Olimpijske igre

One su u Brazil otišle bez i jednog jedinog treninga i odigrane utakmice. Tako da je rezultat očekivan.

Nadat je se da će Nemice dobiti Brazilke večeras, odnosno da Brazil neće pobediti sa 7 razlike i 75+ datih koševa.
 
Popunjava se dobro nas tim za OI. Mozda budemo imali i vise sportista nego prosli put.
Treba biti posten i reci da je broj medalja prosli put bio odlican, tako nesto ili malo ispod je realno.
 
Da se vratim na početak teme: ni ja nisam za brejkdens ako to znači izbacivanje nekog drugog sporta zbog finansija i logistike. Ovako mi ne smeta što je ubačen.

Inače, za karate i generalno borilačke sportove, skoro saznah da je razlog zašto nestaju sa OI taj što se moraju mnogo prilagođavati OI pravilima, do te mere da je poznavaocima i ljubiteljima smešno da uopšte prate. Šteta, to je za mene bio jedini događaj gde ispratim te sportove i naučim više o njima.

Red bi bio da Đovak konačno izdominira i na OI :) Meni se nije dopalo što je pre tri godine onako ispalio dubl partnerku (kojoj je to bila velika šansa za probijanje) da bi igrao singl (i izgubio taj meč).
 
Isplatio joj je veliku odštetu posle. Znam iz sportskih krugova, ali svakako, mogla je biti Olimpijska Šampionka.
 
  • Like
Reactions: raz
Grupe za Olimpijski turnir u muškoj košarci

Srbija će biti u grupi sa SAD-om, Južnim Sudanom i kvalifikantom sa turnira u Portoriku (Meksiko, Obala slonovače, Litvanija, Italija, Portoriko ili Bahrein).

hYMzxXf.jpeg


Ženska konkurencija

Srbija je u grupi sa Španijom, Kinom i Portorikom.

kyuHEEt.jpeg
 
Prema navodima ESPN-a, Amerikanci će nastupiti sa jakim timom u muškoj košarci:

Lakers - LeBron James, Anthony Davis
Warriors - Stephen Curry
Suns - Kevin Durant, Devin Booker
76ers - Joel Embiid
Minnesota - Anthony Edwards
Boston - Jayson Tatum, Jrue Holiday
Miami - Bam Adebayo
Indiana - Tyrese Haliburton
 
Samo cu dodati da je poslednji dodati igrac Kavaj Lenard. Cekalo se na to koliko je ozbiljna povreda.

Meni je malo iznenadjenje da su se Slovenke u rukometu plasirale na OI pobedom nad Crnom Gorom. Tako da Slovenija ima u obe konkurencije.

Sto se nas tice, dostigli smo kvotu 82. Poslednji koji je obezbedio je Lazar Kovacevic, streljastvo vazdusna puska.
 
Back
Top