pt Portugalija 2024: Iolanda - Grito

Iolanda mi je najbolja definitivno u Portugalu, utisak o njihovom izboru mi se popravio, ima ok pesmica, ali mahom ne za Evrovziju, ova pesma je najkonkurentnija za Evrovziju, jedino mana pred kraj pesme sto nije bio jači deo, odnosno sto nije i poslednji put onako skroz dinamican bio i poslednji refren, mada pesma mora trajati 3 minuta, ali mogli su krace strofe staviti i onda da poslednji refren onako "pukne"..

Portugal mi je 2022.godine bio favorit za pobedu uz Srbiju, Holandiju i Švedsku to mi je bio ubedljiv top 4, obozavao sam Saudade Saudade, na ovom izboru mi jedino Iolanda deluje kao potencijalno nova Saudade, mada je pitanje moze li ostvariti tako dobar plasman, verovatno tesko, zavisice od nastupa i od uzovo vokala, nadam se da moze to izneti uzivo..
 
Dobro se drži moj ultimate fave - Buba Espinho – "O Farol" po pregledima na YT! Treći ukupno! :eek::love:

A da, 1/3 pregleda je od mene..ooouch.. 🤭 😇
 
Na prvo slušanje mi se ovo najviše svidjelo. Dobar spoj neobičnog i običnog

Baš volim što Portugalci furaju svoj fazon već godinama. Iz tog razloga meni je FdC jedan od interesantnijih festivala, mnogo autentičan.

Mogu da se složim da je ova pesma stvarno posebna, najviše zapada za uho. Malo čudna, ali ne kao campy čudna poput Baby Lasagna, Let 3, Vox Populi itd već je nekako mistična, senzualna... Nzm baš me zanima nastup, ima potencijala
 
Nisam ni sumnjao da će biti bar jedna freaky numera, Borš do pobede!!
 
Pesme Portugalije su mi uvek asocijacija na veliko zeleno polje i sedenje na travi dok bije sunce, pirka vetrić a ti sediš sa slušalicama i vajbuješ. Oni nekako iz godine u godinu imaju slične pesme na izboru. Pošto ima 20 pesama, izdvojiću one koje su mi se svidele na prvo slušanje:

Iolanda - Dopada mi se gradacija u pesmi, mislim da je ovo dobar potencijal za ESC.
Mela - Zanimljivo, sviđa mi se boja glasa.
Filipa - Ova mi je kul, super zvuči na prvu, sviđa mi se.
Rita Onofre - Ovo nije toliko loše na prvu.
Slik - Ovo me je zabavilo zapravo, kao neki kabare.

Što se ostalih pesama tiče, ne mora nužno da znači da su loše, samo nisu za moj ukus i previše su mi monotone. Super mi je da mi idu na radiju dok spremam sobu ali mi ovako fali nekog žara, vatre. Oni svake godine imaju ovakav festival.
 
Pesme Portugalije su mi uvek asocijacija na veliko zeleno polje i sedenje na travi dok bije sunce, pirka vetrić a ti sediš sa slušalicama i vajbuješ.
Oseti se pomak, ali mora to još bolje, Libertad... 😌
 
Oseti se pomak, ali mora to još bolje, Libertad... 😌
Čekam da tebi prostruji nešto kroz vene, zaklecaju kolena, oduzmu se ruke.. Čekamo mart pa da vidimo šta je vredno tvoje reakcije. Ako ne naježi tebe, ne ide u Malme :se:
 
  • Haha
Reactions: Mrm
Iolanda ce pobediti, naravno ako bude zvucala kao u studijskog verziji, deluje kao solidan favorit trenutno, posebno sto je to njihov fado fazon, Portugalci u vecini slucaja posalju bas pesmu koja lici na njih tako da posle Saudade, ova cura bi bila pun pogodak svakako.
 
Ovo polufinale je bilo jako lepo, produkcija i scena su odlični, kadriranje, razglednice .. stvarno sve za pohvalu 😍
Od ranijih favorita koji su večeras nastupali:
- Iolanda: ovo je sve spremno za evroviziju, copy- paste odmah sve, ovo je bila magija, umetnost 😍 (počinjem kao Mrm xD) .. ukoliko pobedi biće mi sigurno u top 5
- João Borsch: može i on na evroviziju, nastup je lepo zamišljen, ali mora da poradi na energiji, da više koketira, da bude drčan, ta njegova energija mi je najveći problem , ali pesma, stajling, scena, sve je odlično
- MELA: onako, nije me nešto kupila
- Mila Dores: ovo mi je bilo iznenađenje, jako lepo 😄
- Nena: slatko
 
Ovo polufinale je bilo jako lepo, produkcija i scena su odlični, kadriranje, razglednice .. stvarno sve za pohvalu 😍
Od ranijih favorita koji su večeras nastupali:
- Iolanda: ovo je sve spremno za evroviziju, copy- paste odmah sve, ovo je bila magija, umetnost 😍 (počinjem kao Mrm xD) .. ukoliko pobedi biće mi sigurno u top 5
- João Borsch: može i on na evroviziju, nastup je lepo zamišljen, ali mora da poradi na energiji, da više koketira, da bude drčan, ta njegova energija mi je najveći problem , ali pesma, stajling, scena, sve je odlično
- MELA: onako, nije me nešto kupila
- Mila Dores: ovo mi je bilo iznenađenje, jako lepo 😄
- Nena: slatko
Morao sam da gledam UVPSM, ne vredi.. :(
Hvala na ovoj poruci! Da osetimo malo dešavanja na Atlantiku.. ❤️🫶
 
nemojte @omikron moj da mi vidi da se ovde valja neka "balada ubica" za Malmo, i to "non english ballad"... :p:cool::D
 
Iolanda je jedini izbor za Malme, lepa prava fado pesma u njihovom stilu, brutalni vokali uživo, prelepa cura sve imaa, mozda eventualno bih nastuo popravio, mao svetla i njen stajling, ali ovoo je kao saudade vol.2, dobroo saudade je jedinstvena, publika mozda kao i sto je saudade unisti portugal i ove godine u finalu kao svake godine ali bi ziri morao ako udje u finale evrovzije Iolanda da je nagradi kao Maro i da bude makar u top 10 u finalu..
 
Back
Top