pl Poljska 2022: Ochman - River

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,311
Points
118
Flod4nJ.png

Poljski javni emiter TVP odabraće pesmu predstavnicu za Torino putem izbora "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję" (Ovde kuca srce Evrope! Biramo hit za Evroviziju), koji će se održati 19. februara. Na izboru će biti 10 pesama, a pobednik će biti odlučen kombinacijom glasova petočlanog žirija i publike u odnosu 50%:50%, pri čemu prednost imaju glasovi publike u slučaju jednakog broja poena. Šou će voditi Rafał Brzozowski, Ida Nowakowska i Małgorzata Tomaszewska, a Aleksander Sikora i Marek Sierocki će se javljati iz bekstejdža.

Učesnici (pesme preslušajte klikom na naziv pesme)​
U revijalnom delu finala nastupiće Ell & Nikki (pobednici Pesme Evrovizije 2011), Justyna Steczkowska (predstavnica Poljske 1995), Blue Café (predstavnici Poljske 2004), Kasia Moś (predstavnica Poljske 2017) i Rafał Brzozowski (predstavnik Poljske 2021), kao i poljski predstavnici na Dečjoj Pesmi Evrovizije, Viki Gabor (pobednica DPE 2019) i Sara James (2021).

Pobednik: Krystian Ochman - River

 
Last edited:
Poljaci imaju jedan posao. Ostalo će odraditi Europa u maju 🙏
#downdowndowntotheriver
 
Dobra je River, al' Paranoja hitčina samo takva. Verujem da će vokali biti bolji nego što mnogi misle
 
Dobra je River, al' Paranoja hitčina samo takva. Verujem da će vokali biti bolji nego što mnogi misle
Ima vec par nastupa, i ono gde nije na plejbek je kriticno.

Svakako je bolje za njih da ne izmisljaju toplu vodu, imaju cist top 10 sa pesmom River.
I onaj mali Kuba mislim da je bolji izbor od Paranoje
 
Paranoia mi je samo ok, ali uživo zvuči baš mlako u odnosu na studijsku verziju. S njom nisu sto posto sigurni za finale. A svakako mislim da je Ochman dosta popularniji u Poljskoj, bez obzira sto je Paranoia hit.
 
Dobra je River, al' Paranoja hitčina samo takva. Verujem da će vokali biti bolji nego što mnogi misle
I ja isto verujem, mada njen glas mi nije stabilan tokom cele pesme.
"River" mi je mesavina svega, nisam ljubitelj takvih pesama, ali ne mogu da ne poslusam, kada ima lep glas i dobro peva. Da je isao sa ovom pesmom Ochman - Gdzie Iść? (a bilo je price da se prijavio sa ovom), bio bi mi 1. favorit.
Jos mi se jako dopada i Ania Byrcyn - Dokąd?; voleo bih da cujem na Evroviziji ovako nesto na poljskom.
 
Mislio sam da će mi Lovesick biti najbolja pjesma čitave NF sezone sve dok se nije pojavila River. U svakom slučaju obje kidaju, svaka na svoj način, a i Krystjan i Kuba su odlični izvođači. Ipak bolje svakako da pošalju River što se rezultat tiče. Paranoja nikako, izaziva mi lagano ovo iz naslova
 
Uf obožavam i Lovesick i River, ali neka pošalju River radi rezultata boljeg, ovo sve da se skocka i možda top 5.
Paranoia mi je zarazna.
 
Zanimljiva mi je ideja sa ovom gluvom grupicom na glasovnom jeziku 😊

Slažem se da bi sa River prošli bolje rezultatski, ali bih radije da su paranoični.
 
Malo se zanemaruje cinjenica da je Kuba teen-superstar, i da uopste nije nerealno da uzme televoting
 
Superstar, a skupio 70k pregleda na lyric video za 3 tjedna. Ochman za tjedan dana pregazio milijun. Mislim meni su oboje vrh ali moramo biti realni i reci da Kuba kod publike ne moze ni blizu Ochmanu. Eventualno Daria
 
Paranoia i Lovesick opasne po Origami ako ode :D
Mada ono, prošle godine su se sve teorije 'ne mogu sve 4 brze ženske pjesme proći iz drugog polufinala, pogotovo što su u prvom dijelu sve', pa se prošetale sve četiri lagano do finala. Jesu oštetitle te ženske pjesme jedna drugu u finalu, ali Bože moj, nek se bar ušlo u finale
 
Ee i meni je Paranoia kao sestra Origamiju :D
Bilo bi zanimljivo gledati obe kako se koprcaju na sceni, a onda ih mama Chanel pojede u finalu.
 
Back
Top