pt Portugalija 2022: MARO - Saudade, Saudade

Kako molim??? 😵‍💫😵‍💫

obrovac-medicinska.gif
 
Meni je Degrade nešto najjače što mogu da pošalju još od Telemoveis 2019. :love:
Poslušaj još par pesama od pevačice Pongo, izvrstan izvođač, vrlo dobar afrički zvuk, sa pravim afričkim motivima.. 👍
 
Sasvim solidan izbor na kome mi se ipak iznad svih pesama jedna daleko izdvaja. "saudade, saudade", predivna atmosfera i emocija, nadam se da pobeđuje i učvršćuje mesto Portugaliji među mojim dražim ESC zemljama.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Vrtelo mi se sve par dana i od 10 pesama koliko ih je predviđeno za finale, voleo bih da ovih sedam tamo i završi:

1pf : Aurea - Why?, Fado Bicha – Povo pequenino, MARO – saudade, saudade, Norton – Hope

2pf: Pongo e Tristany – DÉGRÁ.DÊ, SYRO – Ainda nos Temos, Blacci – Mar No Fim

DÉGRÁ.DÊ
se baš, baš izdvaja i ne bih se bunio da ode u Torino. U uži izbor dodajem i saudade, saudade i Mar No Fim.

Iskreno se nadam da neće izabrati nešto ultra dosadno poput one Mambe od prošle godine.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Vrtelo mi se sve par dana i od 10 pesama koliko ih je predviđeno za finale, voleo bih da ovih sedam tamo i završi:

1pf : Aurea - Why?, Fado Bicha – Povo pequenino, MARO – saudade, saudade, Norton – Hope

2pf: Pongo e Tristany – DÉGRÁ.DÊ, SYRO – Ainda nos Temos, Blacci – Mar No Fim

DÉGRÁ.DÊ
se baš, baš izdvaja i ne bih se bunio da ode u Torino. U uži izbor dodajem i saudade, saudade i Mar No Fim.

Iskreno se nadam da neće izabrati nešto ultra dosadno poput one Mambe od prošle godine.
(y)Samo bih Cubitu dodao.. :)
 
Idem lagano prema tome da postanem velika obožavateljica njihovog festivala. Još kad bi bi bilo manje pjesama, bilo bi idealno.
I ove godine imaju nekoliko odličnih pjesama, za ESC su mi se izdvojile tri:
Aurea - Why? (ako žele opet poslati na engleskom),
Pongo & Tristany - Dégrá.dê (ako žele eksperimentirati),
Syro - Ainda nos Temos (možda najsigurniji izbor, ne znam, ja ju obožavam).
 
Festival da Canção 👏 Selekcionu komisiju da iznajmljuju po Evropi.

Izdvojilo se:
FF – Como É Bom Esperar Alguém
Fado Bicha – Povo pequenino
Cubita – Uma Mensagem Tua
Pongo e Tristany – DÉGRÁ.DÊ
Os Quatro e Meia – Amanhã
MARO – saudade, saudade
Valas & Os Astronautas – Odisseia
 
Syro sa pesmom Ainda nos Temos je najbolja opcija za njih ove godine.A ako hoće opet na engleskom,onda Aurea sa pesmom Why.
 
Skoro ništa nije izabrano potpuno bez veze i bez smisla. Dosta je pesama u konkurenciji, ali za skoro svaku mogu da razumem zašto je tu, iako mi se naravno mnoge ne sviđaju.
Sjajan festival.
 
U finale idu:
Os Quatro & Meia
Diana Castro
FF
Aurea
Maro
 
Auuuu kakav vokal Aurea!! 😱
Mislio sam da od Australije ove godine teško može bolje, ali ona me je upravo demantovala.. Ovaj gornji registar sa ovom bojom glasa.. Bravo.. Baš zahtevno.. 👏

Ali emocija u glasu Maro je nešto posebno... Ovo je sanjalački, prekrasno.. ❤️ Ako bi Maro pobedila mislim da bi mi teško bilo ko drugi bio favorit ove godine...
Ma da li je ljudi moji ovo uživo? Ja prosto ne verujem.. :eek:
 
MARO - božanstvena.

Aurea mi se dopala, ali mi je nastup nekako previše dramatičan.
 
Pa, po meni su prosli ovih 5 pesama koje su mi ok, tj. bolje od ovih drugih 5. Mogu da se slozim da se Maro i Aurea izdvajaju od ostalih.
 
Aurea kad pjeva ovo whyyyyyy uvijek čekam da nastavak bude will always loooove youuuuu
 
Nadam se da će Syro i Pongo & Tristany rasturiti večeras!
Sumnjam da ću gledati, ne da mi se izgledati kao zombi sutra na poslu.
 
Prati li neko?
Cubita fina, a ona prva pesma bezvezarija.
 
Cubita se nece plasirati, bilo je slabije vokalno od ocekivanog, i onaj stajlng je upitan... :(

Nakon uzivo izvodjenja Maro mi izbija kao favorit..

Cekam naravno DE.GRADE sada..
 
Back
Top