no Norveška 2023: Alessandra Mele - Queen of Kings

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,358
Points
118
o3B1cyp.png

Norveška će svog predstavnika na Pesmi Evrovizije 2023. godine u Liverpulu izabrati na 61. izdanju Melodi Grand Prix-a. Ove godine se menja format takmičenja, a po četvrti put u istoriji, finale će se održati van Osla. Za razliku od ove godine, neće biti direktnih finalista, a ni duela, čime će svi učesnici biti u istom položaju. Takođe, izostaće i druga šansa. MGP će činiti 3 polufinala sa po 7 učesnika, od kojih po 3 prolazi u finale.

Učesnici će biti predstavljeni 4. januara, dok će pesme biti objavljene oko nedelju dana pred svako polufinale, odnosno, 7, 16. i 23. januara.

1. polufinale - 14. januar
2. polufinale - 21. januar
3. polufinale - 28. januara
FINALE - 4. februara, Trondhejm - Spektrum arena

U finalu će glasati međunarodni žiri i publika u odnosu 50%:50%.

Voditelji šoua biće Arian Engebø i Stian ‘Staysman’ Thorbjørnsen.​

mr65mUr.jpg
 
Last edited:
Imena o kojima se spekulise su KEiiNO, Ulrikke i TIX. Nadam se nekom osvezenju, vrte se ista imena kod njih
 
Kako mi je smiješno kad ljudi na netu prozivaju tipa jadnog Markusa Rivu koji pokušava da ode na ESC, kao paćenik ovo ono, ali Keiino koji su bili jednom, zamalo i drugi put i kao too odlično što hoće opet
 
Kako mi je smiješno kad ljudi na netu prozivaju tipa jadnog Markusa Rivu koji pokušava da ode na ESC, kao paćenik ovo ono, ali Keiino koji su bili jednom, zamalo i drugi put i kao too odlično što hoće opet
Dvostruki arsini u punom sjaju.
 
Mene Keiino nervira jer bukvalno nemaju nikakvu karijeru van ESC balona niti ambicije da to promene

Pevaju po fan koncertima, prajdovima i toliko od njih
 
Ne svidjaju mi se nesto pesme od Markusa pa me zato smara (sad sam uzeo njega za primer, jer je spomenut).
Dve pesme od KEiiNO su mi odlicne, s tim sto je po meni "Monument" vise zvucalo pobednicki i bolja mi je, pa me ne smaraju. Iako mi nisu bili prvi favoriti na tom izboru, bilo mi je zao, krivo sto nisu izabrani. Po meni je ta godina bila bas prejaka na njihovom izboru.
 
Sutra objava ucesnika mgp. Navodno, tri bivsa predstavnika su medju ucesnicima. Najglasniji tracevi su da se Ulrike vraca. Ja bih voleo, pa da ona i Kedzo konacno odu na esc. Voleo bih da vidim i Mariju Mohn ponovo, prosle godine je imala super pesmu.
 
Opet Keiino. :rolleyes::rolleyes:
Zanimljivo da učestvuje predstavnik iz 1999. ta pesma mi je neka vrsta GP. :D

Naknadno videla prva četiri, iskreno se nadam da Ulrikke ima super pesmu i da pobeđuje.

Ipak zezancija za Keiino, mada mi ni stvarni učesnik nije nešto.
 
Last edited:
Zanimljivo. Dosta novih imena a najvise me zanimaju ucesnici The Voice.
 
Nemojte pisati gluposti u temi, u rangu da je Madona potvrđena za PZE. Relevantno je ono što bude objavio NRK, a ostalo može biti obrisano.
 
Objavljuju se učesnici.
Tu je i Ulrike i ona iz 2006, ako se ne varam.
 
Back
Top