupone za popuste na stvari koje najčešće i kupujem. Skoro sam dobio i set od 8 tupperware kutija na poklon kao verni mušterija 😂
 
Ne verujem u online kupovinu. Volim ja to na licu mesta da vidim jel valja ili ne valja. Pritom uvek mislim da će neko samo da mi skine pare i nikad ne pošalje to što sam hteo.😆
 
I ja sam bio istog stava u Srbiji. Ovde u Češkoj maltene sve što nije iz Lidla, poručim online. Kozmetiku iz apoteke, sočiva za vid isto, gluposti za kuću itd. Doduše, odeću i obuću mnogo manje, ali iskreno toga najmanje i kupujem.
 
Hahaha obožavam što sam zatucan, sad uz ovo ide ona Đanijeva “ostajem Balkanac i provincijalac” 😂
 
Ma hajde, znaš kako sam to radio u Srbiji 😂 to je kod nas još uvek nažalost divlji zapad lol

Sočiva za vid eto, ovde poručim, za maks dva dana mi stignu. U Srbiji kad ih poručim, šalju iz Budimpešte, pa carina, pa se oduži, pa nekad lupe klasifikaciju na njih kao medicinski proizvod, pa mi treba neki papir da im pravdam, a taj papir mogu samo preduzeća da dobiju, fizička lica ne, i tako... 😂

Neverica mi je isto bila da u Srbiji tečnost za sočiva mogu samo apoteke da prodaju. Ovde uzmem u DM-u...
 
Ja sam oduševljen ovom temom. 😍😍😍
 
  • Like
Reactions: Mrm
Ni ja ne volim da narucujem online kod nas, samo zbog potencijalne reklamacije ili povrata posiljke. To je sve toliko bespotrebno komplikovano.

Secam se kad sam prosle godine hteo da vratim neku garderobu, da sam prvo morao da dogovorim termin sa kurirom preko telefona, pa da popunim na veb sajtu formular koji nije radio, pa da odstampam etiketu za slanje posiljke, na kraju sam samo odustao od svega. U inostranstvu zato rado narucujem, unapred se u paketu nalazi etiketa za povrat posiljke i samo odnesem paket u postu ili u neku prodavnicu odakle preuzimaju pakete.
 
Neverica mi je isto bila da u Srbiji tečnost za sočiva mogu samo apoteke da prodaju. Ovde uzmem u DM-u...

Prodaju i optike, sad jedino verovatno moguće da imaju ograničeniji izbor. Nisam kupovala, pošto sam sočiva naručivala direktno preko ordinacije doktora, i zajedno kupovala i tečnost, ali znam da sam videla da imaju.
 
Ja nisam imao neke probleme s online kupovinom, tako da brdo stvari kupujem online osim obuće i odeće o čemu smo pričali pre neki dan. Još sad kad postoje ovi Paketomati, pa ne moram da se jurim s kuririma, milina.
 
To jeste dobra stvar. Mada sam izuzetno obazriv sta kupujem upravo da ne bih morao da vratim nesto. Cak i u prodavnici kada se kupi neka garderoba, ukoliko hocu da je vratim traze mi broj licne karte, sto mi je apsurdno. Zar treba da ostavljam podatke i za takve stvari...
 
