no Norveška 2023: Alessandra Mele - Queen of Kings

Ovako mi se izdvojilo:

1. pf
1. Alessandra Mele — Queen of Kings
2. Umami Tsunami — Geronimo

2. pf
1. Elsie Bay — Love You In A Dream
2. Sandra Lyng — Drøm D Bort
3. Jone — Ekke Inni Meg

4. Bjørn Olav — Turn Off My Heart
5. Alejandro Fuentes — Fuego

3. pf
1. Skrellex - Love Again
2. Tiril Beisland - Break It

3. Eline Thorp - Not Meant to Be

Zelenom bojom su mi se bas izdvojile pesme od ostalih, a ove su mi skoro pa odlicne. Ima tu jos par pesama koje su obecavajuce. Kao sto se vidi, 2. pf-e mi je mnogo bolje od ostala dva, a 3. ima malu prednost u odnosu na 1.

Sve u svemu, zadovoljan sam sa ponudom.
 
Moj top5:
1. Alessandra Mele
2. JONE
3.FREYA
4.Ulrikke
5. Unami Tsunami
guilty pleasure Eline Thorp
 
Meni Ulrikkina pjesma zvuči bolje nego Attention tbh, ali ipak mi je i dalje najbolji njen prvi pokušaj, Places, iz 2017. ili koje već godine.

Mrzi me da slušam sve pa sam ih poslušao samo par ovih koje znam od ranije i dobar mi je Atle Petersen - Masterpiece, malo cheesy ali on je toliko lijep da može pjevati i Leto svet and I would still buy it
 
guilty pleasure Eline Thorp
Možda sam ogluveo od ovog proleća, ali meni je Eline čist plezir i jedva čekam da čujem celu pesmu. Sviđa mi se dosta ovih tizera 🙌
 
Zašto ja ne smem da komentarišem na temi o našem izboru? 😂
Kunem se neću da pljujem Majče Nikolić i poštara koji kuca dva puta.. 😂
 
Triumph, Love Again i Drøm D Bort vrijedne spomena, ostalo srednja zalost i/ili neslusljivo
 
Oooo čuo sam isečke.. Produkcija će biti dobra, ima i za mene isečaka, ali ima dosta i da je nekako sterilno, slično, videćemo..
Nekako najviše za sada obećava:

Tiril Beisland – “Break it”

Stig van Eijk - "Someday"

Kate Gulbrandsen - "Tarer i paradis"
 
Last edited:
Izgleda da se svima dopadaju različite pesme 😅 Teško je doneti neki konkretniji zaključak na osnovu isečaka, ali mi je ovaj izbor malo mlak za norveške standarde. Verujem da će se utisak popraviti nakon što odslušam pesme, naviknem se na njih i sagledam kako izgleda celokupan paket sa nastupom.
 
Ovo je lepo rečeno. Deluje mlako za norveški standard!
I ja ću sačekati full pesme, a i nastupe.
Mali su ovi isečci.
Danas izlaze cele pesme za prvo polufinale?
 
Izlaze 9.1. ponedeljak.

Naravno da ce nastup, pesme u celosti i uzivo izvodjenje dati kompletan utisak, ali na osnovu ovih isecaka moze se naslutiti sta otprilike da ocekujemo.
A na osnovu ovih isecaka, deluje mi da je malcice slabije nego prosle godine, ali opet mi ima dosta interesantnih isecaka koji su mi privukli paznju. A sta ce biti najbolji izbor za njih, ne znam.
Za mene, trenutno, "Love Again". Bas mi se izdvojilo.
 
Znači da uskoro očekujemo isto i na ESC.
A onda i JK. :love:
 
Back
Top