lv Letonija 2023: Sudden Lights - Aijā

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,325
Points
118
w1XYFYb.png

Na konkurs za predstavnika Letonije stiglo je 125 pesama, od čega 121 u roku, a 21 nije ispunjavala uslove konkursa. Žiri je odabrao 14 učesnika za učešće u polufinalu nacionalnog izbora "Supernova" koje će se održati 4. februara. Finale u kome će se takmičiti 10 pesama, na programu je 11. februara. Takmičare će ocenjivati publika i žiri u odnosu 50%:50%.

Šou će voditi Ketija Šēnberga i Lauris Reiniks.​

SPISAK UČESNIKA
  • 24. Avēnija - You Said
  • Adriana Miglāne - Like I Wanna
  • Alise Haijima - Tricky
  • Artūrs Hatti - Love Vibes
  • Avéi - Let Me Go
  • Inspo - Sway
  • Justs - Stranger
  • Katrine Miller - Beaten Down
  • Luīze - You To Hold Me
  • Markus Riva - Forever
  • Patrisha - Hush
  • Raum - Fake Love
  • Sudden Lights - Aijā
  • Toms Kalderauskis - When It All Falls
Plejlista

POBEDNIK: Sudden Lights - Aijā
 
Last edited:
Tema kasni. Već je stiglo i do jedne diskvalifikacije, a nismo u dogledno vreme mogli da prokomentarišemo.
 
Nikad nije kasno, a i nebitno je kada se ionako neće takmičiti. Kada nema specifične teme, uvek je tu offtopic tema u opticaju.
 
Supernova odlicna😍 samo zelim da posalju Riva vec jednom posto nmg da ga gledam vise iako je los ove godine!
 
Slabašna mi je Supernova ove godine, uostalom, kao i nekoliko posljednjih godina. Ne znam što im se desilo, onaj period 2015-2018 je to baš bilo dobro nacionalno finale, meni među najdražima, ali otad primjetan pad.

Ono što mi je na temelju recapa privuklo pažnju dovoljno da pustim cijele pjesme su:

1. Raum - Fake love - ovo mi je kao neka skroz lagana verzija Venom s Eesti Laula, soft rock s prizvukom 00-ih, vjerojatno mi je ovo najviše sjelo
2. INSPO - Sway - baš se osjeti pečat Supernove, ali i Baltika općenito, imam utisak da ovakve pjesme možemo čuti samo na Supernovi i na Eesti Laulu; meni je ovo fino i definitivno mi ide na playlistu, ali ne vidim nažalost ovdje potencijal za neki rezultat u slučaju odlaska na ESC, pogotovo sa 100% televoting sistemom u polufinalu
3. Justs - Strangers - ovdje sam djelomično razočaran; starija ekipa s foruma zna koliko sam volio Heartbeat i baš sam priželjkivao da se Justs vrati na Supernovu, ALI, s nečim ipak boljim jer definitivno može bolje. Nije ovo loše, štoviše, ali mi je više kao neka neobavezna pjesma bez ikakve ambicije, ono, kao dosadno mi je pa ajde da se prijavim na Supernovu malo. Slušat ću i dalje, ali nadam se ne u Liverpoolu
4. Sudden Lights - Aija - doslovno sve isto kao kod Sway
5. Markus Riva - Forever - Budimo realni, skoro svaki njegov NF pokušaj je izlizana, klišej pjesma, ni ovo nije iznimka, ali najčešće iz nekog razloga mi uđe u uho i bude mi okej; ima ovdje i Weeknda i Harryja Stylesa i svašta nešto je smućkao, dozlaboga neoriginalno, ali ajde. Svaka njemu čast na trudu i ustrajnosti i nek pokušava dok ne uspije, ali mi je fascinantno da za tolike godine i uz produkcijski tim koji si može priuštiti nije bio sposoban (izuzev Take me down koja je stvarno bila ozbiljna pjesma, ali tad protiv Aminate nije mogao) napraviti jednu pjesmu kojoj bi rasturio Supernovu ko beba zvečku, nego i dalje beznadežno plovi kroz mediokritet. No dobro.
 
Pa da, šta, je l' nema u srpskom taj izraz? :LOL:
 
Smešno mi je korišćenja izraza u ovu svrhu. 😄
 
Moj profil je od sada Inspo stan account :love: cak sam i avatar promenio u njihovu cast :ROFLMAO:
 
Sviđaju mi se Patrisha i Inspo. Tako da bih voleo da neko od njih pobedi.
 
Takođe izdvajam Patrishu i Inspo. Takođe dosta dosadnjikavih pesmica ,ništa mi se nije posebno izdvojilo..
1. Patrisha
2. Inspo
 
Objavili zvanicni spot 🔥 da li je vreme da SL ode na esc?
 
Redoslijed nastupa u subotnjem polufinalu:
  1. Artūrs Hatti – Love Vibes
  2. Alise Haijima – Tricky
  3. Inspo – Sway
  4. Toms Kalderauskis – When It All Falls
  5. Katrine Miller – Beaten Down
  6. Justs – Stranger
  7. Adriana Miglāne – Like I Wanna
  8. 24. Avēnija – You Said
  9. Markus Riva – Forever
  10. Avéi – Let Me Go
  11. Patrisha – Hush
  12. Raum – Fake Love
  13. Luīze – You To Hold Me
  14. Sudden Lights – Aijā
Čak 10 pjesama prolazi u finale, a još jedna će možda dobiti wildcard. 🤐
 
Boze ova Patrisha ocaj zivi, a ona je kao letonska Sara Jo
 
Čuo sam @inga d she Justs opet zablistao, kako on sve zna da proda.. Neverovatno..
 
Sudden Lights odlicni! Spremni za Liverpul
 
Inspo bez finala kao i Justs. Potpuno zasluzeno.
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Back
Top