no Norveška 2024: Gåte - Ulveham

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,326
Points
118
9Gtsptr.png

Norveška će svog predstavnika na Pesmi Evrovizije 2024. godine u Malmeu izabrati na 62. izdanju Melodi Grand Prix-a. Polufinalne večeri održaće se u NRK studijima u Oslu, a finale u Trondhejmu. MGP će činiti 3 polufinala sa po 6 učesnika, od kojih po 3 prolazi u finale.

Učesnici će biti predstavljeni 5. januara.

1. polufinale - 13. januara
2. polufinale - 20. januara
3. polufinale - 27. januara
FINALE - 3. februara, Trondhejm - Spektrum arena

Prema rečima Stiga Karlsena, šefa norveške delegacije, u finalu će biti promenjen odnos glasova publike i žirija te će on biti 60%:40% u korist publike.

Voditelji šoua biće Marion Ravn i Fredrik Solvang.

3xq0L7X.jpg

POBEDNIK: Gåte - Ulveham
 
Last edited:
Evo i šta kaže jedan od članova norveškog OGAE-a, koji je zahvaljujući norveškoj televiziji, već preslušao pesme.
"Ovo je nešto što sam prizivao duži niz godina i želeo bih da kažem urednicima MGP-a da rade kako treba. Posebno je dobro što pesme kakve retko čujemo na MGP-u deluju originalno u svom žanru, a ne posebno prilagođeno takmičenju. Mislim da će svako moći da pronađe bar jednu pesmu koja mu se zaista dopada, a ako ne možete da je nađete, mislim da muzika jednostavno nije vaša stvar ili vam je ukus takav da MGP nije za vas.

Naravno, nije mi se svidelo svih 18 pesama, ali nema pesme koja je potpuno beznadežna za moj ukus. Neke pesme su u žanru koji nikad nisam razumeo, ali i takve pesme će verovatno naći svoje obožavaoce. Iako u trenutku pisanja znam na koju pesmu bih se kladio da se kladim danas, nisam siguran da će ta pesma dobiti kartu za Malme. Ima pregršt pesama za koje mislim da će moći da se bore za pobedu, bar dok ih ne vidim na sceni, jer tek tada se pesme zaista kristališu, zar ne?

Prvo polufinale je narednog vikenda, ali prvo će pesme biti okrivene ovog petka. Imate razloga za radost, biće i poznatih lica i uzbudljivih novajlija."​
 
Uf pa baš je nahajpovao, ali možda ga i pretera malo :D Videćemo sutra, voleo bih da je u pravu!
 
Kvalitet NMGP je u konstantnom rastu u poslednjih par godina. Iskren da budem, više iščekujem pesme ovde, nego sa Melfesta.
 
Ne čitaš postove Poky!! 😂
ma isprala mi mozak tema za Doru :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:


KEiiNO - bzvz
Margaret - dobro, ali ne na nivou "I feed you my love"

ostalo mi se ne sviđa, ovo mi ne miriše dobro za NMGP

Super Rob, Erika Norwich - My AI jedino, to mi je kao kul, al opet slabo za ESC

EDIT: I "Woman Show" je kul
 
Back
Top