de Nemačka 2023: Lord of the Lost - Blood & Glitter

Ne isključujem mogućnost da imam pamćenje zlatne ribice, ali odslušao sam pesme pre pola sata i ne uspevam nijedne jedine melodije da se setim 😅

Iako mi je utisak da je za nijansu bolje NF od prošlogodišnjeg (premda ne znam da li je izvodljivo da bude gore od prošlogodišnjeg), fasciniran sam kako i odakle izvlače ove antitalente iz godine u godinu. Imajući u vidu da Nemačka ima 83 miliona stanovnika i jednu od najrazvijenijih i najraznovrsnijih muzičkih scena na svetu, mogu samo da zaključim da ili se samosabotiraju jer ne žele dobar rezultat ili da je u pitanju nekakvo pranje para.

I ove godine će da ližu patos.
 
Naučite da vam pamtljivost pesme ne bude primarna, posmatrajte malo šire.. Savet.. :)
 
Pamtljivost je izuzetno bitna kada je u pitanju muzika, bilo da govorimo o takmičenju ili ličnom ukusu. Individualnost i jedinstvenost neke pesme je ono čime se ona izdvaja od drugih pesama, izlazi iz šablona i postaje vanvremenska.

Imam utisak da bih istog trenutka prepoznao deo sa gitarom iz pesme High Hopes od Pink Flojda makar bio u komi i imao 90 godina.

Logično da se ništa sa Evrovizije ne može porediti sa njima, niti to očekujem, ali pesme sa ovog NF su prosto bezlični derivati. Bar po mom mišljenju 🤷🏼
 
U ovom slučaju se gotovo i sležem (za ovo NF) ali generalno pamtljivost mi nije primarna...
 
Nije lose ovo finale, mada Nemacku uglavnom volim iako su redovno poslednji meni su negde na sredini😂 #sisters kao primer.

Navijam uglavnom za Rene posto mi je to ostalo u secanju posle slusanja
 
Izasao je spot. Mogao bih ovako nesto da zamislim da ce biti na sceni. Zena sa gitarom, a ona sa plesacicama izvodi lagan performans. Dopada mi se ova strela, jer daje neku simboliku u samoj pesmi.

Da mogu, dao bih sve svoje favorite sa ovogodisnjih NF-a da ovo pobedi i ode na Evroviziji.:cry:
Ne mogu da opisem koliko me je ova jednostavnost obuzela. I ovaj nemacki mi ovde tako zvuci tecno.
Jedino sto me brine, skracenje pesme.
Od njih mi se sta malo dopadne. U ovom veku samo 3 da su mi odlicne:
1. Jamie-Lee (2016) - na prvo slusanje u pf-u mi je privuklo paznju, a na drugo slusanje mi je vecbila medju favorita, a ubrzo mi postala jedna od najomiljenijh nemackih pesama u istoriji Evrovizije
2. Michael Schulte (2018) - do Evrovizije mi se pocela dopadati, a do tada mi je bila vrlo dobra
3. Texas Lightning (2006) - moglo je i ovo na 2. mesto; lagani kantri
 
  • Like
Reactions: Mrm
Poput prekrasne Litvanije 2007, Love or leave, don't play with my heart again... 💕
 
Taj neki lagani stil; dopala mi se, ali njen glas nije tako meksi, finiji kao kod Fride.
 
Plus jedino što je na nemačkom, sve ostalo je teški trol..
Mada, kažu da je on bio najveće ime među konkurencijom..
 
Meni je ovo odlično NF i verovatno ću gledati. Skoro sve pesme mi se sviđaju osim one koju je pisala Elsi Bej.
 
I poslednje večeras na repertoaru. Čini mi se da im je bolje NF nego prošle godine. Ima nekoliko finih pesama , ne bih ništa izdvojio. Mislim da je vreme da pošalju nešto konkurentno, u pepelu su godinama pritom daju tolike pare za ESC, neka se ugledaju na Španiju i Britaniju da se trgnu malo. Biće zanimljivo svakako, ispratiću.
 
Ma kakva Britanija? Španija i Francuska su meni bolji primeri. 😁
 
Koliko sam se navukao na "Concrete heart". :love: Ako ovo ode, Nemci će mi biti u samom vrhu još od 2012.
 
Isto i meni, slušam je stalno. Rene ili Frida, što se mene tiče
 
Poslusao rekapitulaciju i bas mi se dopala Rene Miller - Concrete Heart. Ne znam da li ima sanse za pobedu, ali bila bi im jedna od boljih pesama koje su slali u poslednje vreme. Jos bi u ovakvoj mucenoj konkurenciji i izbegla bottom 5.
 
Back
Top