pt Portugalija 2023: Mimicat - Ai Coração

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,191
Points
118
T3TST8C.png

Portugalci tradicionalno biraju svog predstavnika na festivalu "Festival da Canção", koji će se uživo emitovati iz studija RTP-a u Lisabonu, na RTP 1, RTP Play i na RTP Internacional, uz poseban program na zvaničnoj radio stanici festivala "Anteni 1". Prvo polufinale je 25. februara, drugo 4. marta, a finale 11. marta. Iz svakog polufinala dalje će proći po 5 pesama, a o ishodu odlučuju žiri (50%) i publika (50%). Novina je da će nakon odabranih 5 finalista, publika imati priliku da izabere šestog takmičara koji će proći u finale, tj. u njemu će se naći ukupno 12 pesama.

Prvo polufinale će voditi Tânia Ribas de Oliveira i José Carlos Malato., a drugo Sónia Araújo i Jorge Gabriel. Finale će voditi Filomena Cautela i Vasco Palmeirim, dok će se iz zelene sobe sve tri večeri javljati Inês Lopes Gonçalves.

SPISAK UČESNIKA (pesme možete preslušati klikom na naziv pesme)

1. polufinale - 25. februar
2. polufinale - 4. mart
POBEDNIK: Mimicat - Ai Coração


6pC07yJ.jpg
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Mrm
Očekivana ponuda. Nisam baš merilo za FdC, ali mi se čini da je prošla godina bila malo jača, tj. def. više po mom ukusu.

Ubedljivo najviše volim Neon Soho – Endless World. :love:

Dopadaju mi se i:
Edmundo Inácio – A Festa,
April Ivy – Modo Voo,
Mimicat – Ai Coração,
Bandua - Bandeiras,
INÊS APENAS – Fim do Mundo.

Možda mi se u međuvremenu još nešto izdvoji. Barbara Tinoco mi je bolja u odnosu na prethodni pokušaj, a kod Claudie Pascoal obrnuto, više mi se dopala pesma iz 2018.
 
Last edited:
Lara Li je pevačica iz Portugala, ima 64 godine, homosekusalne orjentacije, slavu u Portugalu je stekla 70-ih i 80-ih, a na Festival da Cancao je učestvovala 1986. godine sa pesmom:


Odličan je interpretator uživo..

Ova pesma za FdC 2023 je klasa za sebe kako u tom takmičenju, tako i u celoj sezoni nacionalnih finala 2023..🤩😍


Kako bih voleo da vidim i čujem nešto ovakvo u Liverpulu, to bi bilo zaista NEŠTO, od pojavljivanja Patricie Kaas
 
Ima stvarno sjajnih pjesama, čuo sam ih svega par za sas, ali su mi sve dosta dobre, pogotovo Edmundo Inacio, Barbara Tinoco i Neon Soho. Dobra je i Claudia Pascoal, ali bolja je ipak O Jardim. Bome, FdC (meni) postaje jedno od dražih NF.
 

Bože i ovo je savršeno. Kakav aranžman, magičan instrumental, a boja glasa... 😱🥰 Tako letnje, lagano, a lepršavo, podseća na obalu Capa Verde ostrva, sa laganim breez-om na plaži.. 💚
 
Au, ko je umro u Portugaliji? Plejlista kao za sahranu 🥶

Baš sam razočaran. Portugalija je država sa možda najspecifičnijim i najprepoznatljivijim muzičkim identitetom u Evropi, a gotovo da nijedna pesma nema nikakav instrumental. Skoro svi pevači šapuću u mikrofon uz instrumental koji je ili mrtva tišina ili neke dve tri note na žičanom instrumentu ili klaviru. Veoma, veoma muzički siromašno.

Najmanje loša mi je Edmundo Ignácio - A Festa, premda je i ona nepotpuna. Potencijal je tu i voleo bih da ima je malo intenzivnija, mračnija, proganjajuća, da jauče dok peva i da je etno malo kvalitetniji. Ovako mi je 6/10, a ostale pesme ni toliko.
 
U moru originalnosti, biram najneoriginalniju :ROFLMAO:
Barbara Tinoko, definitivno po mom ukusu i nadam joj se u Liverpulu.

Inače koliko me Portugal ispoštuje uvek, čak i na JESC mi je dve godine zaredom #1
A i na ESC ima fantastičnu statistiku kod mene

2022: #1
2021: #2
2020: #5
2017: #1
2012: #9
2008: #3

U 15 godina, 6 puta u top 10 (a 5 u top 5)
 
Meni je ta pesma broj 20 u ovom izboru, sa ocenom 5/10.. 😄
 
Ja očekivala nešto bliže onoj iz 2020. koja mi je bila baš super, a dobismo baladu i to na engleskom.
 
