md Moldavija 2022: Zdob şi Zdub & Fraţii Advahov - Trenulețul

Moldavija
Ovi će rutinski u finale, pogotovo zato što će defakto predstavljati Rumuniju ove godine (koja ima katastrofa ponudu, ne znam ko ih može spasiti)
Kako kad oni imaju narodnjak koji je puno bolji od ovoga? 😁 Iako sumnjam da će ga poslati.
 
Rumunija glasa po onom idiotskom sistemu 83 % žiri, 17 % publika, tako da očekujem neki prosek :ROFLMAO:
 
Ne vjerujem da ovu pjesmu moze izvuc nastup. Pa ni da se Jovana Jeremic pojavi gola
 
Nema tog nastupa koji će ovo spasiti i svijet u kojem je drugačije nije svijet kojeg želimo biti dio

0822b27428f0e4a7cb06b7a5a71d16da.gif
 
Izuzev 2005, svi njihovi pokušaju su tragikomaični, u najmanju ruku. Ovo definitivno prednjači u gluposti i neukusu. Užas.
 
Dopadaju mi se autentični etno instrumentalni motivi ove numere...
Pesma je šaljivog karaktera, lakih nota, ali mi se zbog baš autentičnog etno prizvuka više dopada od njihova prva dva pokušaja.. A ujedino mislim da je izuzetno koncipirana po pitanju zabavnog karaktera.. Onaj deo u spotu kada ulazi graničar na putu iz Kišinjevu za Bukurešt i svi stanu u vozu, a onda onaj putnik pokaže sliku na kojoj je prikazan Stefan cel Mare, a graničar se oduševi i nastavi se zabava, je genijalno odrađen! :D 👏

Inače Moldavija je 2009 poslala jednu od najboljih etno pesama na evrovizijskom festivalu - Nelly Ciobanu - "Hora din Moldova", uvek ću pamtiti autentične etno motive te numere i prelepu boju glasa i tehniku pevanja izvođača... 👍👌
 
Neće mi biti među favoritima i nije skroz po mom ukusu, ali mi je svakako veselo, zanimljivo i uopšte nije loše odrađeno, a sviđa mi se što je na rumunskom. Mislim da može u finale, pogotovo ako bude previše bledih i jednoličnih uvek istih pop pesmičica u konkurenciji.
 
Slazem se. Kako je krenulo lose sa izborom pesama, a jos su u 1. pf-u i bez obzira sto su u prvom delu, imaju sanse za finale. Bice primeceni.
 
Moldavci su predstavili finalnu verziju pesme

 
Prešli malo u rock na početku i kraju pesme.
 
Ispeglano, ali i dalje iritantno.

Je l' ono lutkica Lidija Isak đuska u videu? 🤗
 
Ne sviđa mi se što su dodali rok u priču. Inače, zabavna pesma, a spot pregenijalan, posebno deo na granici i tepih..:ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Meni ovo očajna verzija, kao da je za 2011.
Za prvu sam bio siguran da ide u finale sigurno, za ovu i nisam baš.
 
Da, prva verzija je bila Žikina Šarenica spektakl, ovo sad je kao neki ska-rok ispalo sve zajedno, a to im baš nije trebalo u godini kad se skenira i kritikuje ko je došao s rok pesmom nakon prošlogodišnjeg pobednika... Mislim nije sad suštinski drugačije, i ok je i ovo, al isto preferiram prvu verziju.
 
Dopada mi se autentična etno muzika, braća Advahov, harmonika i etno duvački instrumenti, volim što je baš autentično, kao iz naroda, kao da nije za Evrovizijsku scenu namerno krojeno, retko kad se čuje baš tako muzika koja nije festivalski totalno prilagođena..
 
Podjednako iritantno i tupavo. Nadam se da ova trešina neće uzeti nekome mesto u finalu. Meni su oni bili super samo 2005. kada su bili autentični i potpuno originalni u moru žanrovski sličnih pesama, te su zasluženo bili visoko. Onaj horor iz 2011. i ovo su zaista neviđene nebuloze.
 
  • Angry
Reactions: Mrm
Konačno i Moldavci odlučili da odu negde na promociju, ovog puta u Tel Aviv.

hy110Cm.jpg
 
  • Like
Reactions: Mrm
Mogu na promociju i kod Saše Popovića u Grand, taman da one fikus bakice u publici popadaju u trans. Sa njima može i Albanka
 
Back
Top