Kupovina

Ono što mene zanima jeste kako da nateram SBB da mi da godinu dana za dinar kao starom korisniku. Ističe mi ugovor i nude neke gluposti, a svaka im se završava sa time da ću plaćati skuplje. Ja ne želim to.
 
Koji paket trenutno koristiš?

Ja sam krajem prošle godine prešao sa Eon Full na Eon Premium paket i dali su mi 6 meseci po dinar, ali prva ponuda je bila da mi uz Full paket daju paket Pinkovih kanala, što me naravno nije interesovalo, dok popust nije dolazio u obzir, tj. davali su ga onima koji su već koristili Premium, pa njima su davali 5, 10 ili 15%, kako se ko izbori. Posle sam otišao kod njih u poslovnicu preko puta Pravnog fakulteta i dali mi 6 meseci po dinar što je bila solidna ponuda (sad mi je tih 6 isteklo, pa sad plaćam 5249 mesečno, tj. po punoj ceni, ali u proseku na dve godine sa tih 6 po dinar mesečna cena je niža od redovne za Full paket).

Koliko videh, postoji šansa da dobiješ godinu dana po dinar ako podneseš zahtev za raskid ugovora. Nekom su onda ponudili 9 meseci po dinar, ali na kraju pristali da mu daju 12, tako da možeš pokušati sa tim, ali može zavisiti od paketa. Obično najviše daju tek u tom krajnjem slučaju kada se traži raskid, ili promena operatera u slučaju mobilne telefonije (mada to nosi i određenu dozu rizika), jer praksa im je da starim korisnicima ipak manje daju nego novim.​
 
Jel ima neko Samsung Galaxy Z Flip5 ili Samsung Galaxy Z Fold5?
 
Ne znam da li volite kiselo mleko, ali ja danas kupio Maxi kiselo mleko i oduševio sam se, bukv najbolje od tih kupovnih. Trgovačka marka zna da bude dobra!

1691962697226.png

Zanimljivo, doduše, da je nutri score B, ja očekivao da je kiselo mleko A ko kuća.
 
Ne znam da li volite kiselo mleko, ali ja danas kupio Maxi kiselo mleko i oduševio sam se, bukv najbolje od tih kupovnih. Trgovačka marka zna da bude dobra!

View attachment 8738

Zanimljivo, doduše, da je nutri score B, ja očekivao da je kiselo mleko A ko kuća.
Jel imaš pakovanje kod sebe ili znaš, da mi kažeš koja mlekara radi?
 
Odmah sam okrenuo da vidim da li je neka poznatija - i nije. 😁 Milovanović iz Šapca piše.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Odmah sam okrenuo da vidim da li je neka poznatija - i nije. 😁 Milovanović iz Šapca piše.
E pa sad će ti Mrm nešto reći, zato i valja..čim se proširi, masovno po tržištu, više ne vredi ni po lule duhana..
 
Kod mene u Lindi XXL nedelja, 2 kile pistaća sam kupio, ima da se udavim 💀
 
I ovde je isto XXL nedelja, sad gledam, izgleda u Češkoj prilično jeftiniji, oko 780 dinara 500g, a kod nas 1027.
 
Gde kupujete garderobu? Da li preko neta ili ste old school pa morate probati? I koje robne marke su vama licno najdraze?

Volim F&F, kvalitet robe poprilicno ok, a poceo sam tamo da uzimam otkako radim, pre sam u nesto jeftinijim radnjama.

Ako izuzmemo ove skuplje marke, moram da pohvalim Jack&Jones, odlican odnos cene i kvaliteta.
 
Samo old school, pisao sam već o tome. Uglavnom Cropp, Sinsay i jako retko NY/Waikiki. Još ređe u skupljim prodavnicama jer trenutno ne vidim poentu da dajem tolike pare na odeću lol vidim nekad nešto što mi je kul u Zari, Tom Tailor, to je to otprilike.
 
Samo Farfetch i Mytheresa sajtovi.... 😂
 
Garderobu češće kupujem u radnjama, ali ponekad i onlajn, mada i tada uglavnom od onih koji imaju i fizičke prodavnice. Nemam neku određenu prodavnicu u kojoj kupujem baš redovno (nekad je to bio C&A, otkako ih nema kod nas, sad jedino negde u inostranstvu ako svratim), nešto češće to budu Galileo, Waikiki, Springfield, ponekad Legend WW, OVS, Tom Tailor, Peek&Cloppenburg (multibrend prodavnica sa poznatijim brendovima, ali imaju i svoje robne marke koje su relativno pristupačne), H&M, Sinsay, Cortefiel...​
 
F&F je realno totalno preplaćen...takve stvari (treće, jako retko druge kopije) koje oni prodaju za 20 000 rsd ovde, kod šanere kupiš za 7000, 8000 rsd..
Jedino kad snize baš....
 
Garderobu kod Kineza, eventualno na buvljaku.
zorica-markovic.gif
 
Otkad je 2020. krenula korona, počeo sam kupovati online maltene sve, pa tako i odjeću. Previše me mrzi to hodanje po trgovinama, isprobavanje itd, tako da sve uvijek preko webshopa i 95% odjeće koju sam ikad naručio online mi je bila dobra. Ista stvar i s obućom. Ako nešto eventualno nije dobro, vratim, dobijem povrat novaca i to je to.
 
F&F je realno totalno preplaćen...takve stvari (treće, jako retko druge kopije) koje oni prodaju za 20 000 rsd ovde, kod šanere kupiš za 7000, 8000 rsd..
Jedino kad snize baš....
Slažem se, tu i tamo imaju i lepih stvari, ali su uglavnom preskupe. Ne vidim neku poentu platiti majicu, košulju ili šorts 100 evra, pa i više. Ok ako se naleti na neku pristojnu akciju, čak i kada stave 20% popusta, to opet bude daleko iznad neke prihvatljive cene. Što se tiče šanera i garderobe, to ne, uvek se može naći nešto u prodavnici, makar i nekoj povoljnijoj.​
 
Back
Top