lt Litvanija 2024: Silvester Belt - Luktelk

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,528
Points
118
5g20jf2.png

Litvanski nacionalni emiter LRT počinje potragu za pesmom koja će ih predstavljati u Malmeu. Nacionalni izbor dobija i novo ime, pa se neće više zvati „Pabandom iš naujo“ (Pokušajmo ponovo) koje je uvedeno 2020, već jednostavno „Eurovizija.LT“.

Konkurs traje do 11. decembra, a jedan takmičar može konkurisati sa samo jednom pesmom. Svakom kandidatu, LRT će dodeliti najviše do 1500 evra na ime troškova izrade pesme i pripreme nastupa. Do 18. decembra biće objavljen spisak od najmanje 20 pesama. Pesma se može povući bez finansijskih posledica najkasnije do 31. decembra.

Eurovizija.LT će se sastojati iz 4 ili 5 polufinala i finala. Broj učesnika u polufinalima biće određen naknadno, na osnovu broja prijava. Učesnici moraju prisustvovati probama i snimanju polufinalnih emisija, kao i finalu koje će se direktno prenositi. Stručni žiri ima pravo da u takmičenje vrati eliminisanog kandidata. Na izboru glasaju i publika i žiri, čiji će se zbirni poeni konvertovati u evrovizijski sistem - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 i 12 poena, a nakon sabiranja poena, pesme sa najviše bodova proći će u finale. U finalu će se održati i superfinale sa 3 pesme za koje će glasati samo publika. Deo sredstava prikupljenih od SMS poruka biće uložen u evrovizijski nastup.

Ako pobednik iz bilo kog razloga odbije učešće na Pesmi Evrovizije u Malmeu, predstavnika će odabrati komisija LRT-a.

Kfdvk1K.png

POBEDNIK: Silvester Belt - Luktelk

 
Last edited:
Ovo njihovo NF me je uvek smaralo i delovalo dosta komplikovano. Uvek se tu iznedre i neke dobre pesme, to očekujem i sada.
 
Onaj period 2014-2015 kad je sto ljudi pjevalo iste pjesme pa onda sto puta mijenjali ko sta pjeva je bilo straobalno😂 sad je to skroz klasičan NF, meni je postao jedan od najjačih
 
Pa dobro, Litvanci zovu i izgovaraju Evroviziju isto kao i mi.
Litvanci vole basket isto kao i mi.
Litvanci su ista bedurija kao i mi :)
 
Bukvalno pojma nemam kako je biti Litvanac, sad mi je drago kad čujem da su isti ko Srbi. Hvala.
 
Jurijus Veklenko kada bi imao adekvatnu pjesmu na fazon Nizozemske 2014. mogao bi pobijediti. Ima stas, glas i harizmu, bukvalno samo mu pjesma treba. Monika Marija također, s tim da je ona već imala moćnu pjesmu za Evroviziju.
 
Tokom proteklih 10 godina, Gabrielius Vagelis je napravio samo sedam pokušaja da predstavlja Litvaniju.

Ove godine je objavio odličan novi album koji uključuje Šauksmas (Pabandom iš naujo! 2023), druge novije singlove (Man Moji) i neke nove pesme.

Možda će imati više sreće u svom osmom pokušaju? 🙏
 
  • Love
Reactions: Mrm
Jao, zamislite Evroviziju u Litvaniji 🤩🤩 Al bukvalno nedostaju mi ta vremena kada su malo drugačije države pobjeđivale na Evroviziji, Švedska je vjerovatno najdosadnija moguća host country
 
Ne mogu da zamislim u glavi ni kako Litvanija izgleda.
 
Sve što znam je oblik države na karti i zastava xD
Hvala Moniki Liu što znam kako zvuči jezik.
 
The roop je dosadan vise imali ste 1 sansu niste iskoristi dajte drugima sansu .
 
Back
Top