pl Poljska 2022: Ochman - River

Ma lutkica Daria bi smeširala svojim mega hitom "Paranoia" 💗💗

Ako ne bi presla meru kao Ronela, onda da. Jeste da je ovako vokalno slabija, ali bar ima to nesto sto bi privuklo publiku da glasa. Od zirija ne moze manje da dobije. Moj favorit.

Ovde sam ipak ocekivao da ce dobiti vise poena od zirija, pa cak i da predje tu magicnu brojku od 100p. Interesantan podatak je to da smo mi jedini koji nisu dali poen od publike u pf-u. Meni je sve ukupno bilo dosta dobro; cak sam mislio da bi mogao da se nekako docepa TOP 5.
Sve u svemu, dobar plasman, ali je moglo bolje.
 
Zapravo mislim da bi i Daria i Ochman bili flopovi u odnosu na ocekivanja (tj Ochman i jeste, svi smo ga videli u top 10), jer su i jedno i drugo previse safe i sablonski u svom zanru (i onda cemo da volimo jedno ili drugo, zavisi od preferencija). Za Dariju, mislim da bi prosla svakako nize od Ohmana, tako da cak iako jeste flop u odnosu na ocekivanja, ovo je svakako medju najboljim poljskim plasmanima ikad.

Mozda bi, kako su poslednje dve godine poprilicno cudne, najbolje prosla grupa Unmute (koja je bila treca na NF), ali bi morali da dodaju jos bar 30 sekundi u pesmu i bar neki tekst, ali koncept jeste bio dobar, samo nerazradjen do kraja.
 
I meni je iznenađenje plasman Poljske. Očekivao sam mnogo veći broj poena, naročito od žirija.
Inače, ne smeta mi nedostatak interakcije sa publikom jer je koncentrisan na pevanje, a ima pritom brilijantan vokal.
 
Pa da. Od zirija je trebao vise dobiti.
A ovu grupu Unmute i njihovu pesmu, ne znam da li mogu da je svrstam u pesmu, jer iako ima tekst, nema glas. Meni je to klasican instrumental, karaoke. Licno ne volim takve "pesme", kao sto je Norveska 1995. skoro bez teksta iako mi se svidja melodija, instrumental.
Stvarno ne znam kako bi pre svega ziri reagovao. Publika ko publika bi mogli dati veliki broj poena, ako im nesto klikne.
 
Ja sam pre očekivala da će publika više glasati, žiri Poljake i ne miriše nešto (još mi je na pameti ono iz 2016. odnos jednocifren broj poena žirija i mislim više od 200 kod publike).
 
Uhhh odlicno se secam. Posto mi se pesma bas dopala u pf-u (pre toga nisam slusao pesme) kladio sam se da ce biti u TOP 10. Kada sam video da je medju poslednjima kod zirija, vec sam pomislio kakva propast, a kada su izgovorili preko 200p od publike, radovao sam se kao da smo pobedili. hahah

Ne znam, meni se cinilo da je ovo momenat, materijal koji bi ziri mogao Poljsku malo vise nagradi.
 
Jako lijepa pjesma i nastup za Poljsku. Mogli su i malo bolje proći zaslužili su.
 
Prvo sam bio oduševljen gospodinom jer je skroz sladak, a posle sam tokom nastupa shvatio da je poput Dušana Svilara i smorio sam se koliko je nebitan nastup imao.
 
Live on tape

 
Pesma je bila puna potencijala a onda se desila scena. Ne znam sto im je ono trebalo ali ok. Pesmu cu i dalje slusati🥳
 
Ja sam šokiran da ova sjajna numera i sjajno izvođenje nije ušlo u Top 10. Očekivao sam i da će deprimirana poljska publika konačno da se aktivira i uradi nešto u TVTu kao što su nas sve šokirali 2016. međutim to izgleda njih više ne zanima... Zaista šteta, poslali su mnogo jaku pesmu posle mnogo mnogo godina...
 
Back
Top