Definitivno sam za to da Mimicat ode u Liverpul. Mislim da ce ovo i scenski, vizuelno biti odlicno. Pesma je tako oldfashion, a opet mogu da cujem moderno. Ovo je ono sto vi mladi (Boze, zvucim kao neki matorac hahah) koristite izraz "vozi" pesma. Uhvati me od samog pocetka i nestaje do samog kraja. Imam osecaj da se preplicu vise zanrova, koji su odlicno ukomponovani. Ima onaj momenat u pesmi, duzi ton koji se odlicno uklapa. Ja sam odusevljen.

U ovom prvom pf-u navijacu da prodju Cláudia Pascoal i MoYah.
Drugo pf-e mi je u ukupnom smislu bolje. Najbolja pesma mi je od Ivandro i slazem se sa Mrm. Odlican glas kojiu meni budi emocije. Jedina mi je mana sam kraj, koji mi se cini kao da naglo prekine zbog duzine trajanja.
Pored te pesme u red odlicnih pesama i koje bih naravno voleo da vidim u finalu su Edmundo Inácio (Uglavnom se slazem sa Regulusom) i Lara Li.
A usput cu navijati i za Teresinha Landeiro.

Sve u svemu mi je jedno od boljih NF ove sezone.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Definitivno sam za to da Mimicat ode u Liverpul. Mislim da ce ovo i scenski, vizuelno biti odlicno. Pesma je tako oldfashion, a opet mogu da cujem moderno. Ovo je ono sto vi mladi (Boze, zvucim kao neki matorac hahah) koristite izraz "vozi" pesma. Uhvati me od samog pocetka i nestaje do samog kraja. Imam osecaj da se preplicu vise zanrova, koji su odlicno ukomponovani. Ima onaj momenat u pesmi, duzi ton koji se odlicno uklapa. Ja sam odusevljen.

U ovom prvom pf-u navijacu da prodju Cláudia Pascoal i MoYah.
Drugo pf-e mi je u ukupnom smislu bolje. Najbolja pesma mi je od Ivandro i slazem se sa Mrm. Odlican glas kojiu meni budi emocije. Jedina mi je mana sam kraj, koji mi se cini kao da naglo prekine zbog duzine trajanja.
Pored te pesme u red odlicnih pesama i koje bih naravno voleo da vidim u finalu su Edmundo Inácio (Uglavnom se slazem sa Regulusom) i Lara Li.
A usput cu navijati i za Teresinha Landeiro.

Sve u svemu mi je jedno od boljih NF ove sezone.
Dopada mi se što Ivandro ima pregleda na yt pri vrhu, tu je odmah iza Barbare i Claudie.. 👌 Jedino što on ponajviše podseća na MARO od lani.. Možda nije bez šense..
 
A ovo.. 😎💥👌🤩


Kako je dobra vokalna harmonija u studijskoj verziji. Ako je ovako dobro i uživo.. 😱👍
 
Lepo je procitati da bar s nekim imam zajednickog favorita, bilo gde.
Jedva cekam uzivo da vidim i cujem.
 
Izdvojio bih samo Barbaru, pesma prija uhu sve ostalo mi je dosadnjikavo. Videćemo ☹️
 
"Descalcei sapatos de cimento
Agora eu corro e voo
'Que eu não devo nada a ninguém
Nada eu não devo nada a ninguém"

Kako volim ovaj tekst.. 🤩🥰😍

Skinite svi ljudi sa sebe cipele od cementa.. 💪👍
 
@Marko

Evo slušam Edmundo Inacio - "A festa"... Uuuuuu, kakva boja, neka poluprigušena boja, peva kao da ima krpu preko usta, ali to tako dobro zapravo zvuči ovde, uuuu kako je zanimljiv ritam.. Uuuu, ovo podseća malo na Galiciu i na sam sever Portugala, a opet ritam kao Porto, malo i od ulične muzike ima.. Opaa, kakav instrumental.. A pred kraj kakvi ukrasi, uuuuu, poluglas, jaoo pa ovo je vrhunski... Vraćam iznova neke delove, i uvek čujem nešto novo, kao da huči more kroz gitare na par mesta.. kako ovo može da bude dobro uživo, nemaš pojma..em scenično, pomalo dreamy, a atmosfera... 💥🤩🥰
 
Back
Top