Rezultat na ESC nije merilo za festival, ali je merilo za norvešku delegaciju koja očigledno godinama radi onako kako treba, tj. kako bi mnogi furali da mogu. Sa tog festivala povlače pesme i imaju odlične plasmane u kontinuitetu. Sa Ulrikke su možda mogli i do najvišeg mesta.dobro, ali rezultat na ESC nije merilo MGPa
Recimo Tix/ova MGP godina je bila bolesno jaka, a on zamalo da ispadne u polufinalu. S druge strane 2019. KEiiNO dobio tvt na ESC, a na MGPu bukvalno nije imao konkurenciju i sve je bilo jalovo.