pt Portugalija 2022: MARO - Saudade, Saudade

FINALE večeras od 22:07 - 01:40.

Redosled nastupa

  1. “DÉGRÁ.DÊ” – Pongo e Tristany
  2. “Ainda nos Temos” – SYRO
  3. “Corpo de Mulher” – Milhanas
  4. “Fome de Viagem” – Inês Homem de Melo
  5. “Why?” – Aurea
  6. “Amanhã” – Os Quatro e Meia
  7. “Como É Bom Esperar Alguém” – FF
  8. “Ginger Ale” – Joana Espadinha
  9. “saudade, saudade” – MARO
  10. “Código 30” – Pepperoni Passion
Linkovi za praćenje prenosa:
RTP1 https://www.rtp.pt/play/direto/rtp1
RTP Internacional https://www.rtp.pt/play/direto/rtpinternacional
 
Niko me ovdje nije impresionirao, neka pobijedi Degra.de ili Saudade, Saudade
 
Bojim se da ću imati meltdown level Turbo ako ne pobijede. U početku mi je bila "jedna od", sad me pjesma obuzela na najjače.
 
Syro - pjesmu u studijskoj verziji silujem već danima, uživo mi je još draža.
Milhanas - divim joj se kako iznosi patnju glasom, i ona odlična!
Zašto nisu čuvali pjesme za sljedeću godinu? :(
 
Ines - nisam fan pjesme.
Aurea - kakvo iznošenje emocije, predivno! Izazvala je sličan osjećaj kao Marius u Francuskoj, samo što ovdje razumijem što pjeva.
 
Lepa je Saudade, ali bolje im je Degrade da šalju u ovoj godini gde ćemo popadati od balada i mellow pesama, a za čudne i življe pesme ima mesta jer ih fali
 
Da se mene pita:

1. Pongo & Tristany

2. Aurea
3. Syro
4. Milhanas
5. Maro

6. Os Quatro & Meia
7. Diana Castro
8. FF

9. Ines Homem de Melo
10. Pepperoni Passion

A sad će dosađivati i Bogu i ljudima još dva i pol sata.
 
Nisu normalni.

Je l' to bješe kod njih usred NF-a bude izvlačenje lota? :unsure:
 
Lol a to je izgleda ta mediteransko-južnoevropska žica, žvaćemo, ćaskamo, zezamo se i razvlačimo izbor do Bogojavljenja. Sanremo tu neprevaziđen, FdC malo manje živahan to je taj iskuliraniji Atlantik mentalitet ali ga razvlače svakako, Benidorm nisam ispratio pa ne znam kako oni to beše ali svakako je ludara, a eto i PzE opasno postaje Sanremo za siromašne, opet južna pruga. Dora zbog konciznosti tu zaostaje! 🤣

Mada, meni je FdC jedan od najomiljenijih NF za praćenje i uvek se istopim uz većinu pesama, ali to nije uvek zbog kvaliteta pesama nego je jako subjektivno zato što obožavam portugalski, najlepši jezik na svetu :love:
 
Meni su FdC i Portugal kao takav super zato što su potpuno u svom filmu, bez ikakvih kalkulacija. Pjevaju i šalju ono što se njima sviđa, bez ikakvih dodvoravanja bilo kome, a takav je i sam festival. Sami sebi dovoljni, a ESC kao takav usputna stanica, takav dojam imam :)
 
Ma film je valjda dodov predlog za ubijanje vremena, ne puštaju ga oni koliko ja pamtim.... Valjda?! 😅
 
Može li ovdje da pobijedi onaj šta (sada) liči na Iramu? Ima li šanse?
 
Back
Top