de Nemačka 2023: Lord of the Lost - Blood & Glitter

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,799
Points
118
hUcHZ9j.png

Nemački nacionalni izbor "Unser Lied für Liverpool" održaće se 3. marta u MMC Studios u Kelnu, sa početkom u 22:20. Još nije poznato koliko će pesama biti na izboru, ali bar jedno mesto će dobiti neko odabran preko TikTok-a. Glasanje na TikTok-u će se odvijati od 27. januara do 3. februara, a pobednika ćemo saznati u emisiji "Alles Eurovision" 4. februara od 18h. Osim tog takmičara, na izboru će se naći i odabrani od strane selekcione komisije sastavljene od stručnjaka iz muzičke industrije, nemačke ESC delegacije, međunarodnih lica i ARD pop radija.

Finale će tradicionalno voditi Barbara Šeneberger.​

QScr3AP.jpg


POBEDNIK: Lord of the Lost - Blood & Glitter

 
Last edited:
Barbara kad je jednog dana pitaju sjeća li se prvog vođenja njemačkog NF-a:

old-boomer.gif
 
Nemačka rahmetli. Upali u kolotečinu. I onaj top 5 iz 2018. je bio samo zbog animacija.
 
Ja osećam da Nemačka ide visoko ove godine, hajde da vidimo vara li me osećaj..
Nemačku 2022 i dalje slušam.. ❤️
 
Nemački fanovi pišu da su Lord of the Lost možda poslali Blood&Glitter na ULfL. Pesma odgovara propozicijama, a nagađanja baziraju na komentarima penzosa koju su reagovali na pesme na zvaničnom ESC Germany kanalu i komentarima benda u vezi sa takmičenjem.


@rintintin ih je slao na FSC sa odličnom pesmom (Black Halo), ali se nažalost nisu proslavili.
 
Last edited:
Ju pa može što se mene tiče, i dalje mi je Black Halo najbolja njihova, i još par odličnih gotivim od njih, ova mi nije nešto sad wow ali uopšte mi nije ni loša, go LOTL!

Inače, naknadno saznah da su ovi ljudi nastupali u Beogradu prošle godine u sred Štark Arene lol, kao predgrupa za Iron Maiden kad je imao koncert (negde na proleće je to bilo valjda) :D
 
Kad pomenu predgrupa, setih se kako su se ljudi palili da će Lady Gaga da bude predgrupa za Pussycat Dolls kad su imale koncert u Areni. :ROFLMAO:
 
Ne moze Megara i ovo gore u istoj veceri da bude
 
Nemci su poprilično potonuli kada je ESC u pitanju i to zaista dolazi do izražaja u poslednjih nekoliko godina. Po meni, jedino je "Rockstars" odlična pesma koja je prošle godine morala bolje proći, sve ostalo potpuni promašaji. Ove godine ne očekujem ništa, mada ostavljam prostora za iznenađenje, vrlo retko ubodu nešto dobro, ali desi se.
 
Učesnici:

Will Church - Hold On
Patty Gurdy - Melodies Of Hope
TRONG - Dare To Be Different
Lonely Spring - Misfit
Anica Russo - Once Upon A Dream
Lord Of The Lost - Blood And Glitter
Frida Gold - All the women in me are tired
Rene Miller - Concrete Heart

+1 pesma prijavljena preko TikToka za koju se glasa do 4.2.

Pesme: https://www.eurovision.de/news/Unse...m-ESC-Vorentscheid-2023,vorentscheid1020.html

Ima par pristojnih ovako na prvu: LOTL (skraćena verzija je na sajtu), Anica Russo, Will Church.
 
Jedina odlicna pesma mi je od Frida Gold - Alle Frauen in mir sind müde. Lepa muzika, glas, ta neka "opustajuca" atmosfera, ... Nadam se da ce biti neki lep nastup. Bas bih voleo da ovo ode na Evroviziju.
Jedino mi nije jasno zasto je pesma snimljena na 3:42 min. Isto tako "Blood And Glitter" je oko 4 minuta.
 
Kad sam vidio da Frida učestvuje, baš mi je drago bilo a još mi je draže što mi je pjesma baš legla, najbolja na izboru iako ima još par baš dobrih (Will, Rene a i ova Patty je simpa). U svakom slučaju, dobar nacionalni izbor, ako izaberu pametno biće daleko od posljednjeg mjesta.
 
Pored nje, ovo troje sto si nabrojao sam izdvojio. Od mene 4+. (y)A ova Fridina bas bas mi je isto legla. Mislim da mi je do sada najbolja sto sam cuo u NF-a.
Meni je kao neka spanska verzija pesme na nemackom jeziku. Ova gitara u kombinaciji sa violinom ili nekim drugim gudackim instrumentom mi je odlicna.
 
Meni se nakon prvog slupanja stufijskih verzija ništa nije do kraja izdvojilo..
Možda mi je najzanimljivija Lonely Spring - "Misfit"...
 
Nisam baš oduševljen izborom. Pjesme su generalno ok, ali ništa wow. Nek izaberu LOTL čisto da iskoče iz šablona.

Ova Patty Gurdy mi je tako nešto što bi Ralph Siege komponirao za Švicarsku tamo negdje 2004. i ispušio u pf lol.
 
Ovi LOTR/GOT deluju kao najbolji izbor. Može zvučati super uživo, a opet ne.
Ne bih se ni iznenadio ako dobijemo prvu pesmu na nemackom od njih posle 2007. i nažalost prerano preminulog Rogera Cicera.
 
Zapravo, pesme nisu nimalo loše. Na prvu, imam 3 favorita:
1. Rene Miller - Concrete heart - ova pesma je tako "ja" u smislu mog muzičkog ukusa, predivna.
2. Lonely Spring - Misfit - I ovo je odlično, bilo bi zanimljivo čuti i ovaj zvuk na ESC-u.
3. Will Church - Hold on - laganica, vrlo ugodno i slušljivo.

Nisu loše ni Frida Gold i Patty Gurdy, vrlo autentičan zvuk. Trong i Lord of the Lost mi uopšte ne prijaju.
 
Back
Top