Od marketa većih trgovinskih lanaca, u mojoj varošici ima samo dva Maksija i Aman (koji se nalazi nedaleko od centra ali praktično zabačeno u nekoj rupi, pa tamo ni ne idem), a od manjih NS Bomi i Miss Chilli. Inače, najčešće pazarim u Lidlu i Maksiju, zatim Super Veru jer mi je blizu posla, pa onda slede Idea, Roda, DIS, Sunce...​
  • Lidl obično ima najbolji odnos cene i kvaliteta, a zanimljive su i tematske nedelje sa ređim i skupljim finim stvarima. Sladoled (Gelatelli i Bon Gelati) im je odličan. Uvek ima nešto korisno na sniženju, bilo regularno ili putem aplikacije.​
  • Maxi volim je je najuređeniji i ima širok asortiman, a najbolji mi je u Galeriji gde je uživanje kupovati, dovoljno je prostran da ne moraš da se sudaraš sa ostalim kupcima i ima dobar asortiman, npr. nešto bolji asortiman suhomesnatih proizvoda i sireva, i dobar mi je Mega Maxi kod Ade, ok i Tempo u Bačvanskoj. Zgodna im je aplikacija i personalizovane ponude, pa ponekad se desi da mi je ponuđeno nešto što relativno redovno kupujem. Kul su i nedelje "pčelice", i sada je jedna u toku pa se može naći nešto upola cene, doduše neke redovne su prenaduvane (https://www.maxi.rs/maxi-nedeljni-liflet).​
  • Super Vero ima sjajnu ponudu, s tim da mi je dosta bolji taj na Novom Beogradu od recimo Vera u Žarkovu, ima širu ponudu, plus tu je i Džambo (Jumbo). Uglavnom ima svega što je i u katalozima, imaju kul pekaricu, gastro deo sa gotovim jelima itd. Izdvajaju se po dobroj ponudi grčkih proizvoda, te više vrsta maslina na merenje. Imaju i oni aplikaciju, šta znam, nije loša, korisnija više onima koji stanuju blizu pa kupuju tu svakodnevno.​
  • IDEA ima nešto jače cene, ali i solidan asortiman, najradije odem u onu u suterenu Beograđanke i Ideu London gde ima i nekih fensi proizvoda koji se ređe nalaze drugde. Imao sam običaj da povremeno odem u Rodu u Đorđa Stanojevića zbog velikog izbora, ali otkako se otvorio Lidl, slabije idem, nije mi baš usput. Super je i Mercator hipermarket na Novom Beogradu, dobar izbor, mada i jače cene. Ima ok ponuda uz Super karticu.​
  • Što se tiče DIS-a, ponekad, jednom u nekoliko meseci, odem u onaj u Rakovici, ranije se osećao neki neprijatan miris kad se uđe, posle je bilo nešto bolje, inače ovako je solidan, prilično veliki asortiman, i manje-više ok cene.​
  • Sunce je verovatno najpovoljniji lanac, sad su se nešto i popravili estetski, pa više to ne liči na magacin, već su se približili jačim lancima. Nedavno je otvoreno Mega Sunce na Ibarskoj magistrali, išao sam jednom, nije loše, ima svašta da se nađe. Ponekad odem u manje Sunce na Zelenom vencu, eventualno Kanarevom brdu.​
  • U Aromu retko zalazim jer mi nekako nije usput, najviše su skocentrisani na centar, ali imaju zanimljiv asortiman, npr. imaju deo asortimana iz italijanskog lanca marketa Conad. Važi i za skuplji market, mada kao i svuda, može se naći nešto povoljno.​
  • Univerexport mi je ok, imaju solidan izbor i cene, češće sam odlazio kada mi je bio blizu stare firme. Sad ponekad odem u objekat u Južnom Bulevaru.​
  • Ponekad svratim u Hungarikum centar u Novopazarskoj ulici, ima fin izbor mađarskih proizvoda. Volim da uzmem njihov Karavan dimljeni sir.​
@Mrm Videh da si u drugoj temi spominjao Gomex. Nisam išao, ali imaš ga u Filmskom gradu, oko 1,5km od RTS-a u Košutnjaku i ima još jedan manji u Žarkovu, bliže Banovom brdu.

Što se tiče onlajn kupovine, redovno je upražnjavam, nešto ređe odeću i obuću, mada uglavnom i pogodim veličinu. Eventualno ako postoji opcija, odaberem da preuzmem u radnji, pa tamo odmah i probam. Npr. Nike majice znaju značajno da odskaču po veličini, tj. budu veće od proseka. Naravno nekad se ne može znati kakav je materijal, jer npr. pamuk može biti i prijatan i nešto grublji. Mimo toga, kupujem papir za štampač (ne vidim što bih jurio po gradu i vukao u rukama, a i preko neta je širi asortiman te papirne galanterije, naročito što se tiče foto papira), takođe drugu tehničku robu pretežno poručim onlajn, ponekad kupim neki evrovizijski CD itd.​
 
Vodi me @Miloš u Sunce na Ibarskoj..
Sedneš na bus i odeš 😬 Nije mi baš usput, iako pripada mojoj opštini. Inače ti veći objekti Sunca budu severnije, ka Zemunu, Altini, Batajnici...
 
Hahaha zajebavam se Miloše.. 🤣
Ima i u Jakovu takvo Sunce takođe..
 
Sunce je i meni skroz ok od tih manjih prodajnih lanaca. Kad sam u mom selu češće tamo kupujem nego u Maksiju jer mi se čini da imaju veći asortiman proizvoda. Estetski ne izgleda sjajno, ali kao što je napisao Miloš, jesu se malo popravili u poslednje vreme. I da, cene su definitivno najpristupačnije.
 
Vidim, u tom Suncu je hemija povoljnija. Ali meni najbliži je kod Cvetka 🙇
Inače, dok smo imali mačku u selu, kupovali smo joj podruguse salame. I pošto nas je bilo sramota što to kupujemo, mi smo uvek naglašavali da je za mačku i onda se neki uvredili, kao glumimo snobove. A da nismo govorili, pričali bi kako smo sirotinja i da to kupujemo da mi jedemo. Mač sa dve oštrice 🙇
 
Kako volim kad su mi u Maxi aplikaciji na popustu Fruvitini 100% sokovi. 🤤 Jedna cisterna mi treba!
 
Back
Top