no Norveška 2024: Gåte - Ulveham

Evo fotke KEiiNA sa predstavljanja učesnika

Foto: JULIA MARIE NAGLESTAD / NRK

DnPLtPE.jpg
 
Joj, ne, Berger je morala da se vrati se silaskom Isusovim, šta je ovo

Teletabisi samo ok. Ćao.
 
Koga birate, roze robota?

Erika je pronašla neočekivanog partnera i najboljeg prijatelja u Super Robu - skoro 3m visokom robotu opremljenim najnovijom AI tehnologijom. Ponekad je brilijantan, a ponekad dosadan. Super Rob je tu da pomogne ljudima, da stvori dobru atmosferu za ceo svet i zabavi publiku na MGP-u!

wfBztA0.jpg
 
Jedva čekam da poslušam šta sve nude, volim Norvežane!

Za sad sam čuo samo Margaretu koja je skroz korektna i KRiiNDŽO koji su plač majke božje
 
Jedva čekam da poslušam šta sve nude, volim Norvežane!

Za sad sam čuo samo Margaretu koja je skroz korektna i KRiiNDŽO koji su plač majke božje
Poslušaj Eya što pre!!!
 
"Ulveham" mi najbolja pesma ove ESC sezone bez premca, možda jedino sa Lazanjom i 5miinust može da se potuče
 
Norvezani ne znaju da razocaraju, imaju par bas dobrih pesama.

Ingrid Jasmin - "Eya" za sada moj favorit​

 
Izgleda da je ovaj bata robot jedan od dvojice iz Subwoolfera, Gaute Ormasen
 
Prvi utisci, od najlošije do najbolje pjesme:

18. KEiiNO – Damdiggida
Stvarno mi je bilo dobro ono što su radili ranije, ali točno se vidi da su sad postali ESC bubble cringe act, ovo je baš slabo. Kao, na momente je zabavno, ali sveukupno je loše. Ajde dalje jojkati po ESC koncertima u amsterdamske podrume, ESC pozornica više nije za vas mili moji 3/10

17. ELI KRISTIN HANSSVEEN – Touch of Venus

Skoro uvijek bude tako neka ženska power balada koja mi ne smeta zato što je ženska power balada, već zato što djeluje tako usiljeno i plastično. Isti šablon svaki put. Stvarno ne. 3/10

16. FARIDA – Heartache

Prošle (ili pretprošle??) godine mi je s onom baladom bila predosadna, lijepo što je živnula ove godine, samo šteta što je pjesma ovakva kakva jest. Ne znam s čime usporediti ovakve pjesme, ali znam da ih ne mirišem. Svaka čast ko voli, ja ne. 3/10

15. MISTRA, BENEDICTE ADRIAN, ANDERS ODDEN – Waltz of death

Dok se napokon razvije u nešto, porodiš se. Drugi dio pjesme, gdje i udari taj goth zvuk, je dosta bolji, ali sveukupno messy. 4/10

14. ANNPRINCESS – Save me

Nit 'vamo nit tamo. Filler. 4/10

13. MATHILDE SPZ, CHRIS ARCHER, SLAM DUNK – Woman show

Mrzim kad se ovako izderu na početku pjesme odmah, bukvalno imam osjećaj da će me napasti preko Spotifyja. Bezveznjikavo, ali malo podnošljive od KEnjA. 4/10

12. INGRID JASMIN – Eya

@Petar Hvala na preporuci, ali žao mi je… Počelo je baš obećavajuće, pomislim evo nove Freye (još se i rimuje Eya-Freya), ali se pjesma pretvori u takav mess, nenormalno. Toliko su toga spojili, i ono što treba i što ne treba, naprosto je uslijed svega toga nemoguće da mi zadrži pažnju. 4,5/10

11. THOMAS JENSSEN – Take me to heaven

Ovakvi vokali mi već lagano idu na živce i to mi kvari utisak. Kao i kod Margaret recimo, refren je dosta jači od strofa, ali sveukupno dosta slabije od spomenute. Tralala pjesma koja mi ne smeta, ali to je to. 5/10

10. GOTHMINISTER – We come alive

Vrijeme je za onu kultnu: Samo okej U SVOM ŽANRU. Gate mi je u tom nekom mračnom fazonu ipak bolja. 6/10

9. MYRA – Heart on fire

Ovdje me muči to što pjesma čudno počne, previše nekako „u glavu“ s tim refrenom, ali onda se ipak vrati na kolosjek lol. Pa skroz fina pjesma, tu negdje zlatna sredina, ali mi je suviše random u kontekstu ESC-a kojeg se doduše svakako neće domoći. 6/10

8. GATE – Ulveham

Trebalo bi mi se sviđati i to baš baš, ali za sad samo okej. Definitivno postoji prostor za napredak. Za raznovrsnost izbora je dobro što imamo i ovakve pjesme. Vidjet ću s vremenom što ću s ovime. 6,5/10

7. VIDAR VILLA – Mer

Klasični norsk/scandipop, simpatično, ne smeta. 7/10

6. MILEO – You're mine

Kad već nema Chrisa i ovo je fino. Zanimljiv pjesmuljak, zanimljivo strukturiran, sve u svemu slušat će se ovo još zasigurno. Svašta je tu izmiksano, na momente se čak čuje i onaj neki prizvuk ESC-a 2000.-ih, ali je sve to dobro ukomponirano. 7/10

5. ANNE FAGERMO & DAG ERIK OKSVOLD – Judge tenderly of me

A slatki su mi ovi random dueti uvijek. Refren je skroz lijep, dobro je i taj country prizvuk ukomponiran, onako diskretno, fino. Skupoća + kvaliteta. 7/10

4. MIIA – Green lights

Drago mi je da je ona postala tako relativno poznat izvođač, jbt preko milijun mjesečnih slušatelja, lijepo. I pjesma je lijepa, tipična Miia. Definitivno mislim da može biti kandidat za pobjedu, iako fali malo jačine u pjesmi, odnosno nečeg da se baš izdvoji do kraja. 8/10

3. MARGARET BERGER – Oblivion

Ovdje mi fali da strofe budu nešto bolje. Pre-chorus je odličan, super se gradi sve do refrena koji je isto tako odličan. Sveukupno dosta dobar pokušaj, jebiga naravno nije IFYML, ali pokušavam ne gledati s te prizme i odmah mi je pjesma bolja. 8/10

2. FREDRIK HALLAND – Stranded

Da, čuli smo ovo stopedesetosamhiljada puta. Da, cheesy je. Al' ja volim sir. Predivna kompozicija, ugodan vokal, taj klavir, divotica! Vidim da ima 205 mjesečnih slušatelja al' dobro, vjerujemo u Fredrika. @Djole89, poslastica i za tebe, zasigurno. 9/10

1. SUPER ROB, ERIKA NORWICH – My AI

Sve ono što su KEiiNO pokušali biti, i to veličanstveno bezuspješno, to je uspjelo ovom… duetu lol. Zabavno, simpatično, ko neki omaž Aquainoj Barbie girl, samo prilagođeno ovom vremenu. Može ovaj robot u Malmo, San Marino 2018. robot pronađen bačen u smeće u dvorištu Valentine Monette!!1! 🤖🤖🤖 9/10
 
Back
Top