lt Litvanija 2022: Monika Liu - Sentimentai

Ustvari i nije toliko razbucala televoting koliko se očekivalo. Imala 24k, a ona trandza 20k
 
Izgleda da je pitanje vremena kad će Lolita otići na ESC, jedino ako svake godine bude neka baš vrh pjesma pa ga blokira, ili ako žiri ne dozvoli.
 
Ni ja uopšte ne vidim šta je tako specijalno u ovoj pesmi. Kapiram da prolazi u finale jer je tako kao paketić, ne iritira, zvuči prijatno, jako safe varijanta, nema problematičnih elemenata na vidiku. Ali meni ovo kako god da zbudže nastup na ESC idealna prilika da odem po grickalice ili do WC-a.

Btw drug iz Meksika ESC fan mi reče da nikad pre nije čuo litvanski, i da je po ovoj pesmi istripovao da je sličan francuskom 🤣
 
Pa ovo je puno bolje prihvaćeno nego Portugal koliko vidim generalno. Al meni je od početka zanimljivo
 
simpatična numera i izvođač, nekako mi se i izdvaja i bude mi malo dosadna, ali od svega najviše pozdravljam što ćemo posle mnooogo godina čuti litvanski jezik. bravo za izbor.
 
Izvanredna kompozicija i izvedba, Top notch što bi rekli Englezi.. 😂
 
Btw drug iz Meksika ESC fan mi reče da nikad pre nije čuo litvanski, i da je po ovoj pesmi istripovao da je sličan francuskom 🤣
Ovo mi je čudno, posebno što je čovek sa španskog govornog područja tako da lako prepoznaje romanske jezike (francuski i španski), litvanski jezik ne pripada niti jednoj od velikih evropskih grupa jezika, odvojen je i srodan jedino letonskom i nekim manjim gotovo izumrlim jezicima sa baltičkog područja.. Tokom istorije primao je reči iz slovenskih jezika koji ga okružuju (ruski i poljski) ali za francuski mi je baš čudno.. :)
 
Нисам баш неки љубитељ Моникине песме, морам да признам. Да ли ће проћи у финале, зависиће од наступа.
 
Ovo mi je čudno, posebno što je čovek sa španskog govornog područja tako da lako prepoznaje romanske jezike (francuski i španski), litvanski jezik ne pripada niti jednoj od velikih evropskih grupa jezika, odvojen je i srodan jedino letonskom i nekim manjim gotovo izumrlim jezicima sa baltičkog područja.. Tokom istorije primao je reči iz slovenskih jezika koji ga okružuju (ruski i poljski) ali za francuski mi je baš čudno.. :)
Sve to znam naravno, a i meni je čudno, posebno jer je dečko završio španski jezik i književnost (kao svoj maternji jelte), plus razume okej italijanski, portugalski, pa delom i francuski, klasika jelte.
Ali kaže da mu izgovor (ne reči jer ništa ni ne razume jelte) u toj pesmi baca dosta na francuski, a to je rekao i Andrej ovde. A i ja bih se složio da mi na prvu tako zazvuči (iako prepoznam u principu čim se malo udubim, čak i razlikujem litvanski i letonski inače kad čujem i govorni), jer je takva pesma senzualna u nekom kvazi frenč fazonu, i još ona kao da se namerno prenemaže da tako njanjavo i bebasto ispeva i izmjauče sve. Mislim da je do toga, jer ne zvuči mi litvanski nikad tako inače kao kod nje.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Ni ja uopšte ne vidim šta je tako specijalno u ovoj pesmi. Kapiram da prolazi u finale jer je tako kao paketić, ne iritira, zvuči prijatno, jako safe varijanta, nema problematičnih elemenata na vidiku. Ali meni ovo kako god da zbudže nastup na ESC idealna prilika da odem po grickalice ili do WC-a.

Btw drug iz Meksika ESC fan mi reče da nikad pre nije čuo litvanski, i da je po ovoj pesmi istripovao da je sličan francuskom 🤣
U ovom slucaju to moze da bude prednost. Meni je ovako fino, svedeno, nista preterano, ali pomalo dosadnjikavo. Svakako mi je draze sto je ona prosla nego Lolita. Ovako kod mene nece biti na dnu. Vec sad ima dosta slabijih kandidata za to.
 
Meni ovo nije loše (uz ogradu da nemam pojma kakva joj je bila konkurencija).
Simpa mi je što frizura Mirej Matje može da napravi i da litvanski na trenutak zaliči na francuski.
 
Back
Top