OGAE Second Chance Contest 2023

Svakako, belgijska pesma je produkcijski dosta siromašnija, a prošla je stvarno iznenađujuće dobro. Uz dobar nastup, ja mislim da je Fića mogao do top 10 glat.
 
Ovo natjecanje je smiješno. Ona dva skakavca ni po kojem kriteriju nisu za ovako uvjerljivu pobjedu.
Obozavam i Honestly i Yllivoimainen, ali pitanje bi li bili top 3 da nisu Norveška i Finska.
Bravo za lijep plasman Filipa, a tek osmo mjesto za Ollieja je apsurd
 
Ovo natjecanje je smiješno. Ona dva skakavca ni po kojem kriteriju nisu za ovako uvjerljivu pobjedu.
Obozavam i Honestly i Yllivoimainen, ali pitanje bi li bili top 3 da nisu Norveška i Finska.
Bravo za lijep plasman Filipa, a tek osmo mjesto za Ollieja je apsurd
Ova OGAE glasanja su apsurdna sa tim vrtenjem istih zemalja, a bar da se nešto ističu. Dve godine zaredom Švedska uzima Second Chance a Melfest nikad gori. Argument koji viđam je da članovi preferiraju pop, a prošle godine ona Medina iz Švedske pobedi (još sa plagijatom).

Stvarno nisam hejter Švedske al brate sjašite malo, niste vi nikakvo čudo niti toliko odskačete kvalitetom koliko se predstavlja
 
Ne mogu ovaj Norveski proliv da razumem. Generalno ova glasanja su kao iz paralelne realnosti kao i na OGAE Song Contest-u. Non stop iste zemlje u top 5. Ne bi me cudilo da Dzanum fopne sa ovim glasackim telom.
Najverovatnije hoće, ali ostaje mala nada da će se se tetkice smilovati pa je pogledati ista sreća kao Filipa.
 
Džanum je pobedio na nekoliko stranih takmičenja, ili je uglavnom pri vrhu ili makar top 10, nadam se da ovde neće biti drugačije.
 
Biće teško, posebno jer jače zemlje na OGAE Song Contest šalju svetske hitove, odnosno poznatije izvođače, npr. one koji su učestvovali prethodno i na Evroviziji, ali bilo bi lepo da i tu padne fin rezultat. Nekad je i moglo da se pobedi sa manje poznatim pesmama, poput Hrvatske i Franke 2008. Od tada, tj. na poslednjih 13 izdanja, samo 5 zemalja je pobeđivalo: UK, Francuska, Italija, Španija i Australija, tj. skoro nemoguće je tu odneti pobedu pored njih. Interesantno je da ni Švedska ne uspeva tu da zasedne na tron, pa je na ovom takmičenju pobedila samo jednom, 2000. godine (imali su i jednu pobedu na ugašenom Video Contest-u 2020). Ali zato dominiraju na OGAE Second Chance-u gde imaju 18 pobeda sa 37 održanih izdanja,​
 
Čestitam Srbija na uspjehu. Hrvatska još i super prošla za tu pjesmu. Skandinavija naravno u vrhu. Ovo je postalo tako dosadno. Ne želim da budem uvredljiv ali gledao sam emisiju o fanovima ESC na HRT Zlata Muck Sušec...Odgovorno tvrdim da pola onih koje je pronašla prvo treba jedan ozbiljan posjet psihijatru. Eto toliko i ugodan dan. Očito ima različitih"vrsta fanova "ESC I ne odnosi se ovo na fanove ove stranice OGAE Srbija, mi Balkanci smo drukčiji narodi. Razumijem zašto Švedska često na tronu ali da Italija bude tako hejt, njihove zadnje pjesme brišu pod Švedskim pobjednicama po kvaliteti i svemu Ali opet to je samo moje mišljenje na koje imam pravo.
 
Glasovi OGAE Holandije nisu računati jer su oni objavili svoje glasove ranije suprotno pravilima. Inače, ovako su bili glasali:

12 :be: Belgija
10 :fi: Finska
08 :no: Norveška
07 :se: Švedska
06 :pl: Poljska
05 :es: Španija
04 :rs: Srbija
03 :dk: Danska
02 :it: Italija
01 :ua: Ukrajina

Dakle, ne bi promenili konačni redosled.
 
Pomešali sa OGAE glasanjem za ESC. 😂
 
Sta mislite kako bi Filip prosao?
Ja nekako mislim da bi bio 12-15
Ja mislim par mesta iznad, 20. mesto max...

Ne znači ništa specijalnoo ovo takmičenje, da li zaista mislite da bi Nochentera bila oako visoko? Nema šanse...
 
Ma nema greške što smo slali Lukca, Baloš će da grize dok ne pobedi dok bi Lukica odmah odustao i vrv počeo da hejtuje kako nije shvaćen u svojoj domovini xD
 
Ma nema greške što smo slali Lukca, Baloš će da grize dok ne pobedi dok bi Lukica odmah odustao i vrv počeo da hejtuje kako nije shvaćen u svojoj domovini xD
Baloš, srpska Samanta Tina! 😍❤️🙌
 
Verovatno bi tako bilo. A Filip možda dođe i sa nečim još boljim, čini mi se da ovo nije najbolje što može. :)
 
Fenomenalan rezultat za Filipa na ovom online takmičenju, nisam iskreno vjerovao da će u top 10 upasti i zauzeti visoko 6. mjesto wow, šteta što mu je za par poena izmakao top 5...
Srpski nacionalni izbor tj. većina pjesama koje su važile za favorite na PZE ove godine su bile baš lijepo prihvaćene kod stranih fanova, u svakom youtube top-u se visoko kotiralo masa njih što prethodnih godina nije bio slučaj, tako da me zapravo ovakav ishod i ne čudi, isto i da smo poslali u Liverpul nekoga drugog a Luku na OGAE Second Chance pretpostavljam da bi i ''Samo mi se spava'' odlično prošla.

Mislim da bi se Baloš nešto bolje snašao na Evroviziji od Luke, vjerovatno kao Slovenci bi bio pozicioniran otprilike - dakle ne više od 20. mjesta nažalost, od žirija bi svakako bilo više glasova a od publike isto neka sića jer se on ni kod nas nije nešto proslavio na televotingu (tek četvrti je bio ako se ne varam).
Jednostavno, Let 3 je imao daleko primamljiviju pjesmu za balkanske dijasporce pa su pokupili sve visoke bodove plus Albanci onu kuknjavu tako da smo mi ostali po strani, tako se zalomilo ovaj put jbg. :cautious:
 
Back
Top