ro Rumunija 2022: WRS - Llámame

Ne znamo još uvek ko je žiriju na prvom mestu. Ko tamo bude pobedio ide sigurno, oni čine 83% glasova.
 
Pa ovaj sistem su imali i ranije kad su im wiwike usrale sve. Preglup sistem iskreno, glasovi publike nemaju apsolutno nikakav značaj, ovo je u suštini interna selekcija i bacanje pare, a pitaju se zašto nikog u Rumuniji ne interesuje evrovizija, užas.
 
Cream, Minodora i Diana Bucsa - "Romania mea" je tako propagadno patriotska numera, a kostimi su izuzetno kičasti, no, zaista ima nešto u tome.. :D
Nekako sve teče, ima šarm, tri potpuno različita tipa vokala, ali savršeno funkcionišu kao trio, Claudia Pavel alias Cream je najslabija vokalno, ali se vidi da se baš potrudila da zvuči kako treba, pa je čak i to napinjanje da otpeva nekako simpatično.. :D Ima kratku solo deonicu na početku, a kasnije je savršeno pokrivaju Minodora koje je izuzetan vokalista i interpretator rumunske manele muzike i Diana Bucsa..
 
Ne znamo još uvek ko je žiriju na prvom mestu. Ko tamo bude pobedio ide sigurno, oni čine 83% glasova.

Pa ovaj sistem su imali i ranije kad su im wiwike usrale sve. Preglup sistem iskreno, glasovi publike nemaju apsolutno nikakav značaj, ovo je u suštini interna selekcija i bacanje pare, a pitaju se zašto nikog u Rumuniji ne interesuje evrovizija, užas.
Nisu imali takav sistem ranije. Sad su pravila drugačija i prilično konfuzna. Žiri ne čini 83% glasova (to ako si pomislio da publika čini šestinu poena, petočani žiri plus publika), već se procenat zapravo ni ne zna. Glasovi publike će se prevesti u poene na sledeći način: broj primljenih glasova biće podeljen sa brojem glasova koje je dobila prvoplasirana pesma kod publike, pomnožiti sa 12 i zaokružiti na dve decimale. To znači, npr. ako prvoplasirana pesma dobije 50.000 glasova, to će u poenima biti 50.000 / 50.000 * 12 = 12 (tj. jedino što se zna je da prvoplasirana dobija 12), zatim drugoplasirana neka dobije 35.000, u poenima će to biti 35.000 / 50.000 * 12 = 8,40 poena itd, s tim da se može desiti da favorit publike bude ubedljiv pa dobije 12, a ostali neku siću, npr. ako drugoplasirana pesma dobije 4.000 glasova, u poenima bi to bilo 4.000 / 50.000 * 12 = 0,96 poena, što je praktično mizerno. Ipak, na taj način i publika može da spusti favorita žirija, mada treba imati u vidu da za jednu pesmu mogu da glasaju samo jednom sa istog broja telefona, pa to neće biti lako. Drugo, nije sasvim jasno da li žiri ukupno dodeljuje 58 poena (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 i 12) ili svaki član dodeli poene po esc sistemu pa se sabere. Iz pravila meni više liči na ovo prvo, a ako je ovo drugo u pitanju, onda svakako žiri može sam da odabere predstavnika budući da je dovoljno da zbirno naprave razliku veću od 12 poena između prvog i drugog mesta.

Sve u svemu, ne znam ko im je smislio ta pravila i poene na dve decimale. :D
 
Moja greška onda hahahaha, ali ovo svakako ne deluje normalno
 
Moja greška onda hahahaha, ali ovo svakako ne deluje normalno
Naravno da nije normalno, pre par dana je žiri birao od 46 pesama 20 koje će bit u polufinalu, i sad od tih 20 svodi na 10, ne vidim poentu zaista.. 😒
 
Nije žiri odabrao svih 20, već 15, a publika 5. Ono što je krajnje bez veze je sinoćnje polufinale gde je samo žiri glasao i na taj način eliminisao favorita publike. Ako su tako želeli, trebali su u startu odabrati 10 pesama za finale.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Ček koliko sam čuo ona rumunska Mica trofrtaljka nije prošla u finale... kako beše na slovo M nešto.

ijaoooo baš mi žao naših forumašica ovde a tako su se popalile na tu vašarsku pesmu ..
 
