md Moldavija 2022: Zdob şi Zdub & Fraţii Advahov - Trenulețul

Moldavija
Pa sasvim ocekivano ovo u finalu, ne znam je li iko ikada sumnjao da ce ispasti, bukvalno su bili sigurni iza one velike cetvorke. A mrzim pjesmu lol, koliko je ovo zabavno zapadnjacima gospode😩🙄
 
Ja sam pre revampa bio siguran da će proći i onda nakon revampa sam počeo da sumnjam i nakon probe sam uverio sebe da neće proći. Meni lično, ovo je horor.
 
Meni je ovo katastrofa od prve sekunde.
 
koliko je ovo zabavno zapadnjacima gospode😩🙄
Da, da, sinoć u selu, haos kad je ovo bilo.. 🤣🤣
Inače ovde ima Rumuna, koliko hoćeš, lokalnih, dijaspora...
 
Čitam komentare na fejsu ispod objave jedne muzicke stranice na kojoj su uglavnom ljudi koji se groze Eurosonga o dojmovima od sinoć i svi samo MOLDOVA, MOLDAVIJA BILA NAJBOLJA

ŠTA PROPUŠTAM(O)?!?!?!
 
Da, da, sinoć u selu, haos kad je ovo bilo.. 🤣🤣
Inače ovde ima Rumuna, koliko hoćeš, lokalnih, dijaspora...
Ma... Znam neke Holanđane, oni oduševljeni sa ovim, Bože sačuvaj, a mi ovamo istočno se zgrožavamo sa ovim LOL
 
To je ta razlika izmedju nas koji slusamo pesme cele evrovizijske i predevrovizijske sezone i ljudi koji prvi put cuju pesme na samom live nastupu…
 
Revamp je sranje, ali mora se priznati da su napravili nikad bolju atmosferu u Areni. Kad je tako, onda je prolazak u finale za mene zaslužen. Videćemo kako će proći u subotu, svakako će biti dobar rezultat.
 
Ovo je bilo vrh vrhova meni, medju 3 najbolja paketa sinoc. Ubedljivo.

Od pocetka sam bio 100% siguran da ce proci, jos kad se masa fanova zgrazavala, ali me omeo isecak sa proba gde je delovalo da je nastup prazan. Medjum, sinoc je bilo jasno da su tri koplja iznad vecine (posebno u ovako slabom polufinalu).

Ako ih ziri ne unakazi u finalu, top 10 bez problema.


Sve u svemu, Zdob shi Zdub 3/3 sto se finala tice. Respekt!
 
Ako ovo udje u top 10, onda mi lepo Eru Ojdanica da saljemo sledece godine.
 
Meni je ova pjesma zabavna, ne mogu je hejtat 😅, a i bio sam nekih 80% uvjeren od početka da će imat dobar nastup i tako opet proći na konto toga. Moldavija esc fenomen
 
  • Like
Reactions: Mrm
Stvarno im nije bio potreban ovaj revamp, ali su i sa tim bili odlični. Kakvo oduševljenje publike... Nekako mi se čini da su se kasno podigli oni dodatni ekrani, ne znam jesu li to sami doneli ili je to isto tako deo stejga samo za tako neke nastupe.
 
U publici su bili prisutni Rumuni u velikom broju, zato je bilo onako veselo. Kod nas je pesma zapažena zato što liči na našu folk muziku.
 
Mislio sam da će Španija 12 od srpske publike da dobije, ali sve su prilike da će Moldavija, ipak. Idu opet sa lijeve strane, kao i 2011, prije svega zbog glasova publike. Ne znam, volio sam pjesmu do revampa, poslije me malo smorila, a nastup mi je više izgledao kao proba. U svakom slučaju, očekivano su prošli ali mislim da treba da budu sa desne strane tabele
 
Pa od početka je bilo jasno da ovo bez problema prolazi.. sa revampom ili bez njega, i sa bilo kakvim nastupom, kadriranjem, animacijama... prosto pesma je drugačija od svih ostalih ove godine i lako privuče pažnju. Posebno taj efekat ima kod ljudi koji prvi put čuju pesmu to veče. Slično je bilo i sa Hej mama.
Ako je kršina My lucky day bila 10. mesto, može i ovo bez većeg problema. Posebno ako Rumunija opet ne uđe u finale, onda dobijaju komplet i rumunsku dijasporu.
 
Back
Top