Poslovi

Koja ludnica danas na poslu, pa ovo je haos, rusvaj, svi trče, ulaze, izlaze, uleću, proleću, doleću..😭
Samo da se ovo više završi..
 
I ja imam puno posla, a moram danas i sutra sve da završim jer od petka do utorka ne radim. 😁
 
Joj blago tebi...
Ja moram uzeti odmor između NG i Božića ne vredi.. Imam migrene.. Pakao..
 
Vlasnik firme u kojoj radim mi je večeras priredio iznenađenje koje ću verovatno pamtiti do kraja života. Odnosno svim zaposlenima, bar koliko ja znam. Ne smem da ulazim u detalje, ali prelep je osećaj kad ti je milo da radiš za nekog. To je ta razlika između menadžera i lidera. ❤️
 
Tako nekad i mora. :LOL: Ako si u javnom sektoru, dobićeš 10 posto sad od februara. :ROFLMAO:
 
Uskoro menjam posao i po prvi put cu raditi po struci. Uzbudjen sam ali naravno ima i malo straha, jer je ovo ozbiljnije od svega sto sam do sad radio, ali je i jako velika prilika da dosta naucim i budem uspesan na dalje. Tako da ce mi nova godina poceti turbulentno, ali predpostavljam da ce se lepo isplatiti.
 
Srećan povratak na posao svima kojima je danas prvi radni dan nakon praznika... Meni jedna omča. xD
 
Ja sam radio i NG i Božić i svaki praznik od 2018. godine kada mi je i bio prvi posao 😂 Ne daj Bože da nekada imam slobodno za praznike, ali dobro.. Sada sam u timu gde svi podelimo praznik na ravne časti i onda lakše pada 😏
 
Ja ne mogu da zamislim da radim za vikend, a kamoli praznicima. Ali ako se dobro sećam, ti si student, tako da kad završiš faks možeš da tražiš nešto ozbiljnije i bolje.
 
Ja nekad moram da radim vikendom !!! 😭😭😭 Ali moj rad vikendom se svede na ogovaranje kolega i neretko se i napijemo. I nikad ne "radimo"duže od 4 sata.
 
Ja ne mogu da zamislim da radim za vikend, a kamoli praznicima. Ali ako se dobro sećam, ti si student, tako da kad završiš faks možeš da tražiš nešto ozbiljnije i bolje.
Da da, svakako planiram da menjam. Meni su i vikendi radni ali imam slobodno 2 dana nedeljno.
 

Preporuka poslodavcima da zaposlenima omoguće da ne rade na drugi dan Božića​


Vlada Republike Srbije usvojila je na današnjoj sednici, na inicijativu predsednika Srbije Aleksandra Vučića, zaključak kojim se preporučuje poslodavcima u našoj zemlji da zaposlenima omoguće da ne rade na drugi dan Božića ‒ 8. januara 2024. godine.

Istim zaključkom preporučuje se poslodavcima da zaposlenima koji 8. januara rade, obezbede prava koja pripadaju zaposlenom za rad na dan praznika koji je neradan dan.​
 
Tipično za Aleksandra Vučića, donosi popularne odluke koje su i bez toga već u upotrebi. Kakvo jadno skupljanje političkih poena.
 
Pa zar to pravilo vec ne postoji, kada praznik pada u nedelju da je ponedeljak neradni dan?
Ne, to važi samo za državme praznike. Član Zakona glasi "Ako jedan od datuma kada se praznuju državni praznici Republike Srbije padne u nedelju, ne radi se prvog narednog radnog dana.", dok je Božić definisan kao verski praznik, pa se ne radi samo 7. januara.
 
Back
Top