Nije žiri odabrao svih 20, već 15, a publika 5. Ono što je krajnje bez veze je sinoćnje polufinale gde je samo žiri glasao i na taj način eliminisao favorita publike. Ako su tako želeli, trebali su u startu odabrati 10 pesama za finale.
Da zaboravio sam da je bilo online glasanje.. U svakom slučaju, bezveze..
 
Da vidim ko je prosao u finale. 🧐 Iznenadjenje, sok na kvadrat. 😲

Od 7 preostalih favorita, 5 mi je proslo. Sto je prijatno iznenadjenje. Ali nisam uopste ocekivao da ce mi ova dva ispasti. Aris i Cezar, njih sam video u finalu.

Moji favoriti redom: MØISE – Guilty, Andrei Petruş - Take me, Petra - Ireligios, WRS – Llamame i VANU - Never Give Up. Tako da bilo ko od njih pobedi bicu zadovoljan.
 
par godina su glumilo ludilo .... čak i ispali u PF, što je za mene ipak bilo neočekivano prošle godine...zaslužili su to finale.

a sad su vidi se sve pustili da ide u slobodnom padu, pa ako se podignu dobro je ako ne nema veze....
 
par godina su glumilo ludilo .... čak i ispali u PF, što je za mene ipak bilo neočekivano prošle godine...zaslužili su to finale.
Lani su imali jednog od vokalno najslabijih izvođača, tako da i nije čudo da se Rumunija na kraju nije ni kvalifikovala za finale...
 
Lani su imali jednog od vokalno najslabijih izvođača, tako da i nije čudo da se Rumunija na kraju nije ni kvalifikovala za finale...
ma pusti to sad.... ko još na escu uzima za primarnu stvar samo vokal..... bili su ceo paket.... ispali su neočlekivano kao naša Tijana u faking Kijevu.
jednostavno to je tako kad te bije maler...nema dalje.... bilo je i mnogo gorih pesama od njihove pa se provukoše.
 
par godina su glumilo ludilo .... čak i ispali u PF, što je za mene ipak bilo neočekivano prošle godine...zaslužili su to finale.
Lani su imali jednog od vokalno najslabijih izvođača, tako da i nije čudo da se Rumunija na kraju nije ni kvalifikovali za finale...
ma pusti to sad.... ko još na escu uzima za primarnu stvar samo vokal..... bili su ceo paket.... ispali su neočlekivano kao naša Tijana u faking Kijevu.
jednostavno to je tako kad te bije maler...nema dalje.... bilo je i mnogo gorih pesama od njihove pa se provukoše.
Vidiš ne slažem se, u potpunosti. Mislim da se ocenjuje i vokal, naročito kada je žiri u pitanju..prošlogodišnja numera Rumunije nije po meni bila neki paket kako si kazao, kompozicija kao kompozicija za taj žanr da, ali je vokal izuzetno loš bio, a i sam scenski nastup nije odisao pripremljenošću, kvalitetom, sigurnošću.. Naprosto izvođaču se nije verovalo, što se kaže.. Čak mi se ni kostimi nisu dopali (to je već lični ukus).. Stoga, mene nimalo ne čudi da se nisu plasirali, a nisu ostavili ni neki pečat.. :)
 
E baš mi je žao što ovaj smeš od takmičenja neću moći gledati zbog našeg finala..
 
Ovdje mi jedino dobra Llamame, iako kontam da neće pobijediti.
 
Back
Top