md Moldavija 2022: Zdob şi Zdub & Fraţii Advahov - Trenulețul

Moldavija

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,986
Points
118
JZj6HTK.png

Moldavija je putem audicija odabrala pesmu "Trenulețul" koju izvode Zdob şi Zdub i Fraţii Advahov. Zdob şi Zdub su već dvaput branili boje Moldavije, 2006. kada su zauzeli 6. mesto i 2011. kada su završili na 12. mestu u finalu. Odabrana pesma je ujedno i prvi singl sa predstojećeg albuma koji izlazi ove godine.

Na audicijama u studiju broj 2 Moldavske televizije učestovalo je 28 izvođača, koji su nastupili uživo pred komisijom, bez koreografskih tačaka i specijalnih efekata. Žiri su činili Geta Burlacu – pevačica, Vali Boghean – kantautor, Cristina Scarlat – pevačica, Victoria Cuşnir – novinar i Aliona Moon - pevačica. Prvih šest mesta osvojili su:​
  1. Zdob şi Zdub & Fraţii Advahov - „Trenuleţul”
  2. Ana Cernicova - „Silent Battlefield”
  3. Lemonique - „Boys”
  4. Anet Smirnova - „Toxic Eyes” / Maxim Zavidia „READY”
  5. Lanjeron - „Magic carpet” / Emilia Russu „Yama”
  6. Ferum - „Love is”
Video spot


Snimak sa audicije

 
Nije loše ali daleko slabije od 2011, a pogotovo iz 2005.
 
Ovo je katastrofa svemirskih razmjera. 2005 i 2011 su za ovo smeće Arcade i Voila
 
Misscatylove ikona čekamo da dodje sledeće godine sa novom pesmom "outro" i pobedi ❤️
 
Moldova šalje povremeno zabavan treš, ali ovo je baš dno.
 
Steta sto nisu poslali Lele, ta mi je odlicna.
Ovo mi je i uzasno i zabavno u isto vreme :D
 
Nisam poslušala još celu (isečak samo), za vreme kog se ismejem sita, mogu samo da zamislim kakva je u celosti. 😅
 
Pazi kad završe u finalu sa ovim kršom. Ako se to desi jedne godine će se i nama desiti slična stvar, nemam tu dilemu 🙃
 
mislim da će ovo na sceni u torinu biti odlično, moldavci uvek naprave dobre nastupe. i biće dobre energije, u to sam siguran.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Meni je totalno realno da Moldavija zabelezi najbolji plasman od dosad odabranih pesama (ovih 7).
 
Hmm, ne? Ovo je u rangu one dsq BLR prošle godine. Teško da će u finale, osim ako ne naprave ludački nastup, u šta sumnjam.
 
Hmm, ne? Ovo je u rangu one dsq BLR prošle godine. Teško da će u finale, osim ako ne naprave ludački nastup, u šta sumnjam.
Hejj.. pričamo o Moldavcima ovde.. oni su retko kad omanuli sa nastupom čak i za najlošije pesme njihove, a tek da ne pričam koliko njima su vadili prosek i plasman istim
 
Back